[A]Schowek

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
jaca19665

#31 Post autor: jaca19665 »

postaram się wrzucic fotke z moją poradą jak wyciąc na zdjęciu na czerwono zaznaczyłem jak ma byc wycięta podsufitka ważne aby wyciąc w miejscu zaznaczonym na żółtobo w otworach bo metalowe zatrzaski muszą miec miejsce aby zacisnąc się w otworach w stelażu
ja po włożeniu stelażu przykreciłem go śrubami potem nałożyłem półkę (usówając najpierw ramkę z lampki i podcinając tapicerke na plastik który chowa się w tunel lampki) dokładając do śrób w półce miałem włożone zatrzaski po przyciśnięciu zatrzaski zaznaczyły mi otwory na zatrzaski tapicerke ciąłem na przyręconym stelażu prowadząc nóż po wgłębieni w wnetrzu stelażu po wycięciu wcisłem zatrzaski w stelaż i przesunąłem półkę aby zatrzaski zciągnęły półkę z stelażem ,
potem odkręciłem śróby wyjąłem je i ponownie wkręciłem przez plastiki w półce i otwory w stelażu
pólka trzymała się dzięki zatrzaskom które scisnęły podsufitke pomiędzy półką a stelażem zapomniałem jak wrzucic fotki

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#32 Post autor: MieHor »

Tu masz instrukcję dodawania zdjęć do swoich postów

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=58

jaca19665

#33 Post autor: jaca19665 »


Serek

#34 Post autor: Serek »

Bardzo fajny pomysł, wygląda ładnie i jest na pewno bardzo przydatny. Może i ja pomyślę nad takim schowkiem.

Domel37

#35 Post autor: Domel37 »

Półka zamontowana wycinanie całkiem proste chociaż przed samym zamontowaniem półeczki do jej stelażu podsufitka nie wygląda najlepiej :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us ale po zamontowaniu wygląda jakby tam była od zawsze
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Woytas

#36 Post autor: Woytas »

Jak ja by chciał cuś takiego w ZB :/ :(

M@rio

#37 Post autor: M@rio »

a do ZB to będzie pasowało??

Woytas

#38 Post autor: Woytas »

Flakun pisze:a do ZB to będzie pasowało??
chyba nie, a to pikne miejsce na cb

M@rio

#39 Post autor: M@rio »

Woytas pisze:chyba nie, a to pikne miejsce na cb
Mi się półka podoba sama w sobie
Czy ja wiem czy dobra do CB? - wisiał by kabel od anteny a podczas rozmowy i od gruchy.
Widziałem fotkę zapodaną z CB radiem w niej ale chyba nikt nie wspominał co z kablami :>

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#40 Post autor: Lorry »

Flakun pisze:z CB radiem w niej ale chyba nikt nie wspominał co z kablami
zapewne poprowadzone pod "przykryciem", a zasilanie np z aku, ciagniete od lampki

Woytas

#41 Post autor: Woytas »

dokładnie, podłączenie na sztywno po spodem tapicery (np. pod kabel zasilający zapalniczkę - u mnie jest tam prąd bez zapłonu lub lampkę oświetlenia). Wtedy tylko chyba założyłbym antenę przykręcaną (czyli wiertolenie) bo magnes to faktycznie zabawa by była z zakładaniem/chowaniem

Oggway

#42 Post autor: Oggway »

Lorry pisze:
Flakun pisze:a zasilanie np z aku, ciagniete od lampki
Panowie, z zasilaniem CB od lampki bylbym raczej ostrozny. Nie wiem jak sterowana jest lampka w Zafirze, lecz np Vectry maja doprowadzone do lampki stale zasilanie i mase sterowana z multitimera (nigdy nie jest to calkowicie "czysta" masa - zostaje ok. 2,5V roznicy napiec). Jesli Zafcia ma podobne rozwiazanie - "plusa" mozna pozyczyc z lampki, lecz mase proponuje pobrac z... wkretu, ktorym chcecie zamocowac poleczke (a wlasciwie jej ramke) do blachy sufitowej.
W Viki dziala. Czy bedzie dzialalo w Zafirze - sprawdze po zakupie takowego jezdzidla ;)

Woytas

#43 Post autor: Woytas »

Oggway pisze:Czy bedzie dzialalo w Zafirze
Tak zakładałem koledze w ZA po lampkę masa oczywiście bezpośrednio pod blachę i działa git.
Ja jestem zwolennikiem bezpośrednio pod aku (jeżeli decyzja montażu na stałe) właśnie pod względem wzorowego woltażu ale i max redukcji zakłóceń.

Besiek

#44 Post autor: Besiek »

No koledzy i koleżanki poniżej przedstawiam pierwszy etap przygotowania półki pod montaż CB:

1. Materiały czyli schowek ze stelażem i radio. Uchwyt okazał się nie potrzebny.
Obrazek
2. Na poniższych dwóch zdjęciach widać jak radio wystaje z półki bez żadnych przeróbek. Takie rozwiązanie mi nie pasuje, wiec do roboty.
ObrazekObrazek
3. Gniazdo antenowe to najbardziej wystający element z tyłu radia, więc "ciach" piękny równy i idealnie symetryczny otwór :P
ObrazekObrazek
4. Wynik nadal mało satysfakcjonujący
Obrazek
5. Więc znowu "ciach" i niedługo nic mi z półki nie zostanie
Obrazek
6. Pojawiła się nowa komplikacja wtyk anteny opiera się na lampce i ją wypycha z gniazda (kółko nr.1). Kółkiem nr. 2 wskazuję na element który przeszkadza wsunąć głębiej radio, ale się nie spieszcie i nie usuwajcie go pochopnie jak ja to zrobiłem.
Obrazek
7. Element zaznaczony kółkiem nr.2 na zdjęciu wyżej powoduje iż radio można wsunąć tylko tak głęboko jak widać na zdjęciu poniżej. Nie którzy powiedzieliby że i tak jest git, ale skoro już tak poszatkowałem to dla potomnych poszatkuję jeszcze.
Obrazek
8. I w tym momencie wracamy do pkt.6, gdybym zostawił ten kawałek plastiku (jest z dwóch stron) to mógłbym na nim oprzeć radio tak żeby wtyk anteny nie wypychał lampki. A tak musiałem wkleić w tym miejscu (zaznaczonym kółkiem) kawałek plastiku na którym teraz się opiera radio.
Obrazek
9. W miejscu oznaczonym 1 wkleiłem pasek plastiku dzięki temu wtyk anteny oznaczony 2 jest kilka milimetrów nad lampką i jest git. A numerkiem 3 oznaczyłem górną część schowka która jak widać jest tylko nacięta a nie całkiem usunięta, dzięki czemu radio jest w pewien sposób ściskane i nie może luźno "latać".
Obrazek
10. Po tych wszystkich przeróbkach półki efekt dla mnie jest zadowalający przynajmniej jeśli chodzi o głębokość na jaką udało mi się schować radio.
Obrazek

Na dzień dzisiejszy półka wraz z radiem jest zainstalowana w samochodzie, niestety w trakcie montażu nie dysponowałem aparatem fotograficznym więc za jakiś czas wkleję zdjęcie/a ukazujące końcowy efekt.
Uprzedzając pytania plus zasilania pociągnąłem pod tapicerką ze skrzynki bezpieczników, gdzie kabelek został "wpięty" pod bezpiecznik od radioodtwarzacza. Akurat dlatego ten bo chciałem żeby CB wyłączało się dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Masę podpiąłem pod jedną ze śrubek mocującą stelaż do sufitu.
Antena (magnes) stoi przy tylnej klapie po lewej stronie a kabelek pod tapicerką (podsufitka) poprowadzony do przodu.

Jeśli macie samochód wyposażony w kurtyny boczne, bardzo poważnie przemyślcie i dziesięć razy sprawdźcie prowadzenie przewodów. Aby w razie kolizji w żaden sposób nie przeszkadzały otwierającym się kurtynom powietrznym.

A teraz kilka uwag dla wszystkich którzy również w ten sposób zapragną zainstalować CB lub sam schowek.
Jeśli nie macie pewności ile wyciąć tapicerki lub jak głęboko pociąć schowek. To "dziabcie" po troszku, więcej się narobicie ale nic nie spartolicie. A może nawet w trakcie powolnego przycinania wpadniecie na lepsze rozwiązania niż te które ja powyżej przedstawiłem.
Radio ze schowkiem w tej postaci jak przedstawiłem powyżej stawia przede mną jeszcze dwa problemy do rozwiązania, mianowicie. Cb muszę jeszcze przyczepić do schowka bo na pewno wypadnie. Ja zrobię to opaskami samo zaciskowymi które ze strony radia będą zaczepione o śruby wkręcone w fabryczne miejsca montażowe po bokach radia. a z drugiej strony o ramki którymi schowek przykręcony jest do sufitu. Drugi problem to gruszka, ale na ten temat na razie nic nie napiszę, bo mam kilka pomysłów ale żaden nie jest jeszcze dopracowany.

qbeer78

#45 Post autor: qbeer78 »

Pytanko,
czy schowek od Vectry B będzie pasował do mojej Zosi A?
Bo znalazłem z podstawą za 60 pln i nie wiem czy warto?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”