[A]Montaż modułu dziennych świateł

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
tomekkrzyzak

#61 Post autor: tomekkrzyzak »

Trutniak - ale koledzy Cię przetrzymali ...

No dobra - bede ten pierwszy - Wajda ani Szpilberg to z Ciebie na pewno nie wyrośnie :lol:

Filmik fajnie pokazuje, to co chyba wielu z nas zaczęło interesować w tym temacie, sam sposób montażu tez jest ok. Domyślam się, że to pierwsze dni po montażu (świateł oczywiście) ale trapi mnie pytanko - czy nie można jakoś pochować tych wszystkich kabli? Też zacząłem myśleć o tym module ale może któryś z kolegów podpowie ciekawy sposób na ukrycie kabli?

A za pomysł i odwagę :piwo: :piwo: :piwo:

Powodzenia w dalszej produkcji :D

Trutniak

#62 Post autor: Trutniak »

...no nareszcie , teraz mogę już odetchnąć...
dzięki tomekkrzyzak za miłe słowo...
od zamontowania minęło już sporo czasu ale kabli nie chowałem bo miałem zrobić zdjęcia , a zbierałem się do tego że aż wstyd :oops: , teraz idzie zima i się zebrałem ....., bo muszę te kable pochować gdyż wyglądają jakby były z innej bajki przepięte :lol: , jak już coś wymyślę dam fotki - to na pewno przed zimą hi hi ....
jeszcze raz dzięki za dobre słowo dla ciebie :piwo: z sokiem malinowym - takie piłem w Szczytnie.....

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#63 Post autor: opelmen »

Trutniak, ja również stawiam :piwo: za pomysł i filmiki poglądowe.
Ja u siebie mam - jak niektórzy przeczytali - swojskiej roboty przekaźnik "K59" a teraz chyba się skuszę na ten patent, o którym mowa.
Wymyśliłem, żeby nie komplikować sobie życia :>, w miejsce bezpiecznika 32 wpiąć szeregowo miniaturowy przełącznik z bezpiecznikiem i gdy w razie kontroli nie będzie się "podobał" patent z tym modułem "oszczędnościowym" to błyskawicznie przełączę na K59 co powinno zmienić opinię kontrolującego :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#64 Post autor: fliztar »

ja miałem montować ledy do jd ale po podpowiedziach zdecyduję się na ten "patent" jak pomyślę żę na tych temperaturach mam wycinać kratki i szukać plusa po stacyjce pod blokiem i mam stracić połowę dnia to wolę zamontować w/w modół a w razie problemów z miśkami otwieram maskę wypnę bezpiecznik i wszystko wraca do normy :idea: Trutniak dzięki za podpowiedz (pod jakie kolory podłączałeś sterowanie z MOD chodzi mi o drogowe i mijania :?: ) pozdrawiam
Fliztar

Trutniak

#65 Post autor: Trutniak »

Chłopaki jutro zejdę do garażu i spiszę co i jak.
kontaktowałem się z wykonawcą tych ''bajerów'' kupując wołajcie ZKP!, może coś zaowocuje w % dla następnych... :>

na znanym portalu aukcyjnym występuję jako ''Piękny Marian'' jakby co..... :lol:

[ Dodano: Wto Lis 22, 2011 21:44 ]
fliztar,
przew. fioletowe (u mnie czarne) podłączałem do przew. białych w światłach drogowych,
przew. zielony do szaro-czarnego świateł pozycyjnych lampy lewej(bliżej aku/modułu)
nic nie podłączamy do mijania - bo zgodnie z przepisami DRL - światła dzienne nie mogą się palić wraz z pozycjami i/lub mijania.

jakbyś miał jakieś problemy to daj znać... ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach a dałem radę... a ci goście co to produkują też na pewno odpowiedzą Ci na każde pytanie ja ich męczyłem chyba ze 2 tygodnie...

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#66 Post autor: fliztar »

Wielkie dzięki Trutniak, zamawiam i montuję (moja pomyłka nie chodziło mi o mijania a pozycje ) pozdrawiam :piwo:
Fliztar

pablo2374

#67 Post autor: pablo2374 »

Trutniak, proszę daj namiary na firmę, bo jakoś na alledrogo Pięknego Mariana nie mogę znależć :?:

Trutniak

#68 Post autor: Trutniak »

pablo2374
Piekny Marian to ja :lol:
a oto skrut:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21379456

pablo2374

#69 Post autor: pablo2374 »

Trutniak, haha nie doczytałem "ę" tzn występuję a nie występuje, sorki za gafę :mrgreen:

Trutniak

#70 Post autor: Trutniak »

pablo2374, występuję w sensię kupuję nie sprzedaję ok :piwo:
chodziło mi oto żeby podawać mój nick może jakiś upust dla potomnych wywalczę jak paru od nas powoła się na ZKP i PM :idea:

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#71 Post autor: opelmen »

Zamówione :P
Kto się zastanawia to wydaje mi się, że jest teraz okazja i promocja w jednym ;) - za tę samą cenę są te moduły z wbudowanym CLH :mrgreen:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul ... 41641.html
Obrazek
Obrazek

Trutniak

#72 Post autor: Trutniak »

Kolego opelmen upewnij się że ten zestaw pasuje do Zafira!!!

podaj im markę i model auta, wiem że do naszych aut muszą być inne moduły.
ten jest MOD-100 a ja mam 101(bez clh - może to ta różnica- nie wiem)

a poza tym gratuluję zakupu :piwo:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, 08:19 przez Trutniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#73 Post autor: opelmen »

Trutniak pisze:Kolego opelmen upewnij się że ten zestaw pasuje do Zafira!!!
Upewniłem się - odpowiedź brzmi (cyt.):
"Pasują bez problemu."

ten moduł pasuje do każdej furki. Montowałeś, podłączałeś to wiesz co jest potrzebne aby działał. CLH wcale nie musisz wykorzystywać ;)
Jeśli się podłączy (dodatkowy jeden przewód) to drogowe doświetlają przez 10s światłami o mocy50%...
Obrazek
Obrazek

Trutniak

#74 Post autor: Trutniak »

tak jak na pw;
"...ja tylko niosę pomoc..." :piwo:

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#75 Post autor: opelmen »

Dla zainteresowanych... za 2 moduły (z CLH) zapłaciłem 256,- z przesyłką (przy płatności przelewem) :>
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”