Violator - Marysia

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#136 Post autor: janekW67 »

mariusz131 pisze: 10 cze 2019, 05:37 Artur, a wiesz że bez fotek to się nie liczy. :lol:
Nooo...! :lol:
Oczywiście!

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#137 Post autor: violator »

No i są, polerka za 2 tyg.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 01:01 przez violator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#138 Post autor: violator »

Meriva po długim czasie zaczyna dokazywac, jakieś 2 tyg temu zaczęło wywala błąd dpf, kasowalem go w czasie jazdy i udało się mi tydzień temu wypalić w końcu dpf, niestety jak się okazało dzisiaj nie do końca bo błąd znowu zaczęło wywalac, trzeba będzie zająć się dpf po urlopie jak nie uda mi się go wypalić. Heh.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#139 Post autor: Wojti »

Ma kaprysy :)
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#140 Post autor: violator »

Jak w czasie urlopu go nie wypale to w sierpniu robię z nim i egr porządek. Przy okazji.moze turbine wymienię na większą bo ta moja już się poci. Zobaczymy.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#141 Post autor: violator »

Dawno tu nic nie pisałem . W zasadzie nic sie nie działo nie licząc zapiekających się zacisków regenerowanych łącznie z tłoczkami chyba z trzy razy łącznie. Jakieś dwa tyg temu znowu był problem i wymieniłem zaciski na nowe. Trochę to pociągało bo poszło 800zł wliczając do tego wymianę oleju i wszystkich filtrów . Stwierdzam ze przy nastepnym aucie juz sie nie bawie w regeneracje zacisków tylko od razu nowe daje w razie problemów, za cenę 4 regeneracji chyba już bym miał dwa kpl nowych, no ale kto to wiedział ze po regeneracji co pol roku czy co rok beda sie te hamulce piernaczy. Ogólnie skończyło sie na tym ze tył jest nowy ,wszystkie przewody również wymienione jakoś chyba wiosna czy latem .Na szczęście z silnikiem w Merivie nie ma żadnych problemów. Auto planuje sprzedać bo czas na cos nowszego i wiekszego ;).No chyba ze nie będzie chętnych to pojeździ jeszcze z trzy lata bo za darmo handlarzom nie oddam. Przymierzam sie do Forda C-Maxa albo Opla Merivy B chociaz bardzo po głowie chodzi mi tez Dacia Duster 2 :D, chyba najbardziej . Zobaczymy. Tyle ze juz chyba raczej benzynę kupie bo ludzie boja sie jak diabła diesla i nie chcą kupować diesli. A ja bym chciał żeby następca Merivy miał takie problemy z silnikiem jak Meriva, czyli żadnych. Nawet dpf się uspokoił :D po prostu częściej go przepalam odpowiednio . Jakby ktos szukał dla kogos Merivy to pisac :D https://www.otomoto.pl/oferta/opel-meri ... sPreview=1
Ostatnio zmieniony 14 sty 2021, 23:23 przez violator, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#142 Post autor: violator »

Z dniem dzisiejszym skonczyła sie historia walecznej i bezawaryjnej Merivy u nas. Oby nastepne auto nie zawiodło nas rowniez w trasie. Po 6 latach i 1.5mies Meriva odjechała. Bedzie jezdzic ale dalej w Bydgoszczy. Teraz czas na poszukiwanie nowego auta :D . I tu sie zaczyna bo rozbieznosc duza .Mysle o Dacii Duster. Nissanie qasquai ale i jednoczesnie o Oplu Meriva B . A moze cos innego :P. Raczej cos wyzszego :)

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2471
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#143 Post autor: Mariusz »

Powodzenia w poszukiwaniu nowego auta.
Zamykamy ten temat?

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#144 Post autor: violator »

Tak zamknij :)

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#145 Post autor: Kocur »

violator pisze: 21 kwie 2021, 22:25 Z dniem dzisiejszym skonczyła sie historia walecznej i bezawaryjnej Merivy u nas. Oby nastepne auto nie zawiodło nas rowniez w trasie. Po 6 latach i 1.5mies Meriva odjechała. Bedzie jezdzic ale dalej w Bydgoszczy. Teraz czas na poszukiwanie nowego auta :D . I tu sie zaczyna bo rozbieznosc duza .Mysle o Dacii Duster. Nissanie qasquai ale i jednoczesnie o Oplu Meriva B . A moze cos innego :P. Raczej cos wyzszego :)
To fakt - autko jest całkiem fajne :) Mnie z kolei cieszy Artur to, że kiedyś Polak sprzedawał auto, bo było ono już totalnie zużytym złomem, a dziś wielu Polaków sprzedaje fajne, bezawaryjne praktycznie auta z pełną historią serwisową dlatego, że po prostu chcą sobie kupić coś innego. I takim przykładem jest między innymi Twoja Merivka i moja Astra :) To jest budujące ... :)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 09:31 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Zablokowany

Wróć do „Inne auta”