Zafira C

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Mutombo
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:58
Imię: Tomek
Lokalizacja: Radzymin
Auto: Opel
Model: Corsa
Oznaczenie silnika: A12XER

Zafira C

#1 Post autor: Mutombo »

Rozważam zakup Zafiry C, przegladam od dluzszego czasu ogloszenia, znalazlem w Warszawie taki egzemplarz:

https://www.olx.pl/oferta/opel-zafira-2 ... FBuCe.html

Obrazek

bogata wersja, rzadki silnik, ale mocny. wyposazenie w zasadzie tylko bez automatu. skora, dach, szyba itp.

Ogladalem, w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic, pomierzony lakier - bez lakierowanych elementow, zreszta podobnie mowi wlasciciel.
jest naprawde zabdany
czy gdzies jest haczyk, a jako zoltodziub tego nie dostrzegam?
co sadzi o tym Szanowne grono Zafiromaniaków?

z gory dzieki za pomoc



w zasadzie to temat powinien iść do poczekalni - brak zdjęcia - regulamin ZKP

Wstawiłem fotkę
Sebu$
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 06:43 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 28328

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

Jakby było ok to super autko, pewnie ze 150 tys. kosztowało.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#3 Post autor: PiotrWie »

Może nie być żadnego haczyka, im droższe auta tym bardziej traci na wartości, koszty utrzymania są najczęściej proporcjonalne do ceny wyjściowej, sprawdź ceny typowych części zamiennych, ja kiedyś miałem topowe R25, było super ale jak np pompa wody kosztowała do typowych modeli ok 300, to do niego 1200, bywa że nie ma zamienników do takiego auta. Jak Cię będzie stać na utrzymanie to będzie super samochód, jak nie - to go przeklniesz przy pierwszej wcale nie wielkiej awarii. Ja swoje R25 wspominam dobrze - ale kupując je wiedziałem na co się piszę.
PiotrWie

Skasowany użytkownik 28328

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

PiotrWie pisze:Może nie być żadnego haczyka, im droższe auta tym bardziej traci na wartości, koszty utrzymania są najczęściej proporcjonalne do ceny wyjściowej, sprawdź ceny typowych części zamiennych, ja kiedyś miałem topowe R25, było super ale jak np pompa wody kosztowała do typowych modeli ok 300, to do niego 1200, bywa że nie ma zamienników do takiego auta. Jak Cię będzie stać na utrzymanie to będzie super samochód, jak nie - to go przeklniesz przy pierwszej wcale nie wielkiej awarii. Ja swoje R25 wspominam dobrze - ale kupując je wiedziałem na co się piszę.
Pamiętam, jak swego czasu moja żona miała Pandę 100 HP. To tylko panda ale wszystko w zawieszeniu było "specjalne" i np. amory tył 700-800 zł i jeszcze ciężko było gdzieś dostać, a "driftiwała" [emoji1787]na rondzie i niespodziewanie pojawił się krawężnik [emoji854]
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 08:44 przez Skasowany użytkownik 28328, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#5 Post autor: PiotrWie »

Tu są amortyzatory regulowane, mogą być powyżej 1000/szt.
PiotrWie

Mutombo
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:58
Imię: Tomek
Lokalizacja: Radzymin
Auto: Opel
Model: Corsa
Oznaczenie silnika: A12XER

#6 Post autor: Mutombo »

dzieki za sugestie, sprawdzalem ceny czesci, ale w zasadzie nie ma szalenstwa, poza amortyzatorami i turbo, reszta jak w klasycznym 2.0 cdti.
musze jeszcze przemyslec i pojechac na sciezke.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#7 Post autor: Mariusz »

To ogłoszenie jest nieaktualne - archiwum

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - Zafira Tourer”