[A] - Ślepak - 2.2 DTI Elegance Irmscher, 125 KM, 2002

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
ślepak

[A] - Ślepak - 2.2 DTI Elegance Irmscher, 125 KM, 2002

#1 Post autor: ślepak »

Witam. Jest to mój w sumie 4 opel i padło po astrze G 2.0 di na Zafirę 2.2 DTI Irmscher, ale od początku:
Polski salon Grudzień 2002, przebieg 190 tyś zweryfikowany przez ASO Gdańśk gdzie była kupiona za kwotę 135 tyś.
Pełny pakiet Irmschera: przednia dokładka (obecnie zdjęta przez krawężnik,
ale do zamocowania), grill, progi, sprężyny, dokładka tył, dokładka dach, tłumik. Poza tym: Alu, spryskiwacze przednich lamp, tempomat, 4 poduszki, 2 szklane szyberdachy elektryczne, webasto, klimatyzacja, jasny środek, komputer pokładowy, 4 el. szyby, podgrzewane fotele, el. lusterka i pewnie coś tam jeszcze o czym zapomniałem. Wrażenia z auta super, a przede wszystkim silniczek i cała zabawa z tylną kanapą i fotelami składanymi. Zawieszenie z racji sprężyn Irmschera dość twarde i myślę nad serią, bo naprawdę dość solidnie trzęsie :P.
Autkiem zrobiłem na razie około 1000 km i wymiana wszystkich filtrów plus tarcze oraz klocki Brembo tył.

Zdjęcia tak na szybko:)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 paź 2011, 10:44 przez ślepak, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

No to pomorze dorobiło się kolejnej ślicznej Zośki.

Dwa szyberdachy miodzio :P , tylko ten hak zdemontuj bo szpeci resztę ;)

ślepak

#3 Post autor: ślepak »

Hak jest oryginalny:P wypinany to się zdejmie tylko camping juz siedział na haku:P

djmatti91

#4 Post autor: djmatti91 »

Radio wymienić i felgi na większe, bo trochę nie pasują do tego "Irmajszera"
Ostatnio zmieniony 08 paź 2011, 10:45 przez djmatti91, łącznie zmieniany 1 raz.

ślepak

#5 Post autor: ślepak »

Radio ktoś przekładał na szybko przed sprzedażą i nawet nie ma napisów na ekranie na górze...niby jakiś kod jest potrzebny miedzy radiem a ekranem....wie ktoś coś o tym?? bo ogólnie samo radio jak i sterowanie w kierownicy działa.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: MieHor »

Jeśli dobrze widzę to masz radio CAR 400, jeśli radio gra po odłączeniu od zasilania i ponownym włączeniu nie woła o kod PIN, to może znaczyć że kod został zdjęty i nie będzie Ci potrzebny. Natomiast jak zawoła to masz kłopot, ale do pokonania nawet za pośrednictwem forum może być odtworzony

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

No Zosieńka super !!! Bezawaryjności życzę i zapraszamy do naszej lektury.
Pozdrawiam :piwo:

ślepak

#8 Post autor: ślepak »

MieHor, nie zrozumieliśmy się. Radio działa i owszem jest to car400, kod mam, ale nie pokazuje mi na wyświetlaczu stacji jakiej słucham. I własnie niby miedzy radiem a samym wyświetlaczem trzeba jakiś kod podac chyba że jest to bzdura. Bo radio wyjąłem i wszystko jest podpięte i tak jak pisałem sterowanie w kierownicy też działa:)

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

A czasem poprzedni właściciel nie miał jakiegoś innego radyjka i na szybko przed sprzedażą włożył oryginalne ??

Możliwe że masz kabelek przecięty.

ślepak

#10 Post autor: ślepak »

tak mi to wygląda, ale w ex astrze g mam car 400 i wyświetlacz działa i kostki też takie same wiec to car 400 w zafirce powino też działac a tak nie jest:(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#11 Post autor: MieHor »

Poza kodem do radia nie jest potrzebny żaden inny
ślepak pisze:I własnie niby miedzy radiem a samym wyświetlaczem trzeba jakiś kod podac chyba że jest to bzdura.
przyczyna leży pewnie w jakimś braku kontaktu - czy wyświetlacz pokazuje inne informacje :?:

ślepak

#12 Post autor: ślepak »

tak oczywście,Wszystko działa, komputer pokładowy itd, jest data i godzina po włączeniu zapłonu ale brak informacji z radia:(

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#13 Post autor: Harry200 »

Czy jak włączysz radio to data jest nadal wyświetlana,jeżeli tak to sprawdź czy masz podłączone przewody numer 17,18,22. w szerszej wtyczce,one dają sygnały do MID.Tak jest często robione jak ludzie wkładają inne radio i chcą żeby data była wyświetlana po przekręceniu kluczyka...
Ostatnio zmieniony 08 paź 2011, 21:53 przez Harry200, łącznie zmieniany 1 raz.

misieq_r

#14 Post autor: misieq_r »

Zosia konkretna a te szybery po prostu bajka też takie chce!
Długiego śmigania życzę!

ślepak

#15 Post autor: ślepak »

H,Łajszczak, dziękuje za podpowiedź, tak jak piszesz data z godziną sie zapala po włączeniu zapłonu.Powiedz mi masz jakiś schemat tych wtyczek albo jakiego koloru sa kable które ponumerowałeś??

co do szyberków to naprawdę fajnie i jasno w środku.Przedni jest uchylany i chowany a tylny tylko uchylany:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”