[A] Podłokietnik

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
bamber8

[A] Podłokietnik

#1 Post autor: bamber8 »

Witam w innych działach nie moge napisać nowego postu gdyż jestem nowym,kupiłem dopiero co zafcię A z z.....tą dziurą w prawym boczku siedzienia kierowcy.Jak sie domyślam był oryginalnie tam podłokietnik jak mozecie mi to potwierdzić czy mam rację a zarazem gdzie to mogę dokupić bo np.na allegro nie ma?DZIEKI
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, 16:37 przez bamber8, łącznie zmieniany 2 razy.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#2 Post autor: Szuwarek »

Rzadko można trafić podłokietnik - do tego oryginalny i w dobrej cenie :(
Choć mi się udało :D KLIK
Trzeba być cierpliwym i regularnie sprawdzać alledrogo :lol:

bamber8

#3 Post autor: bamber8 »

widze po aukcjach ale dzięki za podp.

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#4 Post autor: raszmen »

Sprwadź tylko czy w fotelu kierowcy masz cały ten plastik w który wchodzi podłokienik bo czasami on lubi pęknąc.

Michallot

#5 Post autor: Michallot »

Oryginalny podłokietnik niebył zbyt trafiony, jest za długi i przeszkadza w zmianie biegów w pozycji opuszczonej. Na miejscu kolegi szukałbym jakiegoś uniwersanego ;) :)

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#6 Post autor: Ramirez »

Michallot pisze:Oryginalny podłokietnik nibył zbyt trafiony, jest za długi i przeszkadza w zmianie biegów w pozycji opuszczonej
potwierdzam... jeśli chodzi o zmianę biegów przy podłokietniku to nie zbyt komfortowo

się jeździ... Ale jeśli w trasie to jest naprawdę wygodny. I gdy bym miał teraz kupować

podłokietnik to zdecydował bym się na jakiś uniwersalny ;)

Todek

#7 Post autor: Todek »

Powiem tak, jeden lubi Kaśkę, a drugi Maryśkę, a inny woli jak mu śmierdzą skarpety. :lol: Jak się dorwę do Zośki /auto mojej Pani/, to zawsze zapodaję podłokietnik, dla mnie rewelacja, wygoda i w ogóle, w niczym mi nie przeszkadza. :D :D
A moja żona w ogóle go nie używa, bo mówi, że jej przeszkadza.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#8 Post autor: Szuwarek »

celius pisze:Ja myślę nad Tym , ale chyba pozbieram i kupię Ten
Nad pierwszym myślałem - ale jak coś jest uniwersalne to z reguły jest do niczego :evil:



Drugi spoko może być - ale za duża kasa :(

Dla mnie najważniejsza jest wygoda w trasie - po mieście przy częstej zmianie biegów podłokietnik jest w ogóle niepotrzebny :lol:

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#9 Post autor: Szuwarek »

Z opisu
Nie wyciera się. Nie pęka. Nie trzeszczy. Jest stabilny i estetyczny.
Nie wierzę w takie zapewnienia - każdy producent uważa że jest w stanie zrobić coś super :)

Kiedyś przed kupnem oryginału znalazłem podłokietnik dedykowany do zafiry na giełdzie w Słomczynie - ale mocowany nie do tunelu ale tak jak oryginalny - był rzeczywiście krótszy i bardziej praktyczny ze schowkiem - obszyty do wyboru skórą albo welurem - ale nie ma nic za darmo cena odpowiednio 500 i 400zł :(

Anony Mous

#10 Post autor: Anony Mous »

Szuwarek pisze:
Nie wierzę w takie zapewnienia - każdy producent uważa że jest w stanie zrobić coś super :)
Ale oryginał też Ci tego nie zapewni !! Miałem jeszcze w astrze F oryginalny podłokietnik irmschera (pięknie zrobiony i cholernie rzadki i drogi !!!):

Obrazek

Obrazek

Góra w skórze i co z tego, skóra już się łuszczyła. Ale wygoda tego podłokietnika naprawdę rewelacyjna i chyba on przekonał mnie do podłokietnika mocowanego do tunelu.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#11 Post autor: Szuwarek »

Ty masz swoje racje a ja swoje - założyłem oryginalny i jak dla mnie rewelka a że nie ma schowka - cóż jakoś to przeżyję :)

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#12 Post autor: jacek76 »

Szuwarek pisze:Ty masz swoje racje a ja swoje - założyłem oryginalny i jak dla mnie rewelka a że nie ma schowka - cóż jakoś to przeżyję :)
Po lifcie schowek jest.
Do oryginalnego podłokietnika trzeba się przyzwyczaić bo nie jest zbyt ergonomiczny. Po mieście nie używam wcale , chociaż opuszczony do końca daje radę. No ale w trasie , podniesiony i kiedy nie trzeba zbyt często zmieniać biegów , to jak w domu na fotelu ;)
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

marcin19
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2012, 20:59
Lokalizacja: Opole
Model:

#13 Post autor: marcin19 »

Mam pytanie :u mnie nie ma na wyposażeniu podłokietnika i w związku z tym , chciałbym taki założyć.Czy jest to możliwe i jak to zrobić ?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#14 Post autor: GOTI »

marcin19 pisze:Mam pytanie :u mnie nie ma na wyposażeniu podłokietnika i w związku z tym , chciałbym taki założyć.Czy jest to możliwe i jak to zrobić ?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
U siebie też nie mam podłokietnika, poczytałem tu i tam i dowiedziałem sie, że jeżeli nie ma wgl. "otworu" po pogłokietniku to nawet nie ma co szukać nowego - montaż jest nierealny. Nie ma co targać tapicerki w celu sprawdzenia czy jest mocowanie.
Nie w każdych zafirach był seryjnie montowany pogłokietnik dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupno uniwersalnego.
Na alledrogo jest tego pełno - do koloru do wyboru, a TAKI widziałem osobiście (zamontowany już) w Zafirze i dobrze to wyglądało ;)
Obrazek

tr3h4

#15 Post autor: tr3h4 »

GOTI pisze: Na alledrogo jest tego pełno - do koloru do wyboru, a TAKI widziałem osobiście (zamontowany już) w Zafirze i dobrze to wyglądało ;)
W mojej był taki, ale zamontowany w taki sposób, że od razu trafił do garażu. :) Może gdyby go zamontowac ładnie, to coś by z tego było, ale u mnie wyglądało to strasznie. I to nie był taki czarny, bo ten elegancki - ja mam chromowany. Do kitu. :evil:
A czasem z prawą ręką nie ma co zrobić. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”