[B] Oświetlenie zewnętrzne LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

[B] Oświetlenie zewnętrzne LED

#1 Post autor: Bodek »

Wymieniłem żarówki w światłach pozycyjnych przednich i oświetleniu tablicy rejestracyjnej na Led-y.

Z przodu użyte W5W z CanBusem, z tyłu ledy smd bez canbus-a.

Z pozycyjnymi nie ma problemu, błędów brak, świecą ładnie, no może za bardzo niebiesko.

Za to dziwna sprawa z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.

Jak otwieram autko zapala się oświetlenie tablicy i jest OK. Odpalam silnik oświetlenie tablicy - działa, ruszam autkiem i po chwili oświetlenie tablicy gaśnie, zapala się dopiero jak zgaszę silnik.

Ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi :?:

A tak przy okazji, jak wyłączyć zapalające się oświetlenie tablicy rejestracyjnej przy otwieraniu autka :?: - denerwuje mnie to :>
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#2 Post autor: danio »

Może za mały opór dają i świrują lub są uszkodzone. Sprawdzałeś na innych ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

danio pisze:Może za mały opór dają i świrują lub są uszkodzone. Sprawdzałeś na innych ?
Żaróweczki są OK.

Kupione W5W:

Obrazek Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
URIEL71
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 25 wrz 2013, 17:56
Lokalizacja: Norwegia
Model:

#4 Post autor: URIEL71 »

witam wszystkich , jestem posiadaczem zafity z 2007 , przepraszam może to nie tutaj pisze , ale nie mogę podobnego tematu znaleść , dzisiaj postanowiłem zmienić oświetlenie nad tablica rejestracyjna z tradycyjnych żarówek na żarówki LED , po pod niesieniu tylnej klapy zapaliły się żarówki zacząłem wymieniać i wszystko było oki do puki nie wyciągnąłem drugiej żarówki dioda zaczęła migać i zgasła , wpiąłem druga led i przestały świecić obie , po wymianie na stare dalej jest ten sam problem pozbyłem się oświetlenia nad tablica :/ , czy może mi ktoś pomoc z tym problemem ? :shock:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Bodek »

URIEL71 pisze:witam wszystkich , jestem posiadaczem zafity z 2007 , przepraszam może to nie tutaj pisze , ale nie mogę podobnego tematu znaleść , dzisiaj postanowiłem zmienić oświetlenie nad tablica rejestracyjna z tradycyjnych żarówek na żarówki LED , po pod niesieniu tylnej klapy zapaliły się żarówki zacząłem wymieniać i wszystko było oki do puki nie wyciągnąłem drugiej żarówki dioda zaczęła migać i zgasła , wpiąłem druga led i przestały świecić obie , po wymianie na stare dalej jest ten sam problem pozbyłem się oświetlenia nad tablica :/ , czy może mi ktoś pomoc z tym problemem ? :shock:
Jak założyłeś stare to czy po jakimś czasie nie wróciło oświetlenie tablicy :?:

Może załóż ledy z canbusem

http://allegro.pl/postojowki-led-w5w-5- ... 79456.html
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
URIEL71
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 25 wrz 2013, 17:56
Lokalizacja: Norwegia
Model:

#6 Post autor: URIEL71 »

czy może mi ktoś powiedzieć który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie tablicy rejestracyjnej i w którym on miejscu jest , wiem ze tablica jest z tylu auta ale nie wiem który to :/

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Bodek »

URIEL71 pisze:czy może mi ktoś powiedzieć który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie tablicy rejestracyjnej i w którym on miejscu jest , wiem ze tablica jest z tylu auta ale nie wiem który to :/

Spróbuj tak:
kp2 pisze:Nareszcie się uporałem :D
Niestety to tylko żarówki :mrgreen: A nie wyglądały na uszkodzone i to obie naraz.
Podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami:
1.Komputer po stwierdzeniu awarii oświetlenia odłącza napięcie, dlatego go nie było na kablu zasilającym.
2.Najpierw trzeba usunąć usterkę, następnie usunąć błędy i dopiero sprawdzać zasilanie.
3. Oświetlenie nie ma własnego bezpiecznika. Sprawdzenie wszystkich tylko zaskutkowało wykasowaniem komputera pokładowego :cry:
Na koniec potwierdzam, że światła u mnie zapalają się przy otwieraniu auta z kluczyka i przy otwieraniu klapy bagażnika - na kilka sekund.
sprawdź czy masz błędy, jak są to wykasuj - może oświetlenie wróci.

Jak sprawdzić błędy : http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=10484
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
URIEL71
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 25 wrz 2013, 17:56
Lokalizacja: Norwegia
Model:

#8 Post autor: URIEL71 »

założyłem spowrotem stare żarówki i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy puzniej już na wyłączonych światłach zmieniłem na led-y i jest super :lol: efek miły dla oka :shock: , prubowałem z bezpiecznikami ale zresetowałem tylko kompa w aucie :oops: , dziękuje za pomoc :piwo:
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013, 20:47 przez URIEL71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mirek2602
Przeglądacz
Posty: 83
Rejestracja: 14 paź 2014, 22:13
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 120Km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#9 Post autor: mirek2602 »

Witam to ciekawy pomysl na zmiane zarowek na ledy.. a mozna tak wszystkie znaczy postojowe z przodu i mijania oraz postojowe tylne i oswietlenie tablicy?? I jeszcze jedno mozna jakos ustawic ze po przekreceniu przelacznika na auto swiatla zapalaja sie automatycznie przy zapaleniu auta a nie tylko gdy jest ciemno..
Sporo pradu by sie zaoszczedzilo no i nie trzeba matowac innych swiatel dziennych.... co myslicie o tym??

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: Bodek »

:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#11 Post autor: andreff84 »

Wymieniłem żarówki w oświetleniu tablicy rejestracyjnej na Led-y.
ledy smd z canbus i dziwna sprawa z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.

Jak otwieram autko zapala się oświetlenie tablicy i jest OK. Odpalam silnik oświetlenie tablicy miga i gasnie, zapala się dopiero jak zgaszę silnik. Światła mam zaprogramowane na 5 i 5. I jak przekręce z auto na łączenie świateł to oświetlenie tablicy działa i jak włączę auto znów oświetlenie dalej działa. Mówimy tu o sytuacji gdzie auto odpalane jest tylko raz

Ktoś cos podpowie pomoże o co może chodzić, bo wychodzi na to że jakiś czas jeżdżę bez oświetlenia tablicy

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: Tunio999 »

andreff84 pisze:Odpalam silnik oświetlenie tablicy miga i gasnie,
U mnie po pewnym czasie jak wymieniłem na LEDy było podobnie - mrugały ;) - kupiłem zwykłe ale dające światło białe i jest ok :) - efekt podobny do LEDów ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#13 Post autor: Crazy »

Addrian jak nie chcesz aby mrugaly musisz wstawić układ z przekaznikiem
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#14 Post autor: andreff84 »

Tylko że one gdy już świecą to są ok, wtedy gdy z "auto" przestawię na "światła". A jak odpalam samochód to 2 sek. tak szybko mrugają i się gasną. takie są te diody http://allegro.pl/led-w5w-6-smd-canbus- ... E1ZWZiOA==

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#15 Post autor: Mawerix »

Może te LEDy nie lubią podwyższonego napięcia ładowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”