[B]-oizo76-Vauxhall Zafira 1.6 115 -2012

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DzidekGb
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2014, 08:55
Imię: Dzidek
Lokalizacja: Repty Sląskie/UK
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#76 Post autor: DzidekGb »

Crazy pisze:Żadnych naklejek tylko same znaczki przełożyć europejskie,
Crejzol jakie europejskie znaczki jak to Vauxhall na wyspie :lol:
Kupić oryginały to moja rada :idea:
Ja jak wymieniałem z 17 na 18 to sprawdzałem felgi czy nie są krzywe , wyważałem dokładnie koła z oponami i na koniec robiłem porządnie zbieżność a po 500 km korektę zbieżności... i jedzie jak po sznurku już rok :mrgreen:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#77 Post autor: Crazy »

Dzidos chodzi mi o to, że można same te znaczki chrom przełożyć :)
Kolega chce opla czy vauxhalla? Bo się pogubilem haha
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#78 Post autor: Wojti »

felga super mam taka na zimę :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#79 Post autor: oizo76 »

Nie cudowalem tylko zamowilem oryginalne capsy-ale uzywki.

Felga mi sie podoba...choc snow flake jeszcze bardziej...no ale ten zeztaw 17 snow flake z corsy vxr musialbym zamowic kurierem a nie mialem pewnosci ze beda pasowac.

Te beda na 100% a do tego smieszna cena.

Teraz owiewki,pozniej tylny spojler dachowy i bedzie wszystko....choc tak mysle po cichu o swiatlach przeciwmgielnych :)

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#80 Post autor: oizo76 »

Kilka zdjec,niestety robione telefonem.Oczywiscie desczowo.

Felgi juz od dawna zalozone-przesiadkaz 16 na 17 fajna sprawa,auto inaczej,pewniej wchodzi w zakrety.
Doszly owiewki heko.

Tydzien temu mialem MOT(przeglad roczny)-ale spoko,mysle sobie-bedzie serwis i wszystko powinnoyc,ok,w koncu nic nie stuka,puka-wszystko ok.

oddalem auto-za kilka godzin telefon.przekroczony poziom spalin-katalizator do wymiany,koszt £850... :shock: az mi sie du** zmarsczyla,bo to duzy wydatek,tym ardziej ze tydzien temu wrocilem z wakacji,za ktore musialem zaplacic podwojnie,bo dwa dni przed wylotem okazalo sie ze biuro podrozy zbankrutowalo,a nie moglismy dzieciakom powiediec ze nielecimy...wiec niejako to byl dalszy ciag pecha.
Zdziwienie ogromne,bo samochod serwisowany,przejechane 35tysiecy mil i juz po katalizatorze??
Zdecydowalismy ze zabieramy auto z serwisu.Niestety cenymaj bndyckie,amamy nowego kolege mechanika,ktory dobrze zajmie sie autem.
On wlasnie wzial auto do warsztatu-faktycznie kat szrot.Sczesliwym trafem mial katlizator uzywany,dwa misiace temu kupil powypadkowa zafire 2013,z 23 tysice przebiegiem i wlasnie stamtad katlizator trafil do mojej zoski,nie mielismy wyboru i musielismy kupic uzywke.Do tego dwie opony na tyl i cena za to to 320 funtow(dodatkowo 3 spalone zarowki).Teraz on ma sie zajmowc autem.
Serwis Vauxhallazrobil wczesniejto co zawsze,wymiana filtrow,olejow,swiec.

Po tym wszystkim auto zaliczylo MOT.

Kilka zdjec
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zmiana felg z pewnoscia wplynela korystnie na wyglad auta,a chromowane listwy wraz z owiewkami ozywily wyglad auta.

Przebieg w przeliczeni na km to juz 57 tysiecy :(
Jeszcze dwa lata zoska z pewnoscia bedzie z nami,o tyle pozostalo do splacenia,dokladnie dwa latka.

Coby nie mowic,Kultna maksa i w droge :piwo:

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#81 Post autor: Wojti »

Wygląd rewelacja :ok: :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

organista15

#82 Post autor: organista15 »

Auto pięknie się prezentuje, i te kropelki deszczu :)

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#83 Post autor: oizo76 »

Dziekuje Panowie.

Spokoju mi nie daje obtarcie na zderzaku-ale mam nadzieje ze niedlugo to zrobie.
No i halogeny...po nich dojda dla picu emblematy ELITE na drwi,czyli niby najlepsza wersja bedzie heh

na powaznie mysle tezo koszu z zapasem,bo kompresor zzestawem naprawczym to kpina :?

Dzisiaj piekna pogoda w manchester,doslownie przed zmierzchem postanowilem zrobic kilka zdjec,niestety moja zdjeciowa miejscowka byla zajeta :( dlatego zdjecia w niespecjalnym miejscu....szkoda.


Mam nadzieje ze to nie jest problem ze prawie post pod postem wrucam kolejne fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PatrykBreeze

#84 Post autor: PatrykBreeze »

Witam kolege z moich okolic ;) Samochód zadbany podoba mi się, mam taką samą tylko,że srebrną i z 2008. Mam pytanko myślałem o zmianie radia na podobne do Twojego tylko zastanawia mnie kwestia obsługi board computer z tego i sterowanie wszystkim, sterowanie z kierownicy podobno niema problemu. Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#85 Post autor: oizo76 »

hej
Sterowanie z kierownicy dziala normanie....co do komputera,to niestety nie mam go,wiec ciezko mi powiedziec jak to dziala.
samo radio fajna sprawa,aluje ze w zestawie nie kupilem dodatkowej kamerki,czynawet dwoch i nie podlaczylemprzy instalacji...

co do radyjek,to wybor byl wiekszy,modele naandroidzie itd-ale tylko eonon mial kolor black piano

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#86 Post autor: oizo76 »

Kilka dni temu biegi zaczely ciezko wchodzic,zgrzytniecia przy wstecznym.

Diagnoza?
sprzeglo...no ku...zesz jego mac :/
Niecale blisko 40 tysiecy mil i sprzeglo do wymiany.Z dnia na dzien tak sie stalo...nie bylo wczesniej jakis oznak.

Mechanik mowi ze sprzeglo bylo jeszcze grube,ale docisk,jakies sprezynki w nim padly-a wymienia sie komplet.
Tak wiec wymiana,przy okazji wymieniony oczywiscie plyn w skrzyni i silniku.

Mechanik powiedzial zebysmy przypadkiem nie pozbywali sie auta,bo jest w nienagannym stanie technicznym...jakas to pociecha.Inna sprawa ze jak sie cos psuje,to z grubej rury...5 tysiecy temu katalizator,teraz sprzeglo...:/

Zafirka ma juz prawie 40 tysiecy mil przejechane,przy 50 wymiana rozrzadu nas czeka,przy czym jak stuknie 45-46 to wymienimy,bo znajac mojego pecha,to pasek jeszcze mi strzeli i dopiero placz bedzie ...ehhh.

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#87 Post autor: oizo76 »

Witam po dluuuugiej przerwie.

Wpis podsumowanie,bo nadszedl czas pozeganania z Zafira.
Podsumowujac,to bylo udane ponad piec lat,chyba 5 lat i szesc miesiecy.

Autem zrobilismy ok 40 tysiecy mil,kupowalismy kiedy mialo 23 tysiace a teraz 63 tysiace.

Co przez ten czas sie zepsulo?Chyba najbardziej zabolal nieszczesny katalizator,choc szczerze mowiac,nie wiem czy ten mechanik byl z nami do konca szczery.Wymienione sprzeglo,no ale to czesc uzytkowa,sonda lambda-to akuirat smieszne koszta oraz poszla jedna cewka-a wymienia sie komplet,to tez nie bylo cos drogiego.
Generalnie bylismy z Zafiry bardzo zadowoleni-jezeli chodzi o uzytkowanie.
Czego w aucie wedlug mnie braklo?silnika 1.8 oraz skrzyni 6-biegowej,wtedy uzytkowanie tego auta byloby bardziej komfortowe.Malo schowkow-bo w zasadzie jeden.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy nabywca Zafiry bedzie zadowolony-bo auto regularnie serwisowane,wszystko robione na czas,nadal nieduzy przebieg-auto nie jest sciorgane,poobskubywane-zadnych ukrytych wad.Zostawilismy je w rozliczeniu.

Jak juz wspomnialem,przygode z Oplem/Vauxhallem uznalismy za udana,dlatego tez zostajemy przy tej marce :)

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#88 Post autor: harvard »

I co kupiles?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#89 Post autor: Mariusz »

Temat do zamknięcia?

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#90 Post autor: oizo76 »

harvard pisze: 01 sie 2020, 20:03 I co kupiles?
grandland X,1.5 diesel 130 km,pakiet sport nav

Obrazek

Obrazek

Szczerze mowiac,jestem zachwycony. :f1:

Zablokowany

Wróć do „Zafira B”