Opel Zafira

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
ARKADY
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:46
Imię: Arek
Lokalizacja: gorzow wlkp
Auto: Opel Zafira B 1,7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

Opel Zafira

#1 Post autor: ARKADY »

Obrazek
http://otomoto.pl/opel-zafira-C27456257.html

Rozmawiałem z gościem telefonicznie.
Auto sprowadzone od sąsiadów w 2009r i do tego roku pełny serwis. W kraju 2 właściciel.
Wszystkie wymiany oleju, filtrów, rozrządu, jakieś naprawy typu: łącznik stabilizatora, klocki, itp. udokumentowane fakturami i rachunkami.
Klima manual, z tyłu szyby na korbkę. Wszystkie szyby z tego samego rocznika.
Warto jechać 100 kilometrów oglądać auto ?

vide84

#2 Post autor: vide84 »

Od 2009 w karju i już 2 właścicieli :mysli:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

Zastanawia mnie cena, wiem, że rocznik 2005, wypasu nie ma, ale i tak troszkę niska, może pada dwumasa (3tys.), albo coś innego - dobrze bym się przyglądną.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ARKADY
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:46
Imię: Arek
Lokalizacja: gorzow wlkp
Auto: Opel Zafira B 1,7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#4 Post autor: ARKADY »

Bodek pisze:Zastanawia mnie cena, wiem, że rocznik 2005, wypasu nie ma, ale i tak troszkę niska, może pada dwumasa (3tys.), albo coś innego - dobrze bym się przyglądną.
Żeby sie przyjżeć, muszę pojechać 100 kilosów, chodzi o to, czy warto ?
Gość mówił, że odkupił zafirkę od swojego kolegi, który ją sprowadził.

borewicz
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:50
Lokalizacja: Małopolskie
Model:

#5 Post autor: borewicz »

100 km to dla mnie nie aż tak daleko, ale to Ty robiłes wywiad z gościem i powinieneś to ocenić. Co właściciel odpowiada na pytanie o dwumsę?

ARKADY
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:46
Imię: Arek
Lokalizacja: gorzow wlkp
Auto: Opel Zafira B 1,7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#6 Post autor: ARKADY »

borewicz pisze:100 km to dla mnie nie aż tak daleko, ale to Ty robiłes wywiad z gościem i powinieneś to ocenić. Co właściciel odpowiada na pytanie o dwumsę?
Zgadnąć nie trudno. Mówi, że sprzęgło jest w porządku. Nie ślizga się, nie hałasuje.
Wiem, że trochę mało zdjęć, ale wizualnie jak ?

borewicz
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:50
Lokalizacja: Małopolskie
Model:

#7 Post autor: borewicz »

Ja bym to podsumował tak:
1. należy wykluczyć sprawy które auto dyskwalifikują czyli: topielec i poważny dzwon. W samochodzie najcenniejsze jest nadwozie, wszelkie sprawy mechaniczne zawsze można doprowadzić niemal do stanu fabrycznego. Ja kupując używane auto wolę pewne sprawy ogarnąć we własnym zakresie i mieć je zrobione po swojemu, tutaj ta cena na to pozwala ale czujność jest konieczna bo cena niska.
2. Za niską ceną przemawia, przeciętne wyposażenie (ale dla mnie by wystarczyło) rocznik 2005, i tych dwóch właścicieli.
3. Dwóch właścicieli od 2009 faktycznie zastanawia, ale z drugiej strony to nawet na tym forum nie brakuje ludzi którzy zmieniają auta co 2 lata.
4. Na zdjęciach to auto nie budzi jakichś poważniejszych podejrzeń, ale rzeczywistość do zdjęć nie koniecznie musi pasować.
4. Wiem sam po sobie jak ciężko pozbyć się używanego auta będąc prywatną osobą, choćby było w najlepszym stanie. W styczniu sprzedałem astrę mojego ojca która miał z salonu od nowości (10 lat) z przebiegiem 110 tyś km z wymienionym 10 tys temu rorządem. Musiałem się pozbyć auta bo umarła moja mama i ojciec nie potrzebował dwóch. Żeby go w końcu sprzedać musiałem zjechać z cena 15-20 % poniżej rynkowej, w rodzinie nikt nie był zainteresowany. Komuś obcemu zza miedzy trafiła się OKAZJA i tyle.

podsumowując wszystko jest kwestia pewnej kalkulacji, ja jak szukałem auta to jeździłem po 200 km w jedną stronę.

ARKADY
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:46
Imię: Arek
Lokalizacja: gorzow wlkp
Auto: Opel Zafira B 1,7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#8 Post autor: ARKADY »

Ale cena ok ? Biorąc oczywiście pod uwagę rocznik i wyposażenie.

borewicz
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:50
Lokalizacja: Małopolskie
Model:

#9 Post autor: borewicz »

hmm troche niska, ale nie niemożliwa w przypadku prywatnego auta, auto ma swoje najechane więc na 99% będą jakieś koszty ale one są w 95 % używanych aut.
Jak brzmi odpowiedź właściciela na pytanie dlaczego sprzedaje auto ?
Ja zawsze robię taki manewr że najpierw dzwonie i robię wywiad,o na drugi albo trzeci dzień dzwoni kto inny i zadaje te same pytania, potem porównuję odowiedzi. Ściemniacze często się placzą

Awatar użytkownika
marko
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:20
Imię: MAREK
Lokalizacja: kraków
Auto: Opel Zafira C Automat
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: marko »

Wyciągnij od niego vin spróbuj podjechać do serwisu opla może coś ci o histori tego auta powiedzą .Teraz serwisy mają dostęp do bazy danych.Jedyne co zauważyłem to odstaje na dole poduszka przy kierownicy .
Marko

adyn

#11 Post autor: adyn »

To jest zawsze loteria. Ja jechałem 500km w jedną stronę a nie udało mi się nic kupić :)
Mając 100km można ryzykować.

Cena jest i niska i wysoka. W naszych realiach 200tys km to cięzki temat... bo przecież jest tyle "ideałów" z mniejszym przebiegiem, że szok... Ja właśnie kupiłem samochód z 2007 - również mający 200tys km i pełna historię (choć ja mam juz wymienioną dwumasę ;D). Mimo młodszego wieku i pełnego wypasu (cosmo, panorama, navi90 itp) to przez przebieg nie było na niego chętnych. Sprawdzenie mechaniczne wykazało kilka drobnych rzeczy do zrobienia ale cena zakupu rekompensowała konieczność ich wykonania.

Ważne jest to aby był poprawny blacharsko i lakierniczo. Mechanikę zawsze można wyciągnąć. Oczywiście warto sprawdzić stan dwumasy... ;)

ARKADY
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:46
Imię: Arek
Lokalizacja: gorzow wlkp
Auto: Opel Zafira B 1,7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#12 Post autor: ARKADY »

borewicz pisze:hmm troche niska, ale nie niemożliwa w przypadku prywatnego auta, auto ma swoje najechane więc na 99% będą jakieś koszty ale one są w 95 % używanych aut.
Jak brzmi odpowiedź właściciela na pytanie dlaczego sprzedaje auto ?
Ja zawsze robię taki manewr że najpierw dzwonie i robię wywiad,o na drugi albo trzeci dzień dzwoni kto inny i zadaje te same pytania, potem porównuję odowiedzi. Ściemniacze często się placzą
Właściciel mówi, że sprzedaje auto ponieważ w kwietniu dostaje służbowe. Nie wnikam i tak się prawdy nie dowiem.

.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Bodek »

Ogłoszenie wygasło - Archiwum
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - Zafira B”