Dodatkowy wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej (silnika)

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#16 Post autor: Flora »

cns80 pisze:Jeśli ktoś wykona coś takiego z ekranikiem to jestem skłonny to kupić :)
A ile jesteś gotów za taki wynalazek zapłacić? Pytam ponieważ przymierzam się do wytworzenia urządzenia, które będzie informowało o aktualnym nasyceniu DPFa i rozpoczęciu procesu wypalania. Dołożenie informacji o temperaturze silnika nie byłoby problemem.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#17 Post autor: cns80 »

Na pewno ok. 80-100 zł a czy więcej to się zobaczy jak ładnie dobierzesz wyświetlacz do CIDa :) Cyferki muszą być duże i wyraźne (a wyświetlacz mały), kolorystyka zbliżona i możliwość przygaszania po włączeniu świateł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Najchętniej wersję po RS232 nie po BT bo jednak kablowe połączenie to stabilne połączenie ;)
Niezłe mam wymagania, co ???

Jeśli takie coś powstanie to wielkość i kształt wyświetlacza będą determinowały miejsce jego montażu.
Flora pisze:Dołożenie informacji o temperaturze silnika nie byłoby problemem.
Ja myślę że tu nic nie jest problemem oprócz braku fachowca, który to wykona, ale skoro się zgłosiłeś ... :lol:





Proponuję żebyś oszacował przybliżone koszta (uwzględniając oczywiście włożoną pracę) i pokazał w formie linka lub gotowego wskaźnika ekrany, które zastosujesz. Wtedy będzie można zrobić wstępną listę chętnych i określić czas realizacji. I jak będzie już wiadomo czy to opłacalne to odpalisz produkcję i po zatwierdzonym przelewie będziesz wysyłał do usera :)

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#18 Post autor: Jacek2308 »

No ciekawe jak by to wyglądało i gdzie umiejscowione itd. Też byłbym zainteresowany jak by to było jakoś estetyczne, nie klikałbym tak często na testmod :)

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#19 Post autor: cns80 »

Sprawdzając na szybko to mniej więcej takie wyswietlacze by pasowały:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ten ostatni najbardziej mi się podoba. Tylko jakby się dało zrobić zmienne podświetlenie. Oczywiście zdaję sobie sprawę że to dużo drożej niż 100 zł :) Jak będzie miał zmienne kolory mogę dać nawet 200 :)

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#20 Post autor: Flora »

Zmienne podświetlenie to akurat najmniejszy problem i wyświetlacz taki kosztuje ~25 zł.
W początkowej fazie projektu zakładałem jedynie funkcjonalność kontroli nasycenia DPF oraz przycisk pozwalający wyzerować błędy. Do prezentacji stanu DPFa wystarczy pojedyncza dioda RGB. W dalszych planach była prezentacja informacji na głównym wyświetlaczu w formie podobnej do standardowych błędów lub zagospodarowanie jednej z kontrolek przy zegarach. Wszystko to zajmuje mało miejsca. Przy użyciu wyświetlacza trzeba go już jakoś rozsądnie umiejscowić.

Obrazek

Ostatnio pojawił się pomysł umieszczenia wyświetlacza na kolumnie kierowniczej w taki sposób aby odbijał się on w szybie zegarów, dzięki czemu montaż nie rzuca się w oczy i nie trzeba pruć deski rozdzielczej.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 13:45 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#21 Post autor: toka »

cns80 pisze:Jeśli dobrze kojarzę to z ELM potrzeba zasilanie, masę i jedną lub dwie komunikacje (chyba dwie TX i RX). Następnie trzeba przerobić załączanie ELM tak żeby startowało dopiero po kluczyku, bo inaczej ELM będzie świecił całą noc.
Już są elmy z włącznikiem :)

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#22 Post autor: cns80 »

Flora pisze:Ostatnio pojawił się pomysł umieszczenia wyświetlacza na kolumnie kierowniczej w taki sposób aby odbijał się on w szybie zegarów, dzięki czemu montaż nie rzuca się w oczy i nie trzeba pruć deski rozdzielczej.
Może być słabo. Miałem okazję pojeździć autem jednego z czołowych producetów wyposażonym head-up display i czytelnośc tego jest taka sobie. Jedziesz w nocy po lesie jest za mocno, W nocy w mieście za słabo. W dzień zależy od tła za polem widzenia i ilości refleksów świetlnych. Oczywiście można rozjaśnić lub przyciemnić, ale nie mam ochoty robić tego co chwila :)

Klasyczny wyświetlacz najchętniej upchnąłbym w obudowie słupka A. Skoro już ten słupek zrobili tak cholernie gruby to niech się na coś przyda :)

Awatar użytkownika
DzidekGb
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2014, 08:55
Imię: Dzidek
Lokalizacja: Repty Sląskie/UK
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#23 Post autor: DzidekGb »

Jato się zabiorę znowu po swojemu do zegarów :)
https://imageshack.com/i/5cnowe018qj
Nawet jak jest oryginalnie to i tak mu nie wierzę i zakładam swój...to akurat w VB 3.2 V6
Ale co z tego jak i tak ugotowałem silnik za Porsche 911 :lol:

rad25

#24 Post autor: rad25 »

Witam wszystkich zafiro-maniaków. Mam zamiar zamontować wskaźnik temperatury wody na lewym słupku ale potrzebuje podpiąć pod niego czujnik temperatury, i stąd moje pytanie pod, który wąż najlepiej się wpiąć z adapterem czyjnika temperatury wody? Czy może dałoby radę podłączyć się pod orginalny czujnik w termostacie? Ale nie jestem pewien czy komputer nie będzie wariował. Może ktoś już coś takiego montował i poradzi mi. Dodam, że mam auto zagazowane, więc jest kilka dodatkowych węży wody. Pozdrawiam.

tomix
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 29 paź 2015, 18:20
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Dolnośląskie
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#25 Post autor: tomix »

odgrzewam kotleta ..... :P

znalazłem coś takiego w sieci, czy jest jakaś opcja aby temperatura płynu w takiej postaci zagościła w naszych autach ?
Załączniki
zegary.jpg
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, 14:44 przez tomix, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

prawnuczek

#26 Post autor: prawnuczek »

Wydaje mi się że to nie temperatura płynu tylko kod błędu jaki ktoś ma w swoim aucie, ale może niech bardziej doświadczeni koledzy potwierdzą, W każdym razie ECN to skrót pojawiający się po wypedałowaniu błędów.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#27 Post autor: tOmki »

prawnuczek pisze:Wydaje mi się że to nie temperatura płynu tylko kod błędu jaki ktoś ma w swoim aucie, ale może niech bardziej doświadczeni koledzy potwierdzą, W każdym razie ECN to skrót pojawiający się po wypedałowaniu błędów.
Fotka pokazuje prawdę to temperatura. Taką funkcję można mieć po użyciu CanSmartModule

http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=830904
http://www.cansmartmodule.eu/
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#28 Post autor: dany1107 »

A czy ktoś montował coś takiego? A jak tak to jak i gdzie to podłączyć? Ma na myśli pod który wąż i jak pociągnąć i podłączyć napięcie. :mysli:
Załączniki
s-l225 (2).jpg
s-l225 (2).jpg (13.67 KiB) Przejrzano 3647 razy
:driver:

Awatar użytkownika
griszka
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2014, 08:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#29 Post autor: griszka »

Daniel.
Ty na poważnie chcesz bawić się w takie czujniki?
Przecież najprostszym rozwiązaniem jest moduł komfortu - wpinasz moduł w OBD2 i masz wiele informacji na fabrycznym wyświetlaczu...

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#30 Post autor: dany1107 »

A dlaczego nie? Przynajmniej będę mógł zamontować coś takiego. :ok: :taktak:
Załączniki
51wHjLEUU-L._SX425_.jpg
images (1).jpeg
images (1).jpeg (7.48 KiB) Przejrzano 3590 razy
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2018, 18:27 przez dany1107, łącznie zmieniany 2 razy.
:driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”