[A] Dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

[A] Dzienne światła LED

#1 Post autor: timi68 »

Oto jak zainstalowałem światła LED do jazdy dziennej, w środku zamiast 60cm mam 57cm. Mam nadzieję, że nikt się do tego nie przyczepi.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 gru 2011, 12:14 przez timi68, łącznie zmieniany 1 raz.

pietrek1979

#2 Post autor: pietrek1979 »

Witaj
Wygląda to bardzo profesjonalnie. :piwo:
A te 3 cm bez przesadny... :>

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#3 Post autor: timi68 »

pietrek1979 pisze:Wygląda to bardzo profesjonalnie.
U Ciebie też wygladaja bardzo dobrze. Masz podłączane do żarówek czy przekaźników ?

pietrek1979

#4 Post autor: pietrek1979 »

Sygnał idzie z przekaźników, pod lampy idzie kabelek do wyłączenie LED-ów.

oliw3r

#5 Post autor: oliw3r »

mierzyłeś na jakiej wysokości masz te światła i jaki jest rozstaw między nimi?, do tego czy włączając ledy automatycznie wyłączą się światła mijania?

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#6 Post autor: timi68 »

oliw3r pisze:mierzyłeś na jakiej wysokości masz te światła i jaki jest rozstaw między nimi?, do tego czy włączając ledy automatycznie wyłączą się światła mijania?
Jak zauważyłeś czytając posty mogłeś domyślić, że tylko jeden wymiar nie jest idealny. Co do drugiej części pytania to nie bardzo je rozumiem. Swiatła do jazdy dziennej mają się zapalać automatycznie po kilku sekundach od momentu uruchomienia silnika i wyłączać się już po załączeniu świateł postojowych, a nie dowrotnie.

pawko81

#7 Post autor: pawko81 »

dziś również założyłem ledy na przód tylko podpiąłem je do wycieraczek co mi za bardzo nie pasuje bo sie zapalają gdy przekręce tylko kluczyk
gdzie podłączyć te ledy żeby się załączały po odpaleni silnika???

Woytas

#8 Post autor: Woytas »

pawko81 pisze:dziś również założyłem ledy na przód tylko podpiąłem je do wycieraczek co mi za bardzo nie pasuje bo sie zapalają gdy przekręce tylko kluczyk
gdzie podłączyć te ledy żeby się załączały po odpaleni silnika???
jakie kupiłeś, z modułem?
Jak tak to +/- z akku, ten 3 kabelek pod żarówkę pozycyjną i śmiga

pawko81

#9 Post autor: pawko81 »

kupiłem te
http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dzienne ... 70294.html
i mam podłączone pod pozycyjne i pod wycieraczki ale gdy przekręcę kluczyk bez uruchamiania silnika to mi sie te ledy zapalają a chcciałbym żeby świeciły dopiero po odpaleniu silnika
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 19:39 przez pawko81, łącznie zmieniany 1 raz.

pablo2374

#10 Post autor: pablo2374 »

pawko81 pisze:kupiłem te
http://allegro.onet.pl/swiatla-jazdy-dz ... -i19951702
i mam podłączone pod pozycyjne i pod wycieraczki ale gdy przekręcę kluczyk bez uruchamiania silnika to mi sie te ledy zapalają a chcciałbym żeby świeciły dopiero po odpaleniu silnika
po pierwsze: zły link do aukcji
a po drugie: światła zawsze się włączą po przekręceniu zapłonu nawet bez uruchomiania silnika (przynajmniej ja się nie spotkałem z innym rozwiązaniem :> )

pawko81

#11 Post autor: pawko81 »

link poprawiony
podobno pod alternator sie podłącza ale nie jestem pewien

pablo2374

#12 Post autor: pablo2374 »

pawko81, ja mam tak podłączone i mi to nie przeszkadza :lol:

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#13 Post autor: timi68 »

pawko81 pisze:dziś również założyłem ledy na przód tylko podpiąłem je do wycieraczek co mi za bardzo nie pasuje bo sie zapalają gdy przekręce tylko kluczyk
gdzie podłączyć te ledy żeby się załączały po odpaleni silnika???
Ja podłączyłem tak.
Masa podpięta jest do akumlatora aby nie była zależna od żarówek. Następnie przeciągnąłem przewód zasilający do wnętrza samochodu do przkażnika ( który wyłącza ledy po włączeniu świateł pozycyjnych ) a następnie sterownika ( który opala ledy po uruchomieniu silnika ). Mam założony także wyłącznik, którym mogę wyłączyć ledy na postoju.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#14 Post autor: timi68 »

Jacek2308 pisze:Ale zdaje się że chodzi oto by wyłączało je przy włączaniu świateł mijania a nie pozycyjnych bo ledy mogą świecić łącznie z pozycją.
Ja do tej pory miałem podobnie, tylko zamiast ledów świeciły mi światła mijania. Ale ponieważ do jazdy dziennej nie ma obowiązku włączania świateł pozycyjnych zarówno z przodu jak i z tyłu, zamontowałem wraz z ledami przekaźnik, który wyłącza ledy już przy postojowych. Można wyłączać przy światłach mijania jeśli ktoś chce. Niemniej jednak, przy złych warunkach pogodowych ( deszcz, mocne zachmurzenie ) i tak należy włączyć światła mjania.

pablo2374

#15 Post autor: pablo2374 »

Ale zdaje się że chodzi oto by wyłączało je przy włączaniu świateł mijania a nie pozycyjnych bo ledy mogą świecić łącznie z pozycją
Jacek2308, no tak to chyba nie powinno być :/ po włączeniu pozycji ledy powinny chyba gasnąć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”