Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#46 Post autor: LWPM »

scooter pisze:Jak będzie działała ta aktualizacja, każdy będzie mógł to zrobić sam z pliku od Ciebie? Za pomocą jakiegoś softu?
pisałem już kiedyś o tym:
- aktualizacja będzie poprzez UART. taki UART wielu ludzi ma (każdy, kto choć trochę coś robił związanego z elektroniką), ew. za kilka złotych kupisz na jakimś Allegro, albo w dowolnym sklepie elektronicznym + kilka kabelków :)
- podłączasz ten UART do urządzenia
- plik do aktualizacji będzie albo na forum, albo dostaniesz na PW (jeśli będzie to jakaś wersja spersonalizowana pod Ciebie - dodatkowe bajery ponad standard)
- korzystasz z prostego programu, który przygotowałem (wywołanie z linii poleceń). w tej chwili jest to prosty skrypt w pythonie, ale zrobię z tego normalnego EXEca jak się uda.
- alternatywą jest wysłanie do mnie i ja to zaktualizuję (w zamian za pokrycie kosztów wysyłki)


Co do sztuki dla Ciebie:
- prawie gotowa
- trzeba dokończyć obudowę (wyfrezować jeden otwór i skleić całość do kupy) - jakieś 15 minut roboty
- sprawdziłem proces aktualizacji - wygląda na to że działa
- będzie gotowa prawdopodobnie w poniedziałek
- nie działają jak trzeba czujniki parkowania, ale jeśli tej opcji sobie nie włączysz, to nie zauważysz problemu. W aktualizacji dostaniesz poprawione i działające czujniki parkowania :) ale nie wiem kiedy to będzie... najpewniej dopiero jak uda mi się moje czujniki uruchomić :>

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#47 Post autor: scooter »

A te parametry o których pisalem na PW dasz radę wyciągnąć czy dopiero przy aktualizacji? :D
UART mozesz wybrać konkretną ofertę i dac link? kupię odrazu. :>
Ostatnio zmieniony 26 sie 2017, 07:17 przez scooter, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#48 Post autor: LWPM »

scooter pisze:A te parametry o których pisalem na PW dasz radę wyciągnąć czy dopiero przy aktualizacji? :D
proponuję byś wziął to co jest, sprawdził, potestował - może znajdziesz coś do poprawy przy okazji. Aktualizację dostaniesz jak tylko się dogadamy co to konkretnie ma być :) - ale to już na PW
chyba, że wolisz poczekać jeszcze kilka dni/tydzień. Mi zależy na tym byś to miał jak najszybciej - zaczął używać i zgłaszał błędy jak są . Tamte dodatkowe parametry i tak dostaniesz. przy okazji przetestujesz aktualizację, bo już powinna działać :)
Masz niemal taki sam silnik jak ja - nie powinieneś mieć problemów.
proponuję nie ciągnąć tego tematu tutaj, bo do całości nic nie wnosi, a dotyczy tylko Ciebie - proponuję przejść na PW - tam ustalimy wszystko, tj wysyłkę itp :)
scooter pisze:UART mozesz wybrać konkretną ofertę i dac link? kupię odrazu. :>
ja zawsze kupowałem najtańszy :D i tak wszystko to chińszczyzna i przy pierwszym nieprawidłowym podłączeniu się prawdopodobnie spali :) kupowałem też kiedyś droższe.... ale ani trochę lepsze nie są.
Najtańsze: tutaj . Wadą tego czegoś jest to, że trzeba mieć jakąś przedłużkę USB, bo takie coś jest nie wygodne jak wepniesz bezpośrednio do USB
teraz używam takiego czegoś - trochę droższe, ale ma wygodny metrowy kabel. kabelki do podłączenia do modułu mogę Ci dorzucić, bo pojedynczych sztuk i tak nie kupisz, a cały zestaw Ci potrzebny nie jest

oczywiście nie jest to reklama jakiegokolwiek sprzedającego. na szybko wybrałem najtańszą ofertę :)

Awatar użytkownika
Frozzer
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2017, 22:47
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#49 Post autor: Frozzer »

Po przejechanych 890 km i zapełnieniu 100% zafira postanowila uruchomic wypalanie dpf-a w najlepszych możliwych warunkach, czyli poranne korki we Wrocławiu. Moduł nie informuje o poczatkowym etapie wypalania. To wylapalem sam po delikatnym plywaniu obrorotów biegu jalowego i spalaniu 2 litry na godzine. Na szczescie wstepne podgrzewanie trwa krótko. O wypalaniu zasadniczym modul informuje, pokazuje % regeneracji i sam przechodzi do zakładki dpf. Po procesie wypalania pokazuje sie informacja na lcd o zakończeniu regeneracji. W moim przypadku zostal na zakladce dpf. Z ciekawostek również % regeneracji dobily mi do 102%. Po wypalaniu zapelnienie 18%

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#50 Post autor: LWPM »

Frozzer pisze:Moduł nie informuje o poczatkowym etapie wypalania.
pisałem już o tym... informuje o początkowym etapie wypalania (rozgrzewanie) dla silnika 1.7... dla 1.9 potrzebowałbym trochę posiedzieć z komputerem, by zorientować co się dzieje w sterowniku :) najlepiej w trakcie wypalania, tak jak to udało mi się u siebie zrobić, a to nie jest proste jak się nie ma takiego auta :)
informacja o wypalaniu pojawi się dla 1.9 w momencie gdy postęp regeneracji dojdzie do 1% i faktycznie - może przekroczyć 100%. tak samo jak nasycenie może dojść nawet do 120% (tyle miałem u siebie maksymalnie).

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#51 Post autor: aroniusz »

LWPM pisze: dla 1.9 potrzebowałbym trochę posiedzieć z komputerem, by zorientować co się dzieje w sterowniku
to może pogadaj z Florą, jego moduł diodowy dobrze wykrywa przygotowanie do wypalania w 1.9. Połączenie sił może wyjść na dobrze reszcie zafiromaniaków :D
Ostatnio zmieniony 28 sie 2017, 10:00 przez aroniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#52 Post autor: LWPM »

na chwilę obecną prace są ukończone (poza czujnikami parkowania).
Zaczynam wysyłanie modułów tym, którzy się pierwsi zgłosili - chętnych proszę o kontakt na PW :)

Oprogramowania jest działające i stabilne w zakresie: silnik, kody błędów, temperatura, napięcie na akumulatorze, stan DPF, informacje o wypalaniu, needle-sweep, dioda symulowanego alarmu oraz wymuszenie zmiany języka BC na polski.
Wszystkie szczegóły na pierwszej stronie tematu.

Znalezione błędy będą poprawiane na bieżąco :)

Deleted User 21664

#53 Post autor: Deleted User 21664 »

Jak wygląda konfiguracja tzn. Plug&play czy trzeba samemu opem kombinować?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#54 Post autor: LWPM »

Makary pisze:Jak wygląda konfiguracja tzn. Plug&play czy trzeba samemu opem kombinować?
podstawowa konfiguracja: z poziomu menu wyświetlacza - w aucie tak samo jak Ustawienia w menu BC / lub przyciski na radio (1-6, MAIN) - w przypadku gdy menu nie daje się uruchomić
szczegółowa konfiguracja jest jeszcze nie dostępna (ale będzie wkrótce)
na skonfigurowanie, by działało nie potrzeba dodatkowego urządzenia, jedynie dla szczegółowej konfiguracji może się przydać interfejs USB-> UART (ale to przyszłość - nie na teraz)

Wstępnie skonfiguruję pod konkretny samochód i powinno ruszyć bez żadnej dodatkowej konfiguracji
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 16:06 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#55 Post autor: Crazy »

Jak by tak jeszcze opcję z Can Smart Module przenieść to byłbym zainteresowany :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#56 Post autor: LWPM »

Crazy pisze:Jak by tak jeszcze opcję z Can Smart Module przenieść to byłbym zainteresowany :)
a którą konkretnie opcję masz na myśli, bo mam nadzieję, że nie wszystkie?
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 22:36 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#57 Post autor: scooter »

Ja już odebrałem moduł ,dziś podłączalem i działa :> pokazuje stan DPF temperaturę to do czego został stworzony potestuje i napisze więcej ale wyglada to super.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 05:52 przez scooter, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#58 Post autor: Crazy »

którą konkretnie opcję masz na myśli, bo mam nadzieję, że nie wszystkie?
Światła do jazdy dziennej tj.halogeny w AH po odpaleniu, odprowadzanie światłami i doprowadzanie swiatlami i temp silnika wystarczy mi :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#59 Post autor: scooter »

Filmik jak działa DPF monitor w moim aucie
https://youtu.be/RGlljVebgJg

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#60 Post autor: Bodek »

Rozumiem, że na tej wersji:

Obrazek

powinno śmigać, ale nie było testowane.

Silnik Z19DT plus CID

:?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”