Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#121 Post autor: LWPM »

mariusz131 pisze:Odnośnie doświetlania zakrętów, parę dni temu widziałem vectrę C z doświetlaniem
no ale właśnie w Vectrze-C ta instalacja od halogenów wygląda inaczej i tam można włączyć jedną lampę.

Deleted User 21664

#122 Post autor: Deleted User 21664 »

A czy można coś zrobić w temacie automatycznego składania lusterek po wyjęciu kluczyka?

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#123 Post autor: robik79 »

moja zoska z 2006/07 po vui przymierzam sie do zakupu modulu pytanie czy u mnie bedzie siac ecn na liczniku jak sprawdzic wersje licznika

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#124 Post autor: LWPM »

Makary pisze:A czy można coś zrobić w temacie automatycznego składania lusterek po wyjęciu kluczyka?
patrząc na schemat elektroniki... to nie bardzo się da coś z tym zrobić - lusterka nie wydają się być sterowane przez jakikolwiek moduł... mam mały pomysł jak by to obejść, ale... brak czasu mi nie pozwala się w to zagłębić :)
robik79 pisze:moja zoska z 2006/07 po vui przymierzam sie do zakupu modulu pytanie czy u mnie bedzie siac ecn na liczniku jak sprawdzic wersje licznika
nie potrafię powiedzieć od którego roku będzie dobrze... na razie wygląda na to, że oprogramowanie licznika w wersji 7.655 wydaje się że nie ma tego problemu. Wersję oprogramowania licznika sprawdzić najłatwiej OP-COMem/Tech-em. ewentualnie wykręcić licznik i zobaczyć np tak jak tutaj (jest na naklejce z kodem kreskowym u góry)

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#125 Post autor: robik79 »

mam taka wersje oprogramowania czy u mnie nie bedzie bledu ECN w liczniku


Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 11:10 przez robik79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#126 Post autor: shadow »

LWPM,
A może byś pomyślał nad wersją "LITE" swojego jakże świetnego urządzenia?
Tzn np ja bym chciał mieć tylko dwie opcje: needle sweep, oraz włączenie się świateł cofania oraz mijania po dwukrotnym wciśnięciu przycisku na pilocie.

Oczywiście cena by musiała być niższa ale myślę, że dużo więcej osób chętniej by wtedy kupiło Twoje urządzenie ponieważ, tak jak ja, nie potrzebują funkcji związanych z DPF, czujnikami cofania, a nawet informacji o ładowaniu aku czy temp. cieczy.

Moglibyśmy zrobić listę osób chętnych żebyś wiedział czy byłoby zainteresowanie takim rozwiązaniem
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 12:30 przez shadow, łącznie zmieniany 2 razy.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#127 Post autor: LWPM »

robik79 pisze:mam taka wersje oprogramowania czy u mnie nie bedzie bledu ECN w liczniku
tej wersji licznika u siebie nie miałem jeszcze więc nie potrafię powiedzieć... naprościes sprawdzić to wysyłając na LSCAN np pakiet 5E8#3132333435363738 jak się coś pojawi na liczniku, tzn że ECNy się będą pojawiały. Ale jak to zrobić OP-COMem to juz trudniejsza sprawa. Tutaj znajdziesz pewne narzędzia, które przerobią interfejs OP-COMa na sniffer CANa, który Ci pozwoli na wysłanie czegoś takiego. Ale to niestety tylko pod Linuxem zadziała.
shadow pisze:A może byś pomyślał nad wersją "LITE" swojego jakże świetnego urządzenia?
Do tej pory nikt się nie zgłosił do mnie z pytaniem w stylu: "chętnie wezmę, ale za drogo" :)
Ja osobiście jestem otwarty na każde propozycje: wybierz zakres funkcji, zaproponuj cenę, znajdź chętnych... to pomyślimy :)
z chętnymi to najgorzej... bo niektórzy się deklarują, że kupią jak dorobię coś... a po dorobieniu potrafią zrezygnować.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 13:24 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#128 Post autor: Mariusz »

shadow pisze:LWPM,
A może byś pomyślał nad wersją "LITE" swojego jakże świetnego urządzenia?
Tzn np ja bym chciał mieć tylko dwie opcje: needle sweep, oraz włączenie się świateł cofania oraz mijania po dwukrotnym wciśnięciu przycisku na pilocie.

Oczywiście cena by musiała być niższa ale myślę, że dużo więcej osób chętniej by wtedy kupiło Twoje urządzenie ponieważ, tak jak ja, nie potrzebują funkcji związanych z DPF, czujnikami cofania, a nawet informacji o ładowaniu aku czy temp. cieczy.

Moglibyśmy zrobić listę osób chętnych żebyś wiedział czy byłoby zainteresowanie takim rozwiązaniem
Ja też byłbym zainteresowany wersją "LITE"
W sumie 3 lub 4 funkcje

Deleted User 21664

#129 Post autor: Deleted User 21664 »

IMHO wersja LITE to nie do końca tak... kolega LWPM wymyślił i wykonał moduł i to jest cena za jego pracę i wiedzę, ale wersje LITE czyli interesujące funkcje każdy może sam ogarnąć wg potrzeb lub z modułem otrzymać zestaw standardowych (najczęściej wykorzystywanych) opcji.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 20:18 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#130 Post autor: Ostap »

Mam jedno pytanie.

Czy jak założę ten moduł to tel będzie normalnie działać przez bluetooth?

Wersję wyświetlacza mam 59 więc jest ok.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Deleted User 21664

#131 Post autor: Deleted User 21664 »

U mnie działa :)

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#132 Post autor: shadow »

Makary pisze:IMHO wersja LITE to nie do końca tak... kolega LWPM wymyślił i wykonał moduł i to jest cena za jego pracę i wiedzę, ale wersje LITE czyli interesujące funkcje każdy może sam ogarnąć wg potrzeb lub z modułem otrzymać zestaw standardowych (najczęściej wykorzystywanych) opcji.
Oczywiście zgadam się i wiem, że wiedza kosztuje.
Jednak duża część forumowiczów (potencjalni klienci) zwyczajnie omija ten temat bo jeżdżą benzynami i DPF ich nie interesuje. Sam z nudów zajrzałem do tego tematu.
Cena moim zdaniem za cały pakiet jest jak najbardziej OK, ale np ja nie wykorzystam 90% jego funkcji.

Deleted User 21664

#133 Post autor: Deleted User 21664 »

powiem tak - jak sama nazwa wskazuje jest to DPF monitor - wszelkie dodatkowe funkcje są "produktem ubocznym" całego projektu dostępnym dla innych userów.

Ostatnie słowo w temacie ma kolega LWPM :>

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#134 Post autor: Ostap »

Makary pisze:U mnie działa :)

Trzeba rozbić skarbonkę i kupić ;)

Tylko, że ja dpf mam wycięty ;)

Bardziej jednak zależy mi na innych funkcjach które oferuje ten moduł.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#135 Post autor: tOmki »

Chciałbym kupić moduł, ale nie ma wiedzy czy nie będzie mi siać błędów na liczniku.
Czy jest taka możliwość aby, móc przetestować urządzenie a dopiero później zdecydować się na zakup ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”