Szum/świst z okolicy lusterek przy wyższych prędkościach

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kfiatos
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Karczew
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: b14net

Szum/świst z okolicy lusterek przy wyższych prędkościach

#1 Post autor: kfiatos »

Hej.
Moja Zafirka jest 2016 i ma 93kkm. Mimo tego, że to w sumie nie takie stare auto to jest w nim teraz dość głośno. Czy u Was też szumi wiatr przy prędkościach powyżej 90km/h? Wydaje mi się, że to okolice lusterka ale może być ogólnie z przodu, zarówno kierowca i pasażer to słyszą. Auto nie było bite i uszczelki wyglądają ok.
Jeśli już ktoś coś z tym robił to chętnie się dowiem zanim sam zacznę rozkminiać.
Aktualny plan jest taki, że zacznę od wyciszenia uszczelek (gumowy sznur do środka uszczelki) ale jak to nie pomoże to będę musiał drzwi rozbierać i szukać (a tego bym na razie nie chciał).

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

Talie szumy są złudne i niejednokrotnie okazywało się iż przyczyna była z tyłu a dźwięk przenosił się do przodu .
Faktycznie sprawdź uszczelki lecz i też domknięcie tylnej klapy ,tylne lampy a nawet żebra rekina -klapki w błotniku z tyłu które regulują ciśnienie w kabinie , podszybie itp.

kfiatos
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Karczew
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: b14net

#3 Post autor: kfiatos »

Dzięki za info. Zacznę od nadkoli plastikowych przód i tył. Potem zrobię podłogę bagażnika i tylne nadkola w środku (o ile da się tam jakoś sensownie dostać). Drzwi zrobię na końcu bo baaardzo nie chce mi się ich rozbierać

kfiatos
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Karczew
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: b14net

#4 Post autor: kfiatos »

Dla potomnych co może kiedyś tu trafią. Świst z przodu jest od mocowania lusterek. Jest tam pod osłoną plastikową wielki otwór w drzwiach. Zakleiłem to pianką kauczukową.
pxl-20230531-162212057_9hd2GWmp.jpg

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: Pszczyna »

Pogratulować efektu poszukiwań

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”