[A] Dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
Arczi

#61 Post autor: Arczi »

chabretti pisze:Zapalają się gdy automat wyczuje zasilanie większe od 13V tzn alternator pracuje
W jednym z aut tez mam taki przekaznik i sapoko to dziala. 13,6V chyba bylo w instrukcji...
Mihó pisze:Jak dla mnie oznacza to położenie kluczyka w pozycji "2". Bo w tej pozycji można uruchomić silnik.
Przekomarzasz sie ;) Owszem jak ustawisz kluczyk w tej pozycji i ktos Cie popochnie/pociagnie to auto zapali tyle ze nie tak mowi przepis : zeby uruchomic silnik musisz przekrecic kluczyk w pozycje 3-cia.

Zeby nie byc piany niepotrzebnie powtorze sie : proponuje udac sie do Okregowej Stacji Kontroli Pojazdow i tam prosze zadac pytanie kiedy maja sie zapalac swiatla do jazdy dziennej. Ta odpowiedz rozwieje wszelkie watpliwosci.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#62 Post autor: firek »

Panowie ja byłem na przeglądzie i odnośnie tego kiedy maja się zapalać to nie pytałem, ale niestety większość z nas ma Ledy zamontowane żle-w zderzaku przy halogenach- bo nie ma pomiędzy nimi odstepu 60 cm

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#63 Post autor: chabretti »

firek pisze:Panowie ja byłem na przeglądzie i odnośnie tego kiedy maja się zapalać to nie pytałem, ale niestety większość z nas ma Ledy zamontowane żle-w zderzaku przy halogenach- bo nie ma pomiędzy nimi odstepu 60 cm
:piwo: A u mnie jest przepisowe 60 cm. :driver: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=11366

Poprawiłem
a światła to 4led marki philips
Ostatnio zmieniony 20 lip 2012, 06:27 przez chabretti, łącznie zmieniany 2 razy.

Arczi

#64 Post autor: Arczi »

chabretti popraw link bo nie bangla.

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#65 Post autor: Jarek 67 »

Potwierdzam slowa kolegi - chabretti- , bo wedlug jego fachowego opisu zamontowalem te ledy Philipsa i jest rozstaw 60 cm , a od podloza ok. 32cm( ale to dotyczy tylko swiatel 4 - ledowych , jak ktos ma wiecej , to na pewno nie ma 60 cm)

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#66 Post autor: firek »

Witam
W związku z ciągle napływającymi pytaniami o to gdzie jest +12 po kluczyku fotki poglądowe miejsca gdzie znajduje sie wtyczka idąca do pompy wspomagania na której wystepuje +12 po kluczyku i +12 po uruchomieniu silnika. Wtyczka standartowo jest zapięta na skrzynce bezpieczników, mi nie czciało sięmeczyc aby ją założyć na zaczep(duże aku przeszkadza) :)
Fotki po kliknięciu są duże :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję że pomogłem :piwo:

Elmo77

#67 Post autor: Elmo77 »

Postanowiłem założyć szerokie Ledy i zachować odstęp 60cm, wybrałem troszkę droższą wersję montażu ale się opłacało. Wyjąłem halogeny i pozbyłem się starych poobijanych szkieł. Zamówiłem sobie nowe szkiełka i wkleiłem ledy do górnej części od środka. Na koniec przykleiłem nowe szkła i uzyskałem 2x większą radość :D

Obrazek

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#68 Post autor: chabretti »

Elmo77 pisze:Na koniec przykleiłem nowe szkła i uzyskałem 2x większą radość
A co na to diagnosta lub policja że była ingerencja w światła przeciwmgłowe :?: :?: :?:
Życzę Ci żeby ta 2x większa radość trwała jak najdłużej :piwo:

Elmo77

#69 Post autor: Elmo77 »

Ledy nie przeszkadzają w niczym ponieważ ich homologacja jest widoczna a światło padające z halogenów nie jest przysłonięte. Równie dobrze mogłem założyć sobie obudowy halogenów nie mając ich w opcji i wykorzystać jako miejsce dla ledów ( to wersja specjalna ) :D

mirenio

#70 Post autor: mirenio »

Elmo77, Elmo77, Witka jakie światła kupiłeś.

Pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#71 Post autor: kamil12luty »

oglądałem dzisiaj Twoja zafire pod sadami na dąbrowskiego i powiem Ci że - pomysł fajny z wsadzeniem w halogeny ale BARDZO ryzykowny. Bo na pierwszy rzut oka widać że coś było majterkowane z halogenami i nie wygląda to na seryjne. Druga sprawa nawet jadąc za Tobą szybko Cię zatrzymają za pomalowane tylne lampy. Ogólnie efekt fajny ale nie warty straty dowodu

Elmo77

#72 Post autor: Elmo77 »

kamil12luty, Lampy tył zrobione są w taki sposób że nawet w mocnym słońcu idealnie widać kierunkowskazy ( bo to nie malowane tylko stworzyłem szablon do wyklejania o którym pisałem :D ) Robiłem takiego moda 8 lat temu w polo coupe i do dziś idealnie się trzyma i nigdy nie czepiali się. Traktuję obudowy halogenów jako obudowy do ledów. Zawsze mogłem wyłączyć halogeny na korzyść ledów.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#73 Post autor: firek »

Elmo77, odnośnie modyfikacji twoich halogenów, to jest ona jak najbardziej nielegalna, gdyz każda ingerencja w oryginalne oświetlenie pojazdu nie jest dopuszczalna-jak będziesz chciał znależć to sa na to odpowiednie przepisy. Także unikaj policyjnych pojazdów od ochrony środowiska i czegoś tam jeszcze :)
Pozdro

Przemek_1988

#74 Post autor: Przemek_1988 »

Witam! Montował może ktoś takie światła dzienne: http://allegro.pl/ledy-dzienne-daytime- ... 00816.html ? Mam wersję OPC Line, wiec możliwości są ograniczone jeżeli chodzi o montaż i dobór lamp. Jak się sprawują takie lampy?

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#75 Post autor: mariusz_technik »

robercik1975, podoba mi się Twoje wykonanie 8) , też tak będę montował, tylko zastanawiam się jeszcze nad zestawem led, chce coś markowego z homologacją - na allegro znalazłem za 299zł zestaw Philips 2 x 8 diodowy daylight, oraz nowość 2012 DayLightGuide z podwójną linią świetlną zamiast 8 pojedyńczych led. Ciekawe jak to wygląda na żywo, i jak długo pochodzi taka "nowość". Widział to kto?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”