[A] Podłokietnik

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
automil
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:39
Imię: Piotr
Lokalizacja: Radzymin
Auto: Zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#16 Post autor: automil »

Widzę że tu lepsze ruszenie z tematem :)
Koledzy, nie wiecie może czy kompletny podłokietnik z mocowaniem pasuje z Zafiry B do A?
Bo panowie z komisu w niemczech wykrecili go w całości, a mam do kupienia od ZB

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Bodek »

Zafira A:

Obrazek

Zafira B:

Obrazek

zarówno w wersji A i B jest dużo nr katalogowych - ale patrząc po obrazkach to nie bardzo pasuje.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#18 Post autor: firek »

Bodek, to i ja mam prosbe odnosnie "obrazków"....
Jesli to nie problem to dorzuc jeszcze z A z polifta...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Bodek »

firek pisze:Bodek, to i ja mam prosbe odnosnie "obrazków"....
Jesli to nie problem to dorzuc jeszcze z A z polifta...
2000 i 2005 - ale ja tu różnicy nie widzę.

Obrazek Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#20 Post autor: firek »

Tu niestety wychodzi niedoskonałość EPC bo w polifcie były podłokietniki inne kształtem i ze schowkiem więc ciekawe czy i mocowanie nie było zmieniane...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: Bodek »

firek pisze:Tu niestety wychodzi niedoskonałość EPC bo w polifcie były podłokietniki inne kształtem i ze schowkiem więc ciekawe czy i mocowanie nie było zmieniane...
Dla różnych kodów wyposażenia i nr nadwozia są różne nr katalogowe, ale jak widać według rysunku nie można tego stwierdzić.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

qbab
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2012, 08:10
Imię: Kuba
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Zafira A executive
Model: ZA
Oznaczenie silnika: z18xe

#22 Post autor: qbab »

Hej, a czy u was też podniesiony podłokietnik się nie blokuje i czasem przy gwałtowniejszym hamowania spada na rękę? Nie wiem czy to tak ma być czy coś jest nie tak z mechanizmem.
jeżeli tak jest od nowości to trochę słabe to rozwiązanie i potrafi zdenerwować przy dynamicznej jeździe.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: Tunio999 »

qbab pisze:Hej, a czy u was też podniesiony podłokietnik się nie blokuje i czasem przy gwałtowniejszym hamowania spada na rękę? Nie wiem czy to tak ma być czy coś jest nie tak z mechanizmem.
jeżeli tak jest od nowości to trochę słabe to rozwiązanie i potrafi zdenerwować przy dynamicznej jeździe.
Podłokietnik powinien się zablokować :>
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

qbab
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2012, 08:10
Imię: Kuba
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Zafira A executive
Model: ZA
Oznaczenie silnika: z18xe

#24 Post autor: qbab »

Dzięki za odpowiedź
Czyli jednak muszę rozebrać i zajrzeć o co chodzi :(

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#25 Post autor: marwisn »

Podłokietnik Z AH / ZB bez problemu pasuje do ZA. Sam taki zakladałem, ale szybko wrócilem do oryginału. Ten z ZB był beznadziejny :P .

emjot

#26 Post autor: emjot »

A co myślicie o TAKIM ? W poprzedniej Zafirze miałem ori podłokietnik i używałem go niemal non stop (tam był automat i biegów nie trzeba było praktycznie w ogóle zmieniać) - tutaj mi go brakuje. Nie było oryginalnie w obecnej zafirze podłokietnika, więc pewnie muszę kupić uniwersalny. Tylko nie chcę kasy w błoto wyrzucać.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: GOTI »

emjot pisze:A co myślicie o TAKIM ? W poprzedniej Zafirze miałem ori podłokietnik i używałem go niemal non stop (tam był automat i biegów nie trzeba było praktycznie w ogóle zmieniać) - tutaj mi go brakuje. Nie było oryginalnie w obecnej zafirze podłokietnika, więc pewnie muszę kupić uniwersalny. Tylko nie chcę kasy w błoto wyrzucać.
No właśnie też znalazłem TAKI podłokietnik.
Czy posiada ktoś taki :?: Jakieś opinie i sugestie :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#28 Post autor: Mattai »

Fajnie wygląda, ja moje przygody z podłokietnikami miałem nieprzyjemne, jeden dosłownie się rozleciał. W środku było drewno(!) Koszmarek zbity zszywkami.
To wygląda naprawdę ciekawie, bardzo mnie interesuje jakość tego mocowania na tunelu.... nie jest to idealnie dopasowane Ktoś mógłby się deko wysilić i dopasować profil do miejsca mocowania.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#29 Post autor: MacQ84 »

Witam, zakupiłem podłokietnik dedykowany do ZA i jestem zadowolony, dzisiaj zamontowałem więc wrzucę foty przed w trakcie i po zamontowaniu, jedno co to producent mógł by dać czarne wkręty ale z czasem zamienię lub pomaluje te które dał, jeżeli się ktoś zastanawia lub waha nad kupnem to śmiało mogę polecić taki :
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Mateusz13692

#30 Post autor: Mateusz13692 »

MacQ84 pisze:Witam, zakupiłem podłokietnik dedykowany do ZA i jestem zadowolony, dzisiaj zamontowałem więc wrzucę foty przed w trakcie i po zamontowaniu, jedno co to producent mógł by dać czarne wkręty ale z czasem zamienię lub pomaluje te które dał, jeżeli się ktoś zastanawia lub waha nad kupnem to śmiało mogę polecić taki :
[url=http://images65.fotosik.pl/590/53ad709bea4a4f0em.jpg]Obrazek[/URL][url=http://images62.fotosik.pl/591/568e61f5da832801m.jpg]Obrazek[/URL][url=http://images61.fotosik.pl/589/0c68f353a3c23015m.jpg]Obrazek[/URL][url=http://images63.fotosik.pl/589/e9980994cb385397m.jpg]Obrazek[/URL][url=http://images61.fotosik.pl/589/104b4f3adc21a310m.jpg]Obrazek[/URL][url=http://images63.fotosik.pl/589/98bf148afaeeee7bm.jpg]Obrazek[/URL][url=http://images65.fotosik.pl/590/10a3bfa929ba3f42m.jpg]Obrazek[/URL]

W Corsie D mamy podobny podłokietnik. Montował go poprzedni właściciel. Śruby mimo tego ze przykrecone, cały czas puszczają. Każda próba podniesienia podłokietnika kończy się ponownym przykrecaniem. Mógłbyś podać jakiej firmy jest Twój podłokietnik i jak wygląda jego cena?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”