Odświeżenie wyglądu nawiewów

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
zUla

#16 Post autor: zUla »

Takie moje przypuszczenie że Bazyliczek użył tego:
http://www.excede.pl/valetpro-classic-apc-1l-p28.html

Ale chyba się muszę mylić, ponieważ ten preparat który mam w linku nie kojarzę by gumy miał usuwać.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: SD72 »

Uzywalem tego Obrazek

Ja tez nie kojarzylem ze ma gume usuwac ale dalo wymagany efekt ;)

zUla

#18 Post autor: zUla »

To i tak trzeba by się na tym sklepie pytać o to Daniela, bo on jest jedynym dystrybutorem VP.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: SD72 »

zUla pisze:ten preparat który mam w linku nie kojarzę by gumy miał usuwać.
A to totalna bzdura :D Kupujac ten produkt nie mialem zamiaru czyscic nawiewow i zadnych nalotow gumopodobnych , poprostu go uzylem do tego celu jak pisalem wczesniej w postach chcac pomoc Sebastianowi ale zUla spytaj Daniela czym sie gume usuwa ;)

W moim przypadku w sprawie poruszanym przez Sebastiana sie sprawdzil i polecam innym

zUla czytaj dokladnie posty i wyciagaj z nich wnioski zamiast reklamowac Daniela jako jedynego dystrybutora VP W POLSCE

Minelo prawie 4 tygonie od rozpoczecia tematu i Seba ani Daniel swojego zdania nie wyrazili :ok:

Awatar użytkownika
kafarek23
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: W-wa/Ł-ża/Z-ów
Model:
Kontakt:

#20 Post autor: kafarek23 »

To ja wam powiem Co ja robiłem próbowałem aceton próbowałem inne chemiczne środki nawet kolega mi z myjni przynosił jakiś koncentrat i nic niestety do wyczyszczenia tej gumy użyłem zwykłego zmywaczka a dokładnie gąbeczki tylko tarłem to stroną do szorowania jest to ciężka i mozolna praca a co do deski to nie wiem dlaczego po 6 miesiącach musiałem ją wymienić bo mocno popękała więc proponuje przemyśleć bo te plastiki to chodliwy towar się robi za sam plastik zegarów na ale drogo krzyczą ok 290 PLN Życzę Powodzenia :D :lol:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: GOTI »

Troche czasu minęło, wiosna przyszła więc prace poszły w ruch :D

Miałem usunąć gume i na tym pozostać, w gre przyszedł mi również pomysł o pomalowanie kratek i lameli, ale zrobiłem coś innego ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na razie dwa na próbe przetestuje przez tydzień jak odpadnie to trudno.

Po kilku dniach widać gdzie nie gdzie że odchodzi folia w niektórych miejscach ale i tak jest lepiej niż było i choćby miał ją ściągać i ponownie oklejać to i tak wyszło :ok:

Dodatkowo okleiłem boczne nawiewy i czekam co z czasem wyjdzie :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#22 Post autor: oki »

Ja u siebie robiłem już dwie konsole.
Owijamy konsolę ręcznikami papierowymi takimi chłonnymi i polewamy nitro i zostawiamy na 30min.
Możemy ew podlać od czasu do czasu bo paruje, najlepiej to robić na otwartej przestrzeni z powodu oparów oraz ryzyka pożaru.
Po tym czasie ta guma spokojnie schodzi kartą kredytową etc. jak już wyschnie to papier ścierny, podkład i malujemy.

pawel.s10

#23 Post autor: pawel.s10 »

Ja zaczalem skubac jak czekalem na zone pod sklepem a skonczykem w domu, pocieta na kawalki stara karta kredytowa. Troche sie nameczylem ale zajelo mi to ok 1h. Byl upalny dzien to moze farba zmiekla. Moze trzeba podgrzewac suszarka albo cos takiego. Myslalem o pomalowniu ale nie trzeba, wyszlo calkiem przyzwoicie, I obylo sie bez wyciagania deski. :)

smutny

#24 Post autor: smutny »

odnośnie tej gumy na kratkach to można ją pokryć na nowo, czymś w stylu plastilak, plastidip albo coś tego typ,u co jest wykorzystywane do zmiany koloru auta, jest to taka guma w sprayu można to później zerwać jak naklejkę

RedWood

#25 Post autor: RedWood »

Ja właśnie zakupiłem sobie na próbę puszkę PlastiLaku, wpadłem na ten pomysł całkowicie przypadkiem przeglądając z nudów allegro.pl, co do przygotowania powierzchni to nie będę się męczył z usuwaniem starej gumy, po prostu wszystko na równo wyszlifuje i pokryje, wrzucę fotki jak wyszło w temacie mojego autka ;)

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#26 Post autor: MARCEL! »

Coś te gumy są mało trwałe... One po jakiś czasie albo są delikatne albo schodzą.
Wydaje mi się, że też przez różnego rodzaje spraye do czyszczenia, odgrzybiacze nawiewów klimy itp.
Ja sobie trochę "załatwiłem" tą gumę przez środek do dezynfekcji powierzchni:
Apesin spray:
Np. :
http://www.proseptica.pl/produkt/apesin-spray-750ml/
Co ciekawe guma trochę w trzech miejscach zeszła...
Ale wcześniej samoistnie albo po prostu przy jakiejś dezynfekcji nawiewów trochę zeszło tej gumy i lakieru na plastiku w innym miejscu...
Wygląda na to, że ta guma reaguje na alkohol izopropylu.
A czy tym czarnym Plastilakiem da się zamalować ubytki bez całościowego malowania?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”