Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#241 Post autor: Ostap »

Witam

Już prawie wszystko działa :) (w sumie to nigdy się nie skończy :) tzn możliwości :) )

Po wpisaniu tego key.action[6] = 8C14A10002 wyskakuje taki błąd to oznacza, że ten przycisk nie może działać z przytrzymaniem? Czy jak?

https://youtu.be/3FsuNYD7mng
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#242 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze: 08 gru 2017, 09:43Po wpisaniu tego key.action[6] = 8C14A10002 wyskakuje taki błąd to oznacza, że ten przycisk nie może działać z przytrzymaniem? Czy jak?
no właśnie to oznacza, ze nie masz odpowiedniej licencji (taki kluczyk tam jest) - wpisz to co podałem i będzie działało :)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#243 Post autor: Ostap »

Łukasz ja na razie tylko sobie przeczytałem cały txt z możliwościami i tak sobie gdybam :)

Co do tej licencji to dziękuję ale z tego co pamiętam na taki przycisk się umawialiśmy :) Jeśli mam coś dopłacić to pisz śmiało :) Choć jeśli planujesz jakieś jeszcze fajne opcje np. dodatkowo płatne to wolę poczekać i kupić większość w pakiecie :)

Teraz jeszcze podpytam.
Czy jest jakaś akcja na włączenie oświetlenia w środku wszystkich lampek?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#244 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Co do tej licencji to dziękuję ale z tego co pamiętam na taki przycisk się umawialiśmy :)
możliwe że tak było, na prawdę nie pamiętam, mogłem też się pomylić przy tworzeniu tej licencji dla Ciebie. przepraszam

Oczywiście planuję jeszcze dodatkowe ciekawe opcje, no ale... brak czasu jak zwykle :) z tego co już wyczaiłeś, to będzie możliwość włączenia trybu SPORT bez kosztownej wymiany przycisków i panelu w samochodzie :) sprawdzałem u mnie i działa... no ale trzeba to dokończyć.
Jest jeszcze blokada uruchomienia silnika o której już wspominałem - też działa, ale funkcja niedokończona z powodu jak wyżej.
I są jeszcze inne bajery o których nawet nie wspominałem :)
palibrzuch pisze:Czy jest jakaś akcja na włączenie oświetlenia w środku wszystkich lampek?
tak, to jest tylko kwestia konfiguracji, wystarczy odpowiednio skonfigurowana własna akcja. Na razie nie opisałem nigdzie jak to tworzyć, bo można sobie krzywdę zrobić wpisując nie to co trzeba, ale odezwij się na PW - podpowiem co i jak.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 14:47 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#245 Post autor: Ostap »

Trzeba przyznać, że przy tej opcji po uruchomieniu silnika też się dłużej zatrzymałem z czytaniem :)

Animacja działa :) Mam zmostkowane wkłady, więc u mnie to trochę inaczej działa ale jest spoko :)

Miny kierowców którym będę dziękował = bezcenne :piwo: brakuje tylko jeszcze info czy na wyświetlaczu czy na desce jakiejś kontrolki, że animacja wystartowała, choć mógłbym ustawić drugą akcję np. aby ten sam przycisk po przytrzymaniu włączał dodatkowo np. BC i wtedy wiedziałbym, że ruszyło i z tyłu. Wolałbym jednak jakąś kontrolkę :D

Jak widać na filmiku włączyła się tylko raz a próbowałem 2x i taka informacja o załączeniu byłaby super.

https://youtu.be/lSb5cqjnTWw
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#246 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Mam zmostkowane wkłady, więc u mnie to trochę inaczej działa ale jest spoko :)
faktycznie... dziwne to wygląda
Ja od jakiegoś czasu jeżdżę po mieście i włączam animację z tyłu i obserwuje reakcję ludzi za mną :)
palibrzuch pisze:brakuje tylko jeszcze info czy na wyświetlaczu czy na desce jakiejś kontrolki, że animacja wystartowała
informacja o uruchomieniu i zatrzymaniu jest, ale pokazuje się tylko jak masz zakładkę inną niż radio zaznaczoną. To jest do przerobienia w wolnej chwili, aby było niezależne od aktywnej zakładki. Tzn mogę to przerobić tak by wyświetlało się zawsze i to działa u mnie na CID, ale na GID nie działa - dlatego tego nie ma, bo nie wiem gdzie to jeszcze nie zadziała. O kontrolce na liczniku można pomyśleć... bo to całkiem dobry pomysł :)
spróbuj sobie ustawić

Kod: Zaznacz cały

key.helper.min = 10
będziesz widział na ekranie jak długo trzymasz przycisk i będziesz wiedział kiedy go puścić. przydatna opcja gdy masz podpiętych kilka akcji pod jeden przycisk (w zależności od czasu przytrzymania guzika wywołuje się inna akcja)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 10:36 przez LWPM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#247 Post autor: tOmki »

Może warto założyć drugi temat ze sprawdzonymi konfiguracjami.
Na zasadzie kod, opis działania na jakim wyświetlaczu, silniku , itp.

Bo na chwilę obecną dużo osób walczy z podstawową konfiguracją, a część osób posiada już tą wiedzę.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Deleted User 21664

#248 Post autor: Deleted User 21664 »

popieram :ok:

można się już pogubić kto co chce i komu działa/nie działa

Łukaszu - dobry czas na UI (dla Twojego dobra) ;)

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#249 Post autor: marcinsu »

palibrzuch pisze: 06 gru 2017, 01:10 Ryglowanie polega na podaniu impulsu 12v krótkiego na każdy zamek i wtedy nie ma możliwości otworzenia od środka dźwignią. Jest luźna.
Dokładnie jest to fabryczna funkcja alarmu a bardziej funkcja którą w opcomie da się włączyć w Recu.
W przypadku innego modułu ryglowanie drzwi działo tak że po przekroczeniu prędkości 30km/h drzwi się zamykały - tak jakby przycisnąć przycisk pod wyświetlaczem zamykania drzwi (chyba ZB jest podobny układ konsoli przycisków :) ).
Moim zdaniem bardzo przydatne, ponieważ nikt nie otworzy z zewnątrz drzwi jak stoi się w korku i nie ukradnie czegoś.
Od środka oczywiście złapanie za klamkę skutkuje otwarciem zamków, czyli dokładnie tak jak z przycisku.
Jedyne co trzeba by zrobić to odczyt prędkości i wywołanie akcji ryglowania jeśli drzwi nie są zamknięte.
(Łatwo napisać, ale pewnie trzeba to tak zrobić aby nie miało dużego wpływu na stabilność działania modułu.)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#250 Post autor: Ostap »

Od środka można zamknąć na zasadzie działania pilota przy wciśnięciu 1x, nie ma możliwości ryglowania zamków od środka przyciskiem na konsoli tylko pilotem po wciśnięciu przycisku raz jeszcze po zamknięciu.


Przecież w opcomie da się włączyć zamykanie po określonej prędkości tylko, że tej prędkości nie da się edytować. Jak raz to włączysz opcomem to później możesz włączać i wyłączać przyciskiem na konsoli dłużej go przyciskając.


Dziś jechałem trochę trasą i faktycznie na innych zakładkach niż radio info o animacji jest ;) Teraz mi tylko zginęło odprowadzanie gdzieś ;) trzeba plik przejrzeć z ustawieniami.


Co do ryglowania to pewnie dałoby się ustawić pod jakiś przycisk aby to aktywować tylko jak to podczas wypadku? Wyłączy? Bo wtedy jest luźna klamka i jak drzwi otworzyć?
Wiem, że zamykanie zamków te z opcoma podczas wypadku je otwiera. W sumie jak otwiera to i chyba odryglowuje? Czy otwieranie odryglowuje? Czy może idzie impuls na zamek i rygiel? Tego nie wiem ale z tego co pamiętam przy robieniu podnośników to chyba najpierw przy otwieraniu zaryglowanych zamków najpierw idzie impuls na rygiel a później na zamek. Coś mi tak świta, więc to dłuższa kombinacja chyba.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#251 Post autor: marcinsu »

Z tego co pamiętam to opcja ryglowania drzwi od prędkości jest tylko dostępna dla samochodów wyposażonych w moduł komfortu (REC).

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#252 Post autor: Ostap »

A to reca nie ma każda ZB?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Irek_S.
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:53
Imię: Irek
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#253 Post autor: Irek_S. »

palibrzuch pisze: 09 gru 2017, 11:28 A to reca nie ma każda ZB?
Nie każda ma RECa, zamiast tego są same bezpieczniki.
A ryglowanie zamków to jeszcze rzadziej występująca funkcja i jest to powiązane z alarmem. Zamykanie zamków po przekroczeniu określonej prędkości to coś innego i jest tożsame z zamknięciem auta z przycisku konsoli lub pilota. Przy zamknięciu można drzwi otworzyć od środka za klamkę, przy ryglowaniu nie.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 16:15 przez Irek_S., łącznie zmieniany 1 raz.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#254 Post autor: marcinsu »

Wydaje mi się że jak AH wychodziły bez REC to podobnie może być z ZB :|

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#255 Post autor: Ostap »

O matko to nie wiedziałem :) dopiero zagłębiam się w oplu :)

Walczę z tym modułem ale jest to fajna walka bo zaczynam wygrywać :)

Animację mam już pod klawiszem na kierownicy, odprowadzania działa jak należy tylko jeszcze za krótko ale coś już kombinuję :)



Czekam no nowe opcje bo chciałbym zrobić:

Po odpaleniu auta moduł miałby sprawdzić temperaturę i jeśli jest poniżej 10 to na 5min włącza podgrzewanie siedzeń na max a po 5min przechodzi na najniższe ustawienie a po 30min wyłącza całkowicie. Oczywiście chciałbym aby kontrolki na przyciskach też się włączały tak jak działa w danym momencie podgrzewanie foteli :)

Masa innych też rzeczy o których zbyt długo musiałbym pisać :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”