Zafira b, kupie czy nie?

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
skibimac

Zafira b, kupie czy nie?

#1 Post autor: skibimac »

Witam, planuje zmienic zafire a na b, aktualnie posiadam benzyne 1.8, teraz zastanawiam sie nad dieslem, no nad takim:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... yT1Zr.html
nigdy nie mialem diesla wiec nie wiem na co zwrocic uwage przed zakupem, dodam jeszcze ze 70% mojego użytkowania auta to dosc krotkie odcinki, jakies 4 do 6 km w mieście, czy warto mi kupowac diesla czy nie ma to wiekszego znaczenia, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Sebu$ »

zgodnie z regulaminem proszę wstawiać zdjęcia !

Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

pozostałe w ogoszeniu ;)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#3 Post autor: Mariusz »

Witaj Maćku. Powiem Ci tak. Auto fajnie wyposażone, prezentuje się bardzo dobrze, fajne wnętrze, xenony, panoramiczny dach, czujniki parkowania, klimatronik, super felgi. Wszystko super o ile nie jest to po jakiś przejściach. Tylko jest jedno ale. Pytałeś czy warto kupić diesla.
Myślę, że w Twoim przypadku tylko i wyłącznie benzyna. Przy takich niskich przebiegach w mieście nawet nie rozgrzejesz silnika, a utrzymanie diesla generuje koszty. Jest się co psuć. Dwumasa, DPF, układ paliwowy, turbina, a w przypadku tego egzemplarza jeszcze klapki w kolektorze dolotowym. O skrzynię 6 też trzeba szczególnie zadbać. Proponowałbym Ci poszukać takiego autka jak te, ale w benzynce 1,8 140 KM. I chyba nawet nie ma co myśleć o LPG bo przy tych przebiegach to Ci się nie zwróci. To moja opinia, ale wysłuchaj też innych.
P.S. Ja mam OPC Line i nie widzę w tym aucie nic z tego pakietu, ale jest to przedlift więc może tak ma. Pozdrawiam i udanych zakupów.

skibimac

#4 Post autor: skibimac »

Dzieki za opinie, wlasnie tego troche sie boje ze przy moich kilometrach cis sie w końcu wydarzy ☺️ , pzdr

Skasowany użytkownik 23188

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 23188 »

W sumie fajny samochodzik.
Jednak uważam podobnie jak kolega powyżej, że lepiej będzie poszukać z silnikiem benzynowym.
A poza tym widzę, że jesteś z Gniezna więc powinieneś wiedzieć także co nieco o tamtejszych handlarzach :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 10:06 przez Skasowany użytkownik 23188, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: miodzik »

skibimac pisze:70% mojego użytkowania auta to dosc krotkie odcinki, jakies 4 do 6 km w mieście,
Zdecydowanie szukaj silnika benzynowego. Na takich trasach to silnik w Dieslu Ci się nawet lekko nie rozgrzeje. Będzie zbierał nagar i nie przepali syfu.

Prezentowane auto ładne, ale ja bym je zabrał przed kupnem do jakiegoś ASO na trzepanie. Standardowo - przebieg do sprawdzenia. Nie bardzo wierzę w przebiegi na poziomie 20.000 rocznie mając autostrady pod nosem. Dla przykładu ja moją ZA po Polsce wokół komina robię rocznie 20-25 tys. Weekendowo jeżdżąc do Koszalina (75 km w jedną stronę), Kołobrzegu (45), Szczecina (120), Gdańska (Ikea) (250) czy Poznania (też Ikea) (250). Plus jakieś wyjazdy na mazury do babci czy kolegów na :piwo:

Żadne Chorwacje czy Flomarki w Berlinie.

Drugie auto (Octavia 1.6 Pb biedaedyszyn) - tylko jazda po mieście - codziennie dzieci, szkoła, Biedronka, weekendy w garażu - rocznie około 6-8 tys.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
Kowal1981
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 24 lut 2017, 08:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rumia
Auto: Zafira 1.9 CDTI Automat
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#7 Post autor: Kowal1981 »

Fajne auto, co do silnika to ja też poruszam się dużo po krótkich odcinkach i jakoś daje radę. Kupiłem po prostu OPcoma i kontroluje nasycenie dpf, jak jest pełny to trasa szybkiego ruchu mam ok 35km do pracy z czego ok 25km po S6 i się fajnie wypala. Oczywiście zgodzę się z kolegami co do benzyny, jest tylko jedno ale wyposażenie. Ciężko kupić tak wyposażone 1.8 a na pewno nie w tych pieniądzach. Ja osobiście zdecydowałem się na diesla bo miał prawdziwy automat (1.8 ma tylko półautomat nie wiem jak 2.0T ale nie spotkałem automatu w ogłoszeniach, co do silnika 2.2 direct to powiedziano mi iż lepiej kupić 1.9 CDTI). Jeszcze wracając do tego egzemplarza OPC Linie, gdzie on jest bo nie widzę tego pakietu na aucie?? Jeszcze jedno auto wygląda na obniżone więc może mieć IDS+, dlatego polecam sprawdzić skuteczność amortyzatorów na ścieżce diagnostycznej bo to drogi temat w wymianie.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 12:10 przez Kowal1981, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#8 Post autor: paweldm »

Z opc, to ma tylko znaczki na drzwiach.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#9 Post autor: Mariusz »

Ogłoszenie nie aktualne - Archiwum

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - Zafira B”