[A] - tomek ZA 2.0 DTI 2002

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
norris_85
Zafiromaniak
Posty: 1211
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:07
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin, LU
Auto: ZA OPC 290KM/428Nm
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#16 Post autor: norris_85 »

fajny grill :) szyba solarna to jeden z wielu wynalazków jakie odkryłem w Zefirze który tak samo mnie urzekł jak Ciebie :D

tomek.kos3n

#17 Post autor: tomek.kos3n »

po całodziennym kręceniu torksami/ śrubokrętami itd , z dumą mogę oznajmić że :

Wymieniłem wszystkie żaróweczki licznika oraz MIDa ( zwykłe bo u mnie na wsi nie ma LEDów a nie chciało mi się czekać - jak się uprę to musi być dzisiaj i koniec )

Naprawiłem centralny zamek drzwi tylnych prawych ( urwane 3 kable w wiązce )

Naprawiłem :lol: nieświadomie wajchę kierunkowskazów ( nie wiem co zrobiłem - nie odbijały a teraz odbija jak w nowym aucie :) popsikałem smarem te sprężynki , może to to ? )

Wymontowałem ustrojstwo pseudo klimatronik co to germanie zamontowali w miejscu pokrętła ciepło/zimno ( teraz muszę kupić pokrętło albo cały panel bo ten jest poszarpany itd )
Obrazek
Obrazek

no i najważniejsze w sumie - jak pomyślę co się mogło stać i jak niewiele brakowało do tragedii ...
Wymiana hamulców przód - klocki i tarcze

wymiana gumy na półosi lewa strona

autem od wyjazdu od mechanika zrobiłem jakieś 130 km. wszystko było ok lecz kierownica przy 120km/h zaczynała dość solidnie drgać ... pomyślałem nie wiem czemu ale o łacznikach stabilizatora czy czymś podobnym - czymś co wytrzyma do powrotu do domu itd ...

pojechałem na trzepaki zawieszenia bo nie dawała mi spokoju ta kierownica !!!!


a to ujrzałem po podniesieniu auta ... po dokręceniu wibracje zniknęły .


Obrazek

Wojtek7090
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:27
Lokalizacja: Korczyna
Model:

#18 Post autor: Wojtek7090 »

fajnego znalazłeś mechanika :shock:

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#19 Post autor: Maćku »

Łoż kurka :shock: cud, że nic się nie stało
Obrazek

Awatar użytkownika
maria
Zafiromaniak
Posty: 2079
Rejestracja: 11 lip 2013, 21:20
Imię: Anna
Lokalizacja: Łódż
Auto: Opel zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: maria »

Bezawaryjności .Niech służy długo i szczęśliwie. :D
Nie jeżdżę szybciej, niż lata mój Anioł Stróż.

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami .
A.Mickiewicz

tomek.kos3n

#21 Post autor: tomek.kos3n »

Dzisiaj lakier mojej zafiry miał dzień dziecka i został potraktowany G3 :) oraz woskiem Sonaxa , plus wszystkie plastikowe części takim ustrojstwem , i wyglądają jak nowe :) pewnie do pierwszej myjni lub ulewy no ale póki co pogoda jest super:)


Obrazek


+ wymienione filtry , powietrza i kabinowy , trzepanie kierownicą wróciło , okazało się że koła są rozbieżne , szybkie ustawienie i jedzie jak po szynach .
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2015, 18:32 przez tomek.kos3n, łącznie zmieniany 1 raz.

lbk

#22 Post autor: lbk »

Super efekt po tych zabiegach :D :D Powiedz mi tylko ile czasu tobie to zajęło bo zafira do najmniejszych aut nie należy :P

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: Wojti »

Jak znam życie to sporo czasu :lol: Znam to z autopsji :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#24 Post autor: Maćku »

Mnie wczoraj zajeło przy myciu i zwykłym wosku plus czyszczeniu wnętrza 5 godzin :lol:

Tu podejrzewam podobnie Efekt super :mrgreen:
Obrazek

tomek.kos3n

#25 Post autor: tomek.kos3n »

lbk pisze:Super efekt po tych zabiegach Powiedz mi tylko ile czasu tobie to zajęło bo zafira do najmniejszych aut nie należy
Lakier w sumie był w nie najgorszym stanie , najbardziej denerwowały mnie ślady po paznokciach / kluczykach w okolicach klamek , wlewu paliwa itd.. + rysy na dole drzwi jak by od krzaków ? może ktoś na ryby albo "grzyby" jeździł :D

wstałem o 8 zawiozłem żonę do pracy , dziecko do babci :lol: ogień na myjnie , później do szwagra no i tak w pełnej gotowości byłem przed 10tą. skończyłem ok 15stej . bez środka który kończyłem już pod domem - mycie szyb i odkurzanie i chyba z godzina pękła .

Zabieg był wykonywany na poziomie AMATOR , tak więc cieszę się że nic nie popsułem , ba nawet polepszyłem więc myślę że było warto .
Teraz tylko irytuje mnie osiadający kurz :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”