[I] Flora - Vectra C

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

[I] Flora - Vectra C

#1 Post autor: Flora »

Obrazek

Dziś rozpocząłem kolejną krótką przygodę. Tym razem trafiło na Opla zasilanego olejem napędowym.

VIN: W0L0ZCF6931089461
Model: VECTRA-C
Data produkcji: 2003-02-17
Silnik: Y20DTH
Nr silnika: 17E86909
Nr seryjny: 089461

80I WNĘTRZE-CZARNY
80X WYKOŃCZENIE WNĘTRZA NADWOZIA-CZARNY
80Y WYKOŃCZENIE PŁATU DRZWI,CZARNY
A51 PRZEDNIE SIEDZENIE KUBEŁKOWE
AH4 FOTEL PRZEDNI,KIEROWCY,RĘCZNY SZEŚCIODROŻNY
AHA Z REGULACJĄ PODPARCIA LĘDŹWIOWEGO
AY0 PODUSZKA POWIETRZNA,DACH,PRZÓD
B76 DLA PRZYRZĄDÓW Z CZARNYMI TARCZAMI
BA9 POJEMNIK ZIMNA
BD8 WYPRASKA,ZESPÓŁ,DACH,W KOLORZE NADWOZIA
CR6 DLA POLSKI
DDG LUSTERKO,ELEKTRYCZNE,PRAWE-LEWE
DT4 POPIELNICZKA I ZAPALNICZKA
FY2 PRZEŁOŻENIE KOŃCOWE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.74
JL9 ABS
K34 STEROWANIE TEMPOMATU
KG9 ALTERNATOR,140A
LHD KIEROWNICA PO LEWEJ
MG1 RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,TYPU F23
MM3 UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW
NC0 WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKA
NT3 EMISJA SPALIN,EEC 00
PY3 KOŁO,JEZDNE,STALOWE,61/2JX16
QQ5 DLA KOŁA ZAPASOWEGO O PEŁNYCH WYMIARACH
T67 AKUMULATOR,70AH
T96 PRZEDNIE ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE
U66 GŁOŚNIKI,7
UEC WSKAŹNIK CZUJNIKA AUTOMATYCZNEJ RECYRKULACJI POWIETRZA
VG9 WOSK ZABEZPIECZAJĄCY
W1Y DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICY
Z1F CZUJNIK,SYSTEM OGRANICZAJĄCY,LEWY

Waży to prawie tyle co Zafira, bo 1400 kg, a pod maską znajduje się 101KM. Takie połączenie nie zapewnia komfortu przy wyprzedzaniu - chyba, że zostałem zepsuty przez moją Zafirę, która zachowuje się zupełnie inaczej. Dodatkowo pedały zachowują się tak jakby były za bardzo schowane w podłodze - trzeba je naprawdę mocno docisnąć żeby otrzymać konkretny efekt. Chociaż siedzi się niżej niż w Zafirze, widoczność dookoła jest co najmniej przyzwoita.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: Rafoooo »

Miałem okazje jeździć taką Vectrą , zachwytu jakiegoś nie było :/
.
.
.
Ale co mi się najbardziej podoba w tym aucie...... to wymiana żarówek z przodu :lol: .... kiedy to trzeba demontować cały zderzak, więc zapas żarówek w trasie, na nic się nie przyda :P .... to taka super myśl technologiczna, która zmusza człowieka by jechał do ASO wymienić żaróweczkę ;)
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Pietrzek

#3 Post autor: Pietrzek »

Ładnie się prezentuje w tym kolorku raczej taki troszkę rzadziej spotykany a nie oklepany srebrny :P Vectra jak dla mnie należy do aut bardzo wygodnych i dosyć pojemnych lecz niestety nie do bezawaryjnych :P Zastanawiałem się nad taka kombi ale jednak padło na Zafirę ;)

Co do żarówek wymienia się je z pod maski i nie sprawia to jakoś większego kłopotu.

Awatar użytkownika
norris_85
Zafiromaniak
Posty: 1211
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:07
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin, LU
Auto: ZA OPC 290KM/428Nm
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#4 Post autor: norris_85 »

Mi osobiście nijak nie pasują przednie reflektory... podobne ma meriva i tam jakoś to się lepiej komponuje, pewnie dlatego że mery wydaje mi się Zafirą, która wpadła do zgniatarki :P ale tutaj mamy do czynienia z autem długim więc optycznie znacznie lepiej od niemal kwadratowych pasowałyby tutaj choćby poziome prostokątne światła.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#5 Post autor: Rafoooo »

Pietrzek pisze:
Co do żarówek wymienia się je z pod maski i nie sprawia to jakoś większego kłopotu.
..... w Vectrze C po lifcie, np. do kierunkowskazu dostaniesz się z pod maski :shock: , Powodzenia :lol:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Pietrzek

#6 Post autor: Pietrzek »

Nie ale do żarówki mijania czy drogowych tak, a żarówkę kierunkowskazu się wymienia tak często że aż wcale prawie, a za to w przed lifcie wymienisz każdą z pod maski a to jest przed lift.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#7 Post autor: Rafoooo »

No tu racja że to przedlift :> , Vectra przeszła lift w 2005, więc miałem okazję się bujnąć tą troszkę nowszą :lol:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: Wojti »

Bezawaryjności niech służy :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

organista15

#9 Post autor: organista15 »

Ja również bezawaryjności życzę :piwo:

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#10 Post autor: Maćku »

A taka chciałem mieć :mrgreen: w liftbacku i z 1.9 cdti 150KM, ale brakło mi kilka tysięcy :lol:

Vectra jak Vectra auto nie za ładne nie za brzydkie takie auto między między :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#11 Post autor: cns80 »

Pietrzek pisze:Nie ale do żarówki mijania czy drogowych tak, a żarówkę kierunkowskazu się wymienia tak często że aż wcale prawie, a za to w przed lifcie wymienisz każdą z pod maski a to jest przed lift.
Dokładnie. Pracując w ASO Opla wymieniałem żarówki bez mrugnięcia okiem. Problem to stanowiła Omega MV6 na ksenonach :P
Maćku pisze:Vectra jak Vectra auto nie za ładne nie za brzydkie takie auto między między :ok:
Przesadzasz. To ponadczasowe auto. Zaprojektowane 25 lat temu, a nadal na drodze wygląda bardzo przyzwoicie i nieraz się za jakimś ładnym liftbacku na feldze obejrzę :)
Obrazek

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#12 Post autor: Maćku »

cns80 pisze:Przesadzasz. To ponadczasowe auto. Zaprojektowane 25 lat temu, a nadal na drodze wygląda bardzo przyzwoicie i nieraz się za jakimś ładnym liftbacku na feldze obejrzę
Hmm taka jest moja opinia szczerze z tej klasy wybrałbym i brzydsze i ładniejsze auta możesz się nie zgodzić ze mną twoje prawo ;) Ja także obejrzę się za autem na ładnym kole i dobrze dopranym wg mojej opinii :mrgreen:
Jednakowoż w tej cenie w jakiej dostępna jest Vectra trudno o lepiej wyposażone auto i równie "ładne"
Obrazek

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#13 Post autor: cns80 »

Maćku pisze:Hmm taka jest moja opinia szczerze z tej klasy wybrałbym i brzydsze i ładniejsze auta możesz się nie zgodzić ze mną twoje prawo ;)
Spoko :) O gustach się nie dyskutuje :) Ale jak sobie próbuję przypomnieć którekolwiek ładne auto z początku wieku to w tej klasie i zbliżonym budżecie (czyli bez merców i beemek) przychodzi mi do głowy jedynie ciut starszy Peugeot 406. Cała reszta to jednak były brzydkie samochody (albo wewnątrz albo na zewnątrz). Vectra i Peugeot szału w środku nie robią, ale w połączeniu z wyglądem zewnętrznym i tak zdobywają u mnie więcej punktów :)

Cały czas chodzi mi po głowie zakup takiej VC lub Signum (oba już miąłem) z jakimś 3,2 V6 lub 2,8 V6T tylko jakoś co znajdę fajny egzemplarz to sobie uświadamiam że niepotrzebne mi kolejne auto, bo tylko będzie stało :(
Obrazek

mbaranek

#14 Post autor: mbaranek »

2,8 V6T - duzo warto poczytac przed zakupem i sie zastanowic ;-)

Przy VC najlepszym benzynowym silnikiem jest 2.0T (silnik z SAABa) o mocy 175KM, gdzie te 210-220KM uzyskuje sie samych chipem

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#15 Post autor: cns80 »

mbaranek pisze:Przy VC najlepszym benzynowym silnikiem jest 2.0T (silnik z SAABa) o mocy 175KM, gdzie te 210-220KM uzyskuje sie samych chipem
I znalezienie go w samochodzie w zadowalającym stanie jest tak samo łatwe jak odnalezienie Atlantydy zarówno w Polsce jak i za Odrą ;)
2 lata szukałem dla brata i w końcu kupił Volvo.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne auta”