[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
profesor
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:58
Imię: Piotr
Lokalizacja: Starachowice /TST/
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#811 Post autor: profesor »

Witajcie koledzy drodzy.... czy ktoś instalował może paski LED 3/15mm co się przykleja na zewnątrz Lamp bez rozbierania klosza , chodzi o te z animowanym kierunkiem od braci skośnookich. ??
Podobny efekt jak tu, zestaw ten sam:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=1YtFOE9tz5E[/media]
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 mar 2019, 17:23 przez profesor, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#812 Post autor: Deleted User 21664 »

Ja nie szedłbym w tym kierunku... ale to moje zdanie :lis:

IMHO wieś tuning :lol:

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#813 Post autor: Pszczyna »

DRL mam parę lat i jeżdżę na tą samą stacje diagnostyczną ! ci sani pracownicy lecz jeden upierdliwy klęczy przed autem i pomimo że lampy mają homologacje palcuje je i maca jak pedofil szukając dziury w całym .

Więc kolego jak nie masz HOMOLOGACJI to pozostaje taki montaż w strefie marzeń

Deleted User 21664

#814 Post autor: Deleted User 21664 »

pszczyna pisze: 05 mar 2019, 19:11 DRL mam parę lat i jeżdżę na tą samą stacje diagnostyczną ! ci sani pracownicy lecz jeden upierdliwy klęczy przed autem i pomimo że lampy mają homologacje palcuje je i maca jak pedofil szukając dziury w całym .

Więc kolego jak nie masz HOMOLOGACJI to pozostaje taki montaż w strefie marzeń
Spoko :ok:

Ja mam ustawiony wariant 5 i nie bawię się w światła DRL. :lis:

Upierdliwcy mają swoje fetysze :lol:

Awatar użytkownika
profesor
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:58
Imię: Piotr
Lokalizacja: Starachowice /TST/
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#815 Post autor: profesor »

Mam od kupna Zośki DLR'ki nad Halogenami i oprócz tego że trochę pożółkł klosz to nadal dają świetnie światło, a te Ledy zakłada nad lub obok klosza lampy, ramka świeci, fizycznie nie ingerujesz w budowę lampy więc żaden diagnosta ci nic nie powie. A jak się przypierdziela to trzeba zmienić diagnostę.

Deleted User 21664

#816 Post autor: Deleted User 21664 »

profesor pisze: 05 mar 2019, 20:46 A jak się przypierdziela to trzeba zmienić diagnostę.
Jak masz wszystko zgodnie z homologacją to się może w d..ę cmoknąć ;)
tylko nie wszyscy są świadomi tego i potem jest zonk :lol:

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#817 Post autor: paweldm »

Diagnosta, to mały pikuś. Jak trafisz na skrupulatnego smerfa, to dowali mandat, zabierze dowód i zabroni dalszej jazdy i auto do holowania.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Deleted User 21664

#818 Post autor: Deleted User 21664 »

Możesz odmówić przyjęcia mandatu :lis: tylko potem trzeba się bujać z procedurami ;)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2019, 20:07 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#819 Post autor: harvard »

Makary pisze: 05 mar 2019, 19:42 Ja mam ustawiony wariant 5 i nie bawię się w światła DRL. :lis:
Też sobie ustawiłem i mam spokój. Niestety nie mam czujnika zmierzchu, i zdarzy mi się zapomnieć wrzucić światełka na tył-przekręcając 'gałkę'.
Wiem, że w przeciwieństwie do typowych ledów 2 x h7 daje 55W x 2, jednak odchodzi cały tył i oświetlenie deski. Chociaż czytałem gdzieś, że ponoć natężenie tych świateł w każdym z wariantów tz. trybu skandynawskiego jest mniejsze niż włączając pokrętłem mijania. Na moje oko to chyba bzdura.
Na zakończenie, niedawno byłem na przeglądzie i młody diagnosta mówi "...ale pozycyjne nie działają..." Wytłumaczyłem, chyba zrozumiał i podbił.
Jakoś wolę to co fabryczne, tym bardziej, że w każdej Zosi można to zwykłym klonem op-coma zrobić. Więcej zżera prądu, ale jednak fabryka.

Deleted User 21664

#820 Post autor: Deleted User 21664 »

harvard pisze: 06 lip 2019, 20:49
Makary pisze: 05 mar 2019, 19:42 Ja mam ustawiony wariant 5 i nie bawię się w światła DRL. :lis:
Też sobie ustawiłem i mam spokój. Niestety nie mam czujnika zmierzchu, i zdarzy mi się zapomnieć wrzucić światełka na tył-przekręcając 'gałkę'.
Wiem, że w przeciwieństwie do typowych ledów 2 x h7 daje 55W x 2, jednak odchodzi cały tył i oświetlenie deski. Chociaż czytałem gdzieś, że ponoć natężenie tych świateł w każdym z wariantów tz. trybu skandynawskiego jest mniejsze niż włączając pokrętłem mijania. Na moje oko to chyba bzdura.
Na zakończenie, niedawno byłem na przeglądzie i młody diagnosta mówi "...ale pozycyjne nie działają..." Wytłumaczyłem, chyba zrozumiał i podbił.
Jakoś wolę to co fabryczne, tym bardziej, że w każdej Zosi można to zwykłym klonem op-coma zrobić. Więcej zżera prądu, ale jednak fabryka.
U mnie świecą się z przodu i z tyłu :) jedynie jak jadę w nocy to przekręcam gałkę żeby widzieć liczniki.
Na co dzień tył i przód świecą - liczniki ciemne ;)

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#821 Post autor: harvard »

Makary pisze: 06 lip 2019, 21:00
harvard pisze: 06 lip 2019, 20:49
Makary pisze: 05 mar 2019, 19:42 Ja mam ustawiony wariant 5 i nie bawię się w światła DRL. :lis:
Też sobie ustawiłem i mam spokój. Niestety nie mam czujnika zmierzchu, i zdarzy mi się zapomnieć wrzucić światełka na tył-przekręcając 'gałkę'.
Wiem, że w przeciwieństwie do typowych ledów 2 x h7 daje 55W x 2, jednak odchodzi cały tył i oświetlenie deski. Chociaż czytałem gdzieś, że ponoć natężenie tych świateł w każdym z wariantów tz. trybu skandynawskiego jest mniejsze niż włączając pokrętłem mijania. Na moje oko to chyba bzdura.
Na zakończenie, niedawno byłem na przeglądzie i młody diagnosta mówi "...ale pozycyjne nie działają..." Wytłumaczyłem, chyba zrozumiał i podbił.
Jakoś wolę to co fabryczne, tym bardziej, że w każdej Zosi można to zwykłym klonem op-coma zrobić. Więcej zżera prądu, ale jednak fabryka.
U mnie świecą się z przodu i z tyłu :) jedynie jak jadę w nocy to przekręcam gałkę żeby widzieć liczniki.
Na co dzień tył i przód świecą - liczniki ciemne ;)
Czyli masz ustawiony wariant 5 w Uec i Rec fajnie, ale po przekręceniu kluczyka po zapłonie świecą się same pozycyjne a dopiero po odpaleniu cały przód i tył. Niestety Opel nie pomyślał, aby zrobić tak, żeby pozycyjne odpalały się dopiero po uruchomieniu silnika. W sumie pozycyjnie to 2xpo 5W jednak jakieś to już obciążenie jest.

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#822 Post autor: andreff84 »

Dwa tygodnie temu kupiłem i założyłem moduł drl na halogeny. Świeca z 50% mocy. Dodatkowo jest system coming home

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#823 Post autor: Mariusz »

andreff84 pisze: 15 wrz 2019, 11:31 Dwa tygodnie temu kupiłem i założyłem moduł drl na halogeny. Świeca z 50% mocy. Dodatkowo jest system coming home
Jakieś szczegóły, Link do aukcji, albo foto?

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#824 Post autor: Sebu$ »

andreff84 pisze: 15 wrz 2019, 11:31 Dwa tygodnie temu kupiłem i założyłem moduł drl na halogeny. Świeca z 50% mocy. Dodatkowo jest system coming home
Ma to homologację ?

Sam kiedyś zakładałem podobny moduł, ale na światła "długie" i na 30% mocy. Działa to do dziś.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#825 Post autor: Tazz »

Też miałem na 30% długich w poprzedniej Zafirze i działa do dziś (ostatnio widziałem)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”