Zafira Tourer 1.4

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

Zafira Tourer 1.4

#1 Post autor: mariusz_technik »

Hej

Udało się kupić za pierwszym podejściem ładny egzemplarz, pytałem o niego w tamtym temacie:

viewtopic.php?f=80&t=32187&p=469273#p469273

Temat jest już przeniesiony do archiwum, tylko chyba przez pomyłkę do działu Zafira B

A więc tak jak pisałem w tamtym temacie, zleciłem ekspertyzę z firmy motocontroler - są różne ich filmiki na youtube

Zamówienie usługi i wpłatę zrobiłem we wtorek przed południem, usługa niby 24, więc myślałem że na drugi dzień - czyli w środę będzie już raport. Niestety w środę nic, więc już byłem pewny że mają poślizg i nie dotrzymają terminu.. Niestety w czwartek też nie dostałem tego raportu :lis: Przyszedł dopiero w piątek około 10, więc tak naprawdę czekałem prawie 72 godziny, czyli 3 dni. I za to ocena mierna. Nie po to spędzam wiele godzin i oglądam tysiące zdjęć szukając ciekawej oferty, aby potem czekać kilka dni na skontrolowanie auta. Jeśli w tym czasie ktoś by mi auto kupił, to bym został z niepotrzebnym raportem za 400zł. Zresztą - miało być 24 godziny

Sam raport oceniam na dostateczny (na pewno nie bardzo dobry, ani dobry). Ale już to co było w tym raporcie skłoniło mnie do pojechania ponad 300 kilometrów po auto, no i kupiłem :P Jak kogoś to interesuje, to mogę uzasadnić taka opinię

Auto ładne, równe, sprawdziłem przebieg, wszystkie elementy blacharskie w oryginale, generalnie bardzo zadbany egzemplarz, nawet wszystkie tarcze i klocki nowe porządne Textar, 4 opony 7mm Continental z 2018r...aż dziwne :)

Wszystko działa jak nowym aucie, wnętrze jak nowe.

Muszę kupić aktualizację map, widzę że karta jest włożona 2016/2017, a są na allegro 2020 poniżej 200zł do navi600/900

Są jakieś wycieki, trzeba będzie to ogarnąć

Już dzisiaj zarejestrowałem, miałem ładnie wszystkie dokumenty, tłumaczenia, przegląd itp, nic nie brakowało

Tak więc ten komis na różanej w Stargardzie Szczecińskim polecam, oczywiście zawsze trzeba wszystko sprawdzić.

Jak na razie z samego auta jest bardzo zadowolony, ma kolor i chromy jakie chciałem, ksenony, podgrzewane siedzenia i kierownicę, kamerę cofania, nawet roletki z tyłu. Tak więc po ładnej Zafirze A, i Zafirze B, mam w końcu C :driver:

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: fredas »

No to pogratulować zakupu i bezawarjnosci :zdrowko:
Obrazek
Obrazek

qrzyh
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:22
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: GLC
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#3 Post autor: qrzyh »

Dobrze wiedziec jak dzialaja w motocontroler. Na szczescie sa jeszcze inne firmy tego typu. Gratulacje auta! Ladna sztuka Ci sie trafila. Az dziwne, ze w komisie :P Jak sie sprawuje 1.4t w tym autku?
Zafira C A20DTH + Corsa D A14XER

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#4 Post autor: mariusz_technik »

Z tym motocontroler miałem być może po prostu pecha..bo generalnie niby są dobre o nich opinie, zobaczymy co mi odoiszą na reklamację. Dużo zależy jaki ekspert pojedzie oglądać auto, a dostaje pewnie za to 100zł. To ze w komisie akurat takie auto, to tym razem może szczęście, akurat znaleźli ładną sztukę to kupili...Co do silnika, to szału nie ma w przyspieszeniu, ale za to jest cichy i oszczędny, w porównaniu do Zafiry b 1.8 powinno spalanie spaść o 1l, myślę że średnia wyjdzie koło 8l... mam nadzieję że będzie trwały...no i nie będę montował gazu, oszczędności są zbyt małe i szkoda auta ciąć

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#5 Post autor: mariusz_technik »

Te wydatki na start przy nowym aucie...Olej syntetyk Valvoline synpower 5w40 z normą dexos2, filtr Mahle 0X401d, kupiłem 3 litry oleju Fuchs titan SINTOFLUID 75W80 do skrzyni na wymianę, mam zamiar tyle wlać żeby było około 2,5l, no i świece Denso irydowe VK22 5610...jeszcze mechanicy zobaczą gdzie są wycieki. Mam pytanie też tak macie, że czasem przy wrzucaniu jedynki słuchać lekkie puknięcie? Jakby sprzęgło do końca nie rozłączało. Tak miałem kilka razy. W razie czego już sprawdziłem, że zestawy LUK - kompletne sprzęgło z dwumasą i wysprzęglikiem kosztuje niecałe 1700zł :)

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: Pszczyna »

Nie ma koła dwumasowego jest Tarcza sprzęgła ,Docisk sprzęgła ,Łożysko sprzęgła ,ewentualnie Koło zamachowe ,

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#7 Post autor: mariusz_technik »

Jak nie ma...Koło zamachowe jest właśnie dwumasowe

https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/zes ... d=12511325
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, 14:44 przez mariusz_technik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#8 Post autor: Pszczyna »

GM stosuje nazewnictwo ,,koło zamachowe" np https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/1/9-0/
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, 14:56 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#9 Post autor: mariusz_technik »

Świece jednak nie będą Denso VK22 5610, niby też pasują, ale bardziej z przeznaczeniem do gazu. Więc będą Denso Twin Tip IK22FTT

https://www.denso-am.pl/e-katalog/

A swoją drogą te katalogi... to można osiwieć, w spisie świec Denso pokazuje jeszcze trochę inaczej na 306 stronie jest i ta VK22 5610, ale ta druga to jest IK22TT bez bez tej literki F. Czyli w e-katalogu jest IK22FTT, a w tabeli świec jest IK22TT, nie wiem co oznacza ta literka F...

https://www.denso-am.pl/media/1462802/2 ... eu_web.pdf

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#10 Post autor: Pszczyna »

F- elektroda środkowa irydowa o średnicy 0,55mm
elektroda masowa z igłą platynową (SIP)o średnicy 0,7mm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira Tourer”