[A] - Kacperuch - 1.8, 125KM 2003r.

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#61 Post autor: chabretti »

Nic dodać, nic ująć :ok:

luq3

#62 Post autor: luq3 »

Mam pytanie odnośnie ściągania foli z słupków. U mnie też już auto o to woła bo folia popękała i średnio to wygląda. Czy używałeś jakiś specjalnych narzędzi oraz czy ściągałeś uszczelki szybowe? Efekt jak najbardziej na +.

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#63 Post autor: Kacperuch »

Ściągałem uszczelki oraz plastik, który idzie wzdłuż drzwi- tu uwaga, bo jest strasznie kruchy i w jednym miejscu mi po prostu się złamał. Suszarka- folia jest plastyczniejsza i w większości przypadku odchodzi z nią klej. Co zostało schodziło fajnie zmywaczem do paznokci ;) Przygotuj na to sobie minimum 1,5 godzinki roboty. Warto mieć pomocną dłoń przy tym :P

klek22

#64 Post autor: klek22 »

ile dałeś za amorki :?: to są do przodu czy do tyłu :?:

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#65 Post autor: Kacperuch »

tył. 135 chyba z tego co pamiętam, ale idzie troszkę taniej jeszcze wyrwać

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#66 Post autor: Kacperuch »

Przebieg 18700 km. Dziś wymieniono/zrobiono:
-tłumik środkowy, końcowy (pierścienie, obejmy)
-tarcze hamulcowe tył/klocki, reperaturki zacisku, smarowanie tłoczków
-filtry (kabiny, powietrza, gazu)
-sprawdzenie klimy, ozonowanie czy tam coś
-olej, filtr oleju

Ma jeździć!! ;) za tydz może weekend w górach.
Przyszły wydatek opony Uniroyal RainSport 3. Aby nic po drodze jakiś czas nie wychodziło :roll:

pitER

#67 Post autor: pitER »

no przyjemnie popatrzeć / poczytać
dopieszczona Zośka śmieje się pełnym grillem :D

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#68 Post autor: Kacperuch »

Dziś Zosia została w końcu wyczyszczona mleczkiem silikonowym, plastiki zewnętrzne przeleciane środkiem od Daniela. Zdjęcie z boku auta pokazuje różnice listwy pociągniętej środkiem. Jutro ogarnę środek i można zapach wieszać ;) I mała sesyjka :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#69 Post autor: chabretti »

Bardzo ładnie Ci to pucowanie wyszło :)

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#70 Post autor: Wojti »

No pracy to jest przy tm naprawdę sporo ale Efekt super ! :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
cipel2
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2014, 12:00
Lokalizacja: łódzkie
Model:

#71 Post autor: cipel2 »

Super sprawa, tym bardziej, że jak patrzę na Twoją Zafirkę to wydaje mi się, że to jest moja, są identyczne. Fajne pomysły, jeśli pozwolisz to niektóre wykorzystam. Zbieram sie do wstawienia jakiś fotek, ale ciągle coś wypadnie. :ok:

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#72 Post autor: Kacperuch »

Jeszcze niedawno miałem wrzucać zdjęcie przebiegu z magicznymi cyferkami "188888", ale jak dziś siadłem do tego postu i wiem ile jest na blacie stwierdzam, że nieaktualne. Czas leci szybko, a życie wymaga więcej. Kilometry lecą i jak to auto czasem czegoś potrzebuje. Na bieżąco nie pisałem co się działo, ale w sumie dużo rzeczy się nie zmieniło, także pokrótce streszczę. Po drodze była wymiana cewki. Po ostatnim przeglądzie wyszły opory toczenie koła. Jak się okazało tłoczek, zestaw naprawczy i jest ok. Nadal nie uruchomiłem centralnego z pilota, ale to musi już poczekać do jesieni. Latam na wcześniej zapowiadanych oponkach, bardzo mi się fajnie jeździ i zdają egzamin, nie mierzyłem suwmiarka jak ze ścieralnością, ale z tym chyba gorzej, chociaż tak jak mówię, nie mam poparcia w danych. No i wczoraj zajrzałem w końcu do powoli siadającego mechanizmu wycieraczek. Dziś jak się wziąłem za jego uruchamianie i smarowanie aluminium, jak to aluminium nie wytrzymało. Internet, 100km, 180zł i mechanizm "nowy" z silniczkiem śmiga jak trzeba. Niedługo auto (i kierowce) czeka chrzest bojowy, jak pisałem w Hyde Parku. Mam nadzieje, że podróż, pobyt i powrót obejdzie się bez przygód i kaprysów Zosi. Adapter do gazu zakupiony. W drodze do niej jeszcze porządna apteczka i druga kamizelka odblaskowa. Póki co tyle informacji. :piwo:

Awatar użytkownika
cipel2
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2014, 12:00
Lokalizacja: łódzkie
Model:

#73 Post autor: cipel2 »

Powodzenie stary i szerokości. Na pewno Zafira zawiezie Cię tam gdzie chcesz. Szczęśliwego powrotu. :driver:

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#74 Post autor: Kacperuch »

Dawno nie pisałem, co u "nas". Jak dało się zauważyć, auto bezpiecznie wróciło, z obczyzny. Oczywiście nie obyło się bez przygód, ale w sumie oby tylko takie przygody :) Ale o tym później. Przed wyjazdem w sierpniu wymieniono łożysko amortyzatora prawe i lewe, gumy, lewy sworzeń plus robocizna- 400 zł. Do do "wyprawy"- podróż w Polsce mijała bez niepokojących sygnałów. Na wstępie po przekroczeniu granicy niemieckiej (w nocy) czerwony błysk. No to mówię sobie- zarobione. No i jak to na niemieckich autostradach jakoś tak noga bardziej dociskała na pedał gazu. A co za tym idzie i w naszych silnikach zaczęło szybko ubywać oleju. Dziś nauczony doświadczeniem już nie poruszam się z prędkościami powyżej 150 ;p bo ani ja popędzę specjalnie, ani zaoszczędzę ;). Ale zakupiony dodatkowy olej i bez problemu się wróciło. Jak wcześniej pisałem mam walniętą sterownik centralnego zamka i do dziś tego nie zrobiłem i chyba nie zrobię, bo możliwe, że za jakiś czas auto będzie bardzo rzadko używane. No ale brak tego centralnego był pośrednią przyczyną, że podczas pracy za granica na przerwie obiadowej zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku. Oczywiście nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło i nie miałem drugiego kluczyka za granicą. Tu z moja rada drugi kluczyk jak wyjeżdżamy gdzieś to podstawa! No chyba, że nie, żal Wam własnoręcznie uszkadzać auto. Jakie koszta w Holandii takiej imprezy? Robocizna nie wiem, bo nie poniosłem kosztów, ale wiem że szyba od dealera (przyciemniana fabrycznie) kosztowała 55 euro. Przy powrocie w Kolonii znów nie wiadomo skąd i niby czemu błysk czerwonego reflektora, ale do dziś nic nie przyszło to i chyba już nie powinno. Odpukać. Ale za to w Lublinie przyżydziłem na parking 3 zł na północnej i w nagrodę dostałem za niewidoczny znak B-36 100 zł. Po powrocie wymieniłem olej z filtrem. Od dziś zacznę robić to sam, bo mój mechanik z cenami zaczyna powoli przeginać- 120 zł. Wymiana filtrów gazu 60 zł :lol: gdzie koszty samych filtrów to ok 30 zł maks. No i do wczoraj kolejne głupie koszta. Kołuje sobie dosłownie prędkość spacerowa przy myjni, wjeżdżam no i Zośka powiedziała, że nie będzie wjeżdżać. Żadne koło nie miało przyczepności i skończyło się na pocałowaniu trzepaczki do dywaników.
Obrazek Lampa będzie kosztować ok 50-60 zł. Zamówiłem, w poniedziałek ma być i znów zrzucam zderzak. A co do samego zderzaka to nic nie będę robił, bo to raczej bezsensowne koszta.. I takie to przygody. Od pobytu zagranicą średnie spalanie wzrosło o 0,1 l (inne prędkości i obciążenie). Ale powoli już się odzwyczajam szybszej jazdy, bo szkoda zaraz inwestować w zawieszenie jak to na naszych drogach bywa. Niby koszta są, ale w sumie, tyle co ona mnie wozi to i tak koszta są malutkie. Dla zainteresowanych zapraszam na motostats, które staram się w miarę skrupulatnie prowadzić. W tym miesiącu pyknie magiczna liczba nielubiana przez nowo kupujących i skrupulatnie retuszowana przez handlarzy 200 tyś kilometrów ;) Przede mną pewnie (jeszcze się zastanawiam) trasa do polskich gór przed świętami. Pozdrowionka i do następnego :piwo:

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: Wojti »

Trochę przygód miałeś ale Zoska tez czasami lubi pokaprysić :lol: Autko masz ogarnięte czyli Bezawaryjności :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Zablokowany

Wróć do „Zafira A”