Chevrolet Orlando 1.8 benzyna

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

Chevrolet Orlando 1.8 benzyna

#1 Post autor: Umpero »

Witam

Rozglądam się ostatnimi czasy nad minivanem w budżecie do 30k.
Przerobiłem już kilka aut i najchętniej to bym zakupił Zafirę C z silnikiem 1.4T, ale to już grubo ponad mój budżet.
Wpadł mi w oko jeszcze Chevrolet Orlando z silnikiem 1.8 140KM.

Rozumiem, że jest to silnik taki jak w ZB i koszta serwisowania/utrzymania będą podobne?
Wiem też, że Chevrolet wycofał się z Europy. Jakie w związku z tym są pozostałe koszty utrzymania tego auta?
Może ktoś coś powiedzieć o tym aucie?


https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... d68ca4f152

Obrazek


Zgodnie z regulaminem jedno auto = jedno zapytanie
poprawiłem - Sebu$
Ostatnio zmieniony 26 gru 2018, 16:08 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#2 Post autor: Mariusz »

Zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zapytań.
Jeśli chodzi o silnik 1,8 140KM to ma on swoje bolączki, ale nie zaliczałbym ich do kategorii katastrofy.
1. Koła zmiennych faz rozrządu- Jak chwilę po uruchomieniu silnik pracuje jak diesel to trzeba być czujnym, co nie znaczy że już trzeba je wymieniać.
2. Brak hydraulicznej regulacji luzu zaworowego- Zalecana kontrola luzu przy LPG co ok.15-20kkm. Koszt ok 150zł. Jak luz nie jest w normie to trzeba wymieniać szklanki ale nie wszystkie. Część można zamienić miejscami.
3. Awarie termostatu- występują dwa rodzaje awarii termostatu. Jedna pokazuje błąd ( nie pamiętam jaki) to oznacza uszkodzenie grzałki, która jest w termostacie. Druga awaria to nie dogrzanie silnika czyli nie domknięcie termostatu lub uszkodzenie uszczelki w nim samym. Ostatnio reklamowałem termostat i obecnie mam wstawiony od Chewroleta.
4. Zdarzają się wycieki oleju lub przecieki oleju do płynu chłodniczego. Odpowiedzialna za to jest chłodniczka oleju. Do wymiany zestaw ok.10 uszczelek. Koszt samych uszczelek to ok 300zł.
5. Rzadko ale zdarza się że cewka odmawia posłuszeństwa. Jest to element zakładany bezpośrednio na świece. Koszt ok.350zł. Warto też pilnować samych świec. Według mnie najlepiej sprawują się oryginalne GM.

Tyle ode mnie. Może jeszcze ktoś coś dopisze do tej listy, ale w sumie to wszystko.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#3 Post autor: harvard »

Dodam od siebie może mało znaczącą opinię. Zanim kupiłem ZB 1.8 140 kolega miał identyczna z LPG. był zadowolony, pokonuje duuużo więcej ode mnie km (ja tylko 10kkm rocznie). Niestety po 2 latach spotkał na drodze kolesia który jest miłośnikiem ortalionu i Zafircia poszła na żyletki. Szukał długo i kupił młodszego Orlando. Jednak gdy postawiliśmy obok siebie otwarte bagażniki wyraźnie na długość wypada lepiej ZB chociaż w tych pieniądzach z aukcji można znaleźć zbliżony rocznikowo model. Nie mierzyłem centymetrem, ale wizualnie bagażnik jakby lepszy w ZB.
Silnik raczej bezproblemowy za wyjątkiem VVT, reszta raczej droga nie jest. Nie wiem jak ze skrzyniami czy były tam słynne m32? tych unikać. Ponoć z drobnostek to słabo działa ogrzewanie w nich, narzekają użytkownicy na układ jezdny jest wg. opinii 'rozjechany' i niezbyt stabilny. Rzekomo w jakimś teście ujawniono przedwczesne oznaki korozji. To tak ode mnie może trochę offtop.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#4 Post autor: Rybka »

Ogłoszenie nie dostępne - Archiwum

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - pozostałe auta”