Skrzypienie deski rozdzielczej

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Fakir
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 05 maja 2019, 14:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przedmieścia Wawy
Auto: Zafira C 1.6D
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

Skrzypienie deski rozdzielczej

#1 Post autor: Fakir »

Hejka,

denerwuje mnie ćwierkanie - i owszem, ciche i delikatne, ale jednak, na drobnych nierównościach. Czy Wy tez tak macie? Jak pomacam daszek nad Navi to też skrzypi. Czy może to być rezultat pomazania deski jakimś świństwem przed sprzedażą, cyz może raczej niefachowego demontażu/montażu?

pozdr.

Awatar użytkownika
Nessi
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2019, 19:36
Imię: Artur
Lokalizacja: Piotrków
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B20DTH
Gender:

#2 Post autor: Nessi »

U mnie nic nie skrzypi. Jeśli mam się czepiać plastików wewnątrz to jedynie schowek jest źle spasowany i trochę nieładnie wygląda.
Zafira C - lift, CDTI 2.0 170KM, Wcześniej Zafira A 2.0 DTI

kboberr
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2020, 13:49
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Koszalin
Auto: Opel Zafira C 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:

#3 Post autor: kboberr »

Witam wszystkich.
Może już i ten temat był poruszony na forum ale przeszukać to wszystko zajęło by sporo czasu. Posiadam Opla Zafirę C z 2012 r.
Mam pytanko czy macie taki sam problem ze skrzypiącym obiciem drzwi (np jak w czasie jazdy opiera się kolanem) albo np podłokietnik (ten na szynie przesuwnej). Trochę to denerwujące. Ogólnie najlepiej jak by się w ogóle nie opierać ani łokciem ani kolanem tylko siedzieć wyprostowany jak na szpilkach. trochę to denerwujące.
Pozdrawiam wszystkich.

Dział ma tylko 4 strony, to naprawdę nie problem poszukać odpowiedniego tematu. Pozdrawiam Mariusz131
Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 17:00 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Fakir
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 05 maja 2019, 14:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przedmieścia Wawy
Auto: Zafira C 1.6D
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#4 Post autor: Fakir »

U mnie wszystko skrzypi okrutnie, deska rozdzielcza, podłokitnik, drzwi mi najmniej przeszkadzają ale tez jak się mocno naciśnie. Zwłaszcza w ciepłe dni.

emerr
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2021, 20:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Opel Zafira C 2014
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#5 Post autor: emerr »

Niestety u mnie podobnie. Skrzypi to tu to tam. Też nie jakoś przesadnie, ale jednak. Przykro stwierdzić, ale pod tym względem konkurencja chyba wypada lepiej…

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”