Zakup ZC 2.0 CDTI Automat

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
azizi
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2012, 21:42
Lokalizacja: PL
Model:

Zakup ZC 2.0 CDTI Automat

#1 Post autor: azizi »

Witajcie.
Z racji, że miałem Zafire A, a teraz B (kupioną od klubowicza) i po 5 latach myślę o zmianie na C wpadła mi w oko taka sztuka:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... D5eqd.html

Obrazek

Czy ktoś może się wypowiedzieć o tej konkretnej sztuce lub ewentualnie o bolączkach tego modelu tj silnika i skrzyni?

Z tego co doczytałem to uszczelka smoka szybko się zużywa, a o skrzyni za bardzo informacji nie mogę znaleźć. Przebieg nie mały jak na 2 latka, ale jak serwisowane to przy małym przebiegu jaki robi moja żona na 5 lat wystarczyłby. Martwię się jeszcze DPF bo w obecnej ZB 1.9 tdci z 2006r nie mam go oryginalnie a na forum widzę dużo wpisów odnośnie wypalania. Auto ma jeździć w mieście, więc być może warto by było poszukać silnika benzynowego?

Poprawiłem zgodnie z regulaminem. Pozdroofka Makary
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2020, 16:07 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Sebu$ »

Dekoder VIN jest bardzo ubogi w odczycie :(


VIN: W0LPE9EB5H1048015
Model: ZAFIRA-C
Nadwozie: Monocab / van
Data produkcji:
Rok modelowy: 2017
Produkcja dla:
Fabryka: Russelsheim, Niemcy
Silnik: A14XER (benzyna, 1.4 Twinport, 100 KM)

Nr seryjny: 048015

*** Ogólne informacje: ***
PE = WERSJA WYPOSAŻENIA: COSMO / INNOVATION
*** Bezpieczeństwo: ***
E = AKTYWNE PASY BEZPIECZEŃSTWA, PODUSZKI POWIETRZNE DLA KIEROWCY I PASAŻERA PRZEDNIE,
BOCZNE PRZEDNIE I DACHOWA




Baza druga :
VIN: W0LPE9EB5H1048015
Opel Zafira C
5-drzwiowy minivan


Znaczenie nr VIN:
Producent: General Motors
Model: Zafira C
Wersja wyposażenia: Cosmo / Elite
Nadwozie: 5-drzwiowy minivan
Kod nadwozia: 75
Bezpieczeństwo: Aktywny pasy bezpieczeństwa; Poduszki powietrzne kierowcy, pasażera, boczne przednie i dachowa [AYC]
Typ silnik: Silnik benzynowy 1.4 Twinport
Moc silnika: 100 KM (74 kW) / 130 Nm
Pojemność silnika: 1398 cm3
Kod silnika: A14XER, B14XER [LDD]
Rok modelowy: 2017
Fabryka: Russelsheim, Niemcy
Numer seryjny: 048015
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

azizi
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2012, 21:42
Lokalizacja: PL
Model:

#3 Post autor: azizi »

Dzięki za rozkodowanie ale w obu przypadkach pokazuje silnik benzynowy 1.4, a to ma być ropniak 2.0.

ps. napisałem do sprzedawcy aby zweryfikował VIN
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2020, 08:19 przez azizi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
basti_seba
Mieszkaniec
Posty: 426
Rejestracja: 10 paź 2013, 18:11
Imię: Seb
Lokalizacja: SRB
Auto: ZC 1.4T Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NEL
Gender:

#4 Post autor: basti_seba »

Silnik to nie jest Multijet 2.0 z Fiata, tylko nowy silnik Opla, od kilku lat. Skrzynia automat, bardzo popularna w wieku markach.
Będziesz raczej testerem ile ten silnik wart. Ja bym się cieszył, gdybym takie auto sprzedał.

azizi
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2012, 21:42
Lokalizacja: PL
Model:

#5 Post autor: azizi »

Czemu byś się cieszył?

Wiem że ten nowy silnik to produkcja GM, a mam w obecnej ZB właśnie ten fiata silnik i poza typowymi bolączkami (np. kolektor) to bardzo dobrze się spisuje tj moc/spalanie.

Co do samego VINu to sprzedawca mi tak odpisał:
NIE WIEM DLACZEGO TAK WYSKAKUJE, ALE TO JUŻ KTÓRAŚ ZAFIRA Z TAKIM CZYMŚ

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#6 Post autor: Umpero »

azizi pisze: 10 wrz 2020, 08:10 Czemu byś się cieszył?

Wiem że ten nowy silnik to produkcja GM, a mam w obecnej ZB właśnie ten fiata silnik i poza typowymi bolączkami (np. kolektor) to bardzo dobrze się spisuje tj moc/spalanie.

Co do samego VINu to sprzedawca mi tak odpisał:
NIE WIEM DLACZEGO TAK WYSKAKUJE, ALE TO JUŻ KTÓRAŚ ZAFIRA Z TAKIM CZYMŚ
Nie patrzeć na darmowe dekodery VIN. One wszystkie prawdopodobnie bazują na tym samym silniku dekodującym, który jest skopany.
Jak szukałem niedawno auta to podsyłałem jednemu typkowi co wyciąga za hajs historię i dostawałem pełne informacje odnośnie wyposażenia i historii serwisowania.

Poza tym automat to zło :zolta: Dla mnie jazda automatem to trochę jak uprawiać kolarstwo rowerem elektrycznym :lol:
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2020, 16:21 przez Umpero, łącznie zmieniany 1 raz.

azizi
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2012, 21:42
Lokalizacja: PL
Model:

#7 Post autor: azizi »

Umpero pisze: 10 wrz 2020, 16:20
azizi pisze: 10 wrz 2020, 08:10 Czemu byś się cieszył?

Wiem że ten nowy silnik to produkcja GM, a mam w obecnej ZB właśnie ten fiata silnik i poza typowymi bolączkami (np. kolektor) to bardzo dobrze się spisuje tj moc/spalanie.

Co do samego VINu to sprzedawca mi tak odpisał:
NIE WIEM DLACZEGO TAK WYSKAKUJE, ALE TO JUŻ KTÓRAŚ ZAFIRA Z TAKIM CZYMŚ
Nie patrzeć na darmowe dekodery VIN. One wszystkie prawdopodobnie bazują na tym samym silniku dekodującym, który jest skopany.
Jak szukałem niedawno auta to podsyłałem jednemu typkowi co wyciąga za hajs historię i dostawałem pełne informacje odnośnie wyposażenia i historii serwisowania.

Poza tym automat to zło :zolta: Dla mnie jazda automatem to trochę jak uprawiać kolarstwo rowerem elektrycznym :lol:
Dzięki za informacje.

Kwestia automatu to kwestia gustu. Auto ma być dla żony :)

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: Czesław »

azizi pisze: 11 wrz 2020, 09:17
Umpero pisze: 10 wrz 2020, 16:20
azizi pisze: 10 wrz 2020, 08:10 Czemu byś się cieszył?



Poza tym automat to zło :zolta: Dla mnie jazda automatem to trochę jak uprawiać kolarstwo rowerem elektrycznym :lol:
Dzięki za informacje.

Kwestia automatu to kwestia gustu. Auto ma być dla żony :)
Ktoś kto nie jeździł automatem nie wie jaka to wygoda ,po przejechaniu przez Łódź 2 godz jedynka luz noga w kolanie zaczyna puchnąć to się wtedy zaczyna tęsknić za automatem :ok: :P
czesiek_ze

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Sebu$ »

Umpero pisze: 10 wrz 2020, 16:20 Poza tym automat to zło :zolta: Dla mnie jazda automatem to trochę jak uprawiać kolarstwo rowerem elektrycznym :lol:
I tu się z Tobą nie zgadzam.
Skrzynia automatyczna i rower elektryczny to ułatwienie jazdy.

Jazda z automatem jest bardzo dobra (jeździłem z DSG). Wersje grupy VAG mają takie w GTI. Rewelacja.

Co do roweru to w terenie górskim silnik elektryczny pozwala na łatwiejsze pokonywanie trasy pod wzniesienia. Nie jest on odpowiedzialny za jazdę zamiast pedałowania :lis:

Jak nie jeżdziłeś tym i tym to się nie wypowiadaj krytycznie :lis:

Sorry za :ot:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2020, 08:14 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: janekW67 »

W całej rozciągłości, zgadzam się z przedmówcą (Kuzynie :uklon: ), ale z jednym zgodzić się nie mogę.
Skrzynia DSG nie jest automatem.
Owszem, działa jak automat, ale to jest mechaniczna skrzynia dwusprzęgłowa ze sterowaniem elektronicznym.
Notabene, większość firm posiada takie skrzynie, np. Ford.
Oczywiście!

Deleted User 21664

#11 Post autor: Deleted User 21664 »

janekW67 pisze: 12 wrz 2020, 18:42 W całej rozciągłości, zgadzam się z przedmówcą (Kuzynie :uklon: ), ale z jednym zgodzić się nie mogę.
Skrzynia DSG nie jest automatem.
Owszem, działa jak automat, ale to jest mechaniczna skrzynia dwusprzęgłowa ze sterowaniem elektronicznym.
Notabene, większość firm posiada takie skrzynie, np. Ford.
Nawiązując do zacnych poprzedników wypowiadających się w temacie "automatów i nie automatów" oraz jazdy nimi, chciałbym dodać, że wśród kierowców istnieje podział na:
- manuale - czyli skrzynie przy których trzeba ręcznie zmienić bieg używając sprzęgła i manipulatora zmiany biegów
- automaty - czyli skrzynie które same zmieniają biegi (do przodu) - bez rozgraniczenia w jaki sposób to się dzieje.

Ludzie bardziej świadomi, pasjonaci motoryzacji, mechanicy zgłębią temat jak działa dana skrzynia (automat hydrauliczny, DSG, VVT i inne) - a dla reszty ważne jest że "sama zmienia"

Tak chciałem się wypowiedzieć :)

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: janekW67 »

Makary pisze: 13 wrz 2020, 08:55
Ludzie bardziej świadomi, pasjonaci motoryzacji, mechanicy zgłębią temat jak działa dana skrzynia (automat hydrauliczny, DSG, VVT i inne) - a dla reszty ważne jest że "sama zmienia"

Generalnie, racja!
Oczywiście!

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#13 Post autor: Umpero »

Sebu$ pisze: 12 wrz 2020, 06:28
Umpero pisze: 10 wrz 2020, 16:20 Poza tym automat to zło :zolta: Dla mnie jazda automatem to trochę jak uprawiać kolarstwo rowerem elektrycznym :lol:
I tu się z Tobą nie zgadzam.
Skrzynia automatyczna i rower elektryczny to ułatwienie jazdy.

Jazda z automatem jest bardzo dobra (jeździłem z DSG). Wersje grupy VAG mają takie w GTI. Rewelacja.

Co do roweru to w terenie górskim silnik elektryczny pozwala na łatwiejsze pokonywanie trasy pod wzniesienia. Nie jest on odpowiedzialny za jazdę zamiast pedałowania :lis:

Jak nie jeżdziłeś tym i tym to się nie wypowiadaj krytycznie :lis:

Sorry za :ot:
Siedzę w rowerach od wielu lat, biorę udział w maratonach. Elektryk to taki wynalazek dla leniuchów. Jeśli ktoś bardziej podchodzi do tematów rowerowych niż tempo turystyczne to z chęcią spalił by wszystkie elektryki :lol:
Automat dla mnie to też już taki etap tatusiowania. Generalnie jestem tradycjonalistą w tym temacie i nigdy bym nie kupił auta z automatem.
Pomijam już ich awaryjność takich skrzyń, potencjalne koszty naprawy i niższą wartość auta z automatem.

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 698
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#14 Post autor: huubii »

Umpero pisze: 16 wrz 2020, 09:44
Sebu$ pisze: 12 wrz 2020, 06:28
Umpero pisze: 10 wrz 2020, 16:20 Poza tym automat to zło :zolta: Dla mnie jazda automatem to trochę jak uprawiać kolarstwo rowerem elektrycznym :lol:
I tu się z Tobą nie zgadzam.
Skrzynia automatyczna i rower elektryczny to ułatwienie jazdy.

Jazda z automatem jest bardzo dobra (jeździłem z DSG). Wersje grupy VAG mają takie w GTI. Rewelacja.

Co do roweru to w terenie górskim silnik elektryczny pozwala na łatwiejsze pokonywanie trasy pod wzniesienia. Nie jest on odpowiedzialny za jazdę zamiast pedałowania :lis:

Jak nie jeżdziłeś tym i tym to się nie wypowiadaj krytycznie :lis:

Sorry za :ot:
Siedzę w rowerach od wielu lat, biorę udział w maratonach. Elektryk to taki wynalazek dla leniuchów. Jeśli ktoś bardziej podchodzi do tematów rowerowych niż tempo turystyczne to z chęcią spalił by wszystkie elektryki :lol:
Automat dla mnie to też już taki etap tatusiowania. Generalnie jestem tradycjonalistą w tym temacie i nigdy bym nie kupił auta z automatem.
Pomijam już ich awaryjność takich skrzyń, potencjalne koszty naprawy i niższą wartość auta z automatem.
No właśnie nie wszyscy do tematów rowerowych podchodzą więcej niż turystycznie :tak: Sam dużo jeżdżę rekreacyjnie.
Traktuje jazde rowerem tylko i wyłącznie turystycznie (choć jeden epizod w życiu z wyścigiem miałem). Może i nie mam roweru elektrycznego ale na starość jeśli już siły nie będą takie jak teraz to taki wspomagacz przy wzniesieniach będzie zbawienny. :ok:

Co do automatu :mysli: (który posiadam - już w drugim aucie) to mimo że też jestem zwolennikiem manuala to nie określiłbym tego tatusiowaniem, bo u mnie na automat padło że względu na żonę. Nie wszystkim jazda autem przychodzi z łatwością, a taka skrzynia ułatwia jazde, przede wszystkim w mieście.
Awaryjność? :shock: nie doświadczyłem ;)
Są gusta i guściki :ok:
Sorry :ot:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2020, 12:06 przez huubii, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#15 Post autor: Mariusz »

Ogłoszenie nie aktualne - Archiwum

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - Zafira Tourer”