Konserwacja podwozia

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Jari27
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2019, 20:23
Imię: Jarek
Lokalizacja: Puławy
Auto: Opel Zafira C 1.4t
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL

Konserwacja podwozia

#1 Post autor: Jari27 »

Witam Czy ktoś z forumowiczów robił konserwację podwozia. Jestem silnie namawiany na nią (stare skojarzenia z rdzewiejacymi oplami). Chociaż zaglądając pod spód zauważyłem ładne grube fabryczne zabezpieczanie tzw. baranek. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Wojti »

Dokładnie polecam tez robiłem :)
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#3 Post autor: olo018 »

Ja też robiłem ! nadkola zdemontować wyczyścić i smar linowy do konserwacji!.

tomasso
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel
Model: ZC
Oznaczenie silnika: CDTI
Gender:

#4 Post autor: tomasso »

Witam, trochę odświeżę wątek na forum. Ponoć można łatwo, szybko ,tanio i skutecznie trochę ochronić podwozie i popularny jest teraz "BOLL ŚRODEK DO KONSERWACJI PODWOZIA SPRAY 500ML"
Numer katalogowy: BOLL001008 / BOL001008 - Środek na bazie bitumiczno-kauczukowej chroniący podwozie samochodu przed solą, uderzeniami kamieni, wodą i oddziaływaniem czynników mechanicznych. Działa również dźwiękochłonnie.https://allegro.pl/oferta/boll-srodek-d ... 5824873505
CZY KTOŚ Z WAS UŻYWAŁ LUB ZNA COŚ ZAMIENNEGO?

Skasowany użytkownik 28328

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

Ja polecam Valvoline tectyl i najlepiej na pistolet. Bolla w spray kiedyś stosowałem i po roku mocno stwardniał i popękał. Tectyl nawet po roku jest plastyczny.

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 699
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#6 Post autor: huubii »

tomasso pisze:Witam, trochę odświeżę wątek na forum. Ponoć można łatwo, szybko ,tanio i skutecznie trochę ochronić podwozie i popularny jest teraz "BOLL ŚRODEK DO KONSERWACJI PODWOZIA SPRAY 500ML"
Numer katalogowy: BOLL001008 / BOL001008 - Środek na bazie bitumiczno-kauczukowej chroniący podwozie samochodu przed solą, uderzeniami kamieni, wodą i oddziaływaniem czynników mechanicznych. Działa również dźwiękochłonnie.https://allegro.pl/oferta/boll-srodek-d ... 5824873505
CZY KTOŚ Z WAS UŻYWAŁ LUB ZNA COŚ ZAMIENNEGO?
Ja mam u siebie Boll, na razie tylko kilka miesięcy ale samo nałożenie ok, trwałość na razie też ok.
W poprzednim aucie też stosowałem i byłem zadowolony[emoji846]
Więcej info u mnie w garażu [emoji6][emoji106]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”