lusterko fotochromowe w ZA ?

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#16 Post autor: firek »

Dzieki Rybka :D
Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 21:11 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: SD72 »

Czy byly(sa) dostepne lusterka i maskownice w kolorze jasnym (jak daszki przeciwsloneczne) :?:

Czy tylko czarne :?:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, 19:28 przez SD72, łącznie zmieniany 5 razy.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Posty: 1061
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:55
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Model:
Kontakt:

#18 Post autor: Aliass »

Srebrnych by bazyliszek nie widzialem.. Wszystko w Twoich rekach ;) Dasz rade ;) :piwo:
Obrazek

Blazejq

#19 Post autor: Blazejq »

Pytanko mam czy w podsufitce znajdę wtyczkę do podłączenia lusterka? Chodzi mi o ZA czy może być we wszystkich wersjach czy tylko niektórych. fabrycznie jest u mnie zwykłe a wersje mam Comfort.
Może posiada ktoś zdjęcia bo wzrokowiec ze mnie. A może ktoś zrobił jakieś przeróbki ?

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#20 Post autor: wamka18 »

Ja montowałem z ZA do AG około 1 godz pracy. Trzeba podłączyć 4 kable plus i minus oraz sygnał z otwartych drzwi i z biegu wstecznego. Cały opis znalazłem na forum astry. Obstawiam że opis podłączenia powinien pasować do ZA.

Blazejq

#21 Post autor: Blazejq »

A mógłbyś wrzucić linka

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#22 Post autor: wamka18 »

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=74&t=2174 najważniejsze jest w ostatnich postach.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#23 Post autor: Flora »

Złącze panelu przycisków sterujących dachem:

Obrazek

Złącze silnika sterującego dachem:

Obrazek

Złącze lusterka wygląda tak:

Obrazek

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#24 Post autor: Flora »

Blazejq pisze:Myślałem że forum jest od podpowiadania, pomagania sobie nawzajem bez interesownie. I muszę z przykrością stwierdzić że kolejna sprawa poruszona na forum i w sumie echo.

...

Flora prosił haha dobre. A ja mam sraczke w temacie lusterka a czas mam tylko w co drugą niedziele na zabawy w aucie i chciałem mieć jakiś pogląd sprawy co i jak. A wyszło że najlepiej nie zadawać pytań. Jak dla mnie temat jest wyczerpany

To, że masz sraczkę w temacie lusterka da się odczuć. Zachowujesz się jak moja czteroletnia córka, która myśli, że jak trochę popiszczy i zmusi się do płaczu to dostanie to czego chce. Zastanawiałeś się może skąd mam informacje? Myślisz, że na wszystko są przygotowane odpowiedzi? Otóż nie, wszystko to wymaga czasu. Znacznie więcej czasu niż wrzucenie na forum fotki i krótkiego opisu samochodu. Do tego wszystkiego trzeba mieć gdzie szukać.

Skoro tak Ci się śpieszy i zależy na lusterku to jedź do ASO, chętnie Ci tam pomogą, a przy okazji dowiesz jak cenna jest "bezinteresowna pomoc". Nawet dostęp do dokumentacji swoje kosztuje.

Jesteś tu zarejestrowany ponad rok, a napisałeś zaledwie 10 wiadomości, z czego większość to Twoje problemy, co do których oczekujesz pomocy ze strony forum. A co takiego dałeś od siebie? Może gdybyś odrobinę się przyłożył, był aktywniejszy i pozwolił poznać, odbierałbym Cię inaczej. Jest na tym forum wiele osób, dla których mogę poświęcić czas przeznaczony dla rodziny, czy zarwać nockę, ale Ty nie należysz do tej grupy. Dodatkowo zniechęca Twoja roszczeniowa postawa.

Sam trafiam do garażu najczęściej po północy, ponieważ przez cały dzień mam obowiązki w domu i pracy, ale nikogo z tego powodu nie męczę. Realizacja moich projektów ciągnie się nawet dwa lata i w większości nie jest to spowodowane brakiem kasy. Do wszystkiego potrzebny jest czas i wiedza. Jeżeli oczekujesz, że dostaniesz bezinteresownie gotowe rozwiązanie na wczoraj to chyba jednak coś jest nie tak.

Obrazek

1. czarny, 12V po zapłonie
2. brązowy, masa
3. biały/czarny, sygnał właczenia świateł cofania, połączony przez styk 18 złącza X1, a następnie styk 3 złącza X2 z czujnikiem biegu wstecznego
4. szary, sygnał zwrotny informujący o natężeniu oświetlenia, połączony przez styk 66 złącza X1 do styku 33 złącza regulatora czasowego

Z mojej strony więcej nie dostaniesz.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: SD72 »

Flora pisze:
Blazejq pisze:Myślałem że forum jest od podpowiadania, pomagania sobie nawzajem bez interesownie. I muszę z przykrością stwierdzić że kolejna sprawa poruszona na forum i w sumie echo.

...

Flora prosił haha dobre. A ja mam sraczke w temacie lusterka a czas mam tylko w co drugą niedziele na zabawy w aucie i chciałem mieć jakiś pogląd sprawy co i jak. A wyszło że najlepiej nie zadawać pytań. Jak dla mnie temat jest wyczerpany

To, że masz sraczkę w temacie lusterka da się odczuć. Zachowujesz się jak moja czteroletnia córka, która myśli, że jak trochę popiszczy i zmusi się do płaczu to dostanie to czego chce. Zastanawiałeś się może skąd mam informacje? Myślisz, że na wszystko są przygotowane odpowiedzi? Otóż nie, wszystko to wymaga czasu. Znacznie więcej czasu niż wrzucenie na forum fotki i krótkiego opisu samochodu. Do tego wszystkiego trzeba mieć gdzie szukać.

Skoro tak Ci się śpieszy i zależy na lusterku to jedź do ASO, chętnie Ci tam pomogą, a przy okazji dowiesz jak cenna jest "bezinteresowna pomoc". Nawet dostęp do dokumentacji swoje kosztuje.

Jesteś tu zarejestrowany ponad rok, a napisałeś zaledwie 10 wiadomości, z czego większość to Twoje problemy, co do których oczekujesz pomocy ze strony forum. A co takiego dałeś od siebie? Może gdybyś odrobinę się przyłożył, był aktywniejszy i pozwolił poznać, odbierałbym Cię inaczej. Jest na tym forum wiele osób, dla których mogę poświęcić czas przeznaczony dla rodziny, czy zarwać nockę, ale Ty nie należysz do tej grupy. Dodatkowo zniechęca Twoja roszczeniowa postawa.

Sam trafiam do garażu najczęściej po północy, ponieważ przez cały dzień mam obowiązki w domu i pracy, ale nikogo z tego powodu nie męczę. Realizacja moich projektów ciągnie się nawet dwa lata i w większości nie jest to spowodowane brakiem kasy. Do wszystkiego potrzebny jest czas i wiedza. Jeżeli oczekujesz, że dostaniesz bezinteresownie gotowe rozwiązanie na wczoraj to chyba jednak coś jest nie tak.

[url=https://s26.postimg.org/h18x511ol/image.png]Obrazek[/url]

1. czarny, 12V po zapłonie
2. brązowy, masa
3. biały/czarny, sygnał właczenia świateł cofania, połączony przez styk 18 złącza X1, a następnie styk 3 złącza X2 z czujnikiem biegu wstecznego
4. szary, sygnał zwrotny informujący o natężeniu oświetlenia, połączony przez styk 66 złącza X1 do styku 33 złącza regulatora czasowego

Z mojej strony więcej nie dostaniesz.
Blazejq tez odpowiedzialem Ci na PW i zrobilem co moglem na szybkiego :>

A z Twojej strony zero odpowiedzi :!:

Wiec nie wiem dlaczego masz jeszcze jakies pretesje i tymbardziej piszesz o zamknieciu tematu :?: :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”