[A] Dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#91 Post autor: miodzik »

Ja się w Świdwinie spotkałem już z dwoma takimi autami z takimi światłami. Trochę mnie to zmylało, jak widziałem mrygające na przemian na biało i na żółto lampki Ledowe bo nie od razu zaskoczyłem, że to ma być kierunkowskaz. Osobiście mnie to nie przekonało za bardzo ale wychodzi na to, że popularność zaczynają zyskiwać coraz większą...
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Gruka

#92 Post autor: Gruka »

Hmmm a zastanawiał się ktoś jak wygląda to na przeglądzie? Kolejna sprawa to taka że pisze w aukcji że mają przygasać o połowe po zapaleniu mijania. Na filmie tego nie było. Może źle podpięte?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#93 Post autor: GOTI »

Jak to wygląda w kwesti przeglądu i ogólnie legalności takiego połączenia to trudno powiedzieć, bo nie spotkałem sie jeszcze z tym. Na upartego dzienne mają homologacje.

Ale co do "przygaśnięcia dziennych po włączeniu mijania" - tak nie może być. W momencie włączenia świateł mijania światła dzienne powinny sie wyłączyć - jest nawet na to jakiś przepis bo dużo ostatnimi czasu mówi sie o takich sytuacjach że ktoś jedzie z włączonymi mijania i dziennymi ;)
Obrazek

Gruka

#94 Post autor: Gruka »

GOTI, teoretycznie masz racje ale w tej sytuacji dzienne nie świecą pełną mocą tylko 30-50% co jest traktowane jako światło pozycyjne. Oczywiście na to homologacji też nie ma :mrgreen:

wojtek1985
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: ropczyce
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#95 Post autor: wojtek1985 »

Witam, polecam Magneti Marelli LPQ080, tak prezentują się w mojej zefirze, maja system standby są na stale podpiete pod akumulator, wlączaja sie po uzyskaniu 13,4 volt przez alternator i gasna oczywiscie po wlączeniu postojowych. cene okolo 170 zl, bardzo ladnie widoczne nawet w sloneczny dzien. https://www.youtube.com/watch?v=76deJVJZ2TQ

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#96 Post autor: Zdenek2007 »

Gruka pisze:GOTI, teoretycznie masz racje ale w tej sytuacji dzienne nie świecą pełną mocą tylko 30-50% co jest traktowane jako światło pozycyjne. Oczywiście na to homologacji też nie ma :mrgreen:
Mam zamontowane dzienne tego typu jaki opisujesz i są na kloszach wytłoczone odpowiednie homologacje. Prócz tego homologacja jest wpisana na opakowaniu.

Spin

#97 Post autor: Spin »

Które swiatla polecacie zkaupic do ZA ?

wojtek1985
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: ropczyce
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#98 Post autor: wojtek1985 »

Magneti Marelli LPQ080

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#99 Post autor: miodzik »

Spin pisze:Które swiatla polecacie zkaupic do ZA ?
Philips DLR 4. Cena jak przy MM ale gdzieś czytałem jakieś porównanie bo i mnie ten temat interesował, że Philipsowskie wypadają jaśniej.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#100 Post autor: Tunio999 »

miodzik pisze:że Philipsowskie wypadają jaśniej.
:ok:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=11366 ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

wojtek1985
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: ropczyce
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#101 Post autor: wojtek1985 »

miodzik pisze:
Spin pisze:Które swiatla polecacie zkaupic do ZA ?
Philips DLR 4. Cena jak przy MM ale gdzieś czytałem jakieś porównanie bo i mnie ten temat interesował, że Philipsowskie wypadają jaśniej.
Ja sugerowalem sie też ceną, Magneti sa 50-60 zl tańsze od philipsa :lol: : ale maja jedna wade, na wolnych obrotach lubia sie wylączyc na sekundke, lub 2 ;/ przez ten system stanbay,(philips go nie ma, trzeba mu podpiac sterujace 12v np ze stacyjki) a magneti podpina sie bezposrednio pod aku

Arek_K

#102 Post autor: Arek_K »

Witajcie :) Tez jestem na etapie szukania swiatel do swojej ZA.
Z racji tego, ze w kilku swoich poprzednich samochodach mialem wlasnie DRL, wiec i do Zafirki chce zalozyc - po prostu z doswiadczenia wiem, ze jest to wygoda :)
do rzeczy: co Wy na to?
http://allegro.pl/led-samsung-lampy-jaz ... 74907.html
a moze takie?
http://allegro.pl/nssc-510hp-swiatla-do ... 61688.html
(okragle mialem zalozone w vectrze c - rewelacja)

mam wersje bez halogenow, wiec musialbym nieco naciac kratke jezeli chcialbym te okragle, chociaz przy tych podluznych chyba tez minimalnie przyciac..

Nie wiem jak sie sprawuja phillipsy4, czy sa na tyle widoczne (choc sa tam tylko 4 diody)

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#103 Post autor: miodzik »

Arek z okrągłymi możesz mieć problem z mocowaniem. Same lampki ważą kilkaset gram a plastiki nie należą do mega mocnych. Też się zastanawiałem tak samo jak Ty nad montażem okrąglaków.

Co do Philipsowskich DLR4 zdecydowanie polecam. Mają bardzo dobrą żywotność i widoczność z daleka.

Jak wyglądają? Po zamontowaniu o tak:

Obrazek

nasz forumowy kolega Bazyliszek właśnie sobie zamontował.

Do przejrzenia i pooglądania masz temat Bazyliszka z działu Moja Zafira

Jak zamontować takie lampki:

[TUT/A] Montaż świateł do jazdy dziennej
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Arek_K

#104 Post autor: Arek_K »

masz racje, fajnie one wygladaja i nie trzeba nic przycinac :) Natomiast teraz zachodzi pytanie.. na forum swiatel jest szeroko opisany temat zaklocen, szumow w radiu itd. Czy wiesz moze cos bardziej na ten temat? ;)

w ogole czy ktos sie orientuje ile pomiedzy kratkami jest miejsca? w milmetrach?

niestety moj samochod stoi w garazu a trzeba troche isc :)

moze ktos z szanownych kolegow orientuje sie w temacie NSSC?

http://www.nssc.pl/



Proszę scalać posty pisane w krótkich odcinkach czasu- Rybka
Ostatnio zmieniony 25 cze 2014, 20:13 przez Arek_K, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#105 Post autor: miodzik »

Może Arek odpowiem Ci w ten sposób: nie słyszałem i ani razu nie czytałem, żeby Philipswskie wprowadzały zakłócenia. A też przewertowałem sporo swego czasu informacji na ten temat.

I posty pisane w krótkim czasie scalamy. Użyj przycisku "edytuj" ww wcześniej napisanym poście
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”