Naprawa przetwornicy

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

Naprawa przetwornicy

#1 Post autor: dany1107 »

Witam, nie wiem czy już było czy nie ale pokaże.
Miałem problem z moimi bi zenkami , otóż nie wiedziałem o tym ale ktoś napchał papieru w kontrolkę od poziomowania świateł, tą w zegarach. Po wyciagnieciu papieru okazało się że ona cały czas "mruga" co dało mi do myślenia. Zdemontowałem lampy i okazało się że mam tam jakieś chinole założone :zły:
Wymontowałem przetwornice i poczytałem trochę tematów i okazało się że prawdopodobnie jest uwalony tranzystor buk9628, będzie na zdjęciach. Zakupiłem taki i go wymieniłem, ku mojemu zdziwieniu okazało się że ori przetwornica ożyła, niestety tylko jedna, więc stwierdziłem że kupię używkę, ale szybko się okazało że nie dość że dostać je graniczy z cudem to jak już znalazłem to kosztowała ponad 130£ :(
Więc znowu czytanie setek tematów :mysli:
I okazało się że pasuje przetwornica od Peugeota.
Ori GM ma oznaczenia :13 153 357
1 307 329 112
A ta z Peugeota :
1 307 329 166
Ogólnie wyglądają tak samo, ale już na płytce się trochę różnią, z tym że ta od Peugeota kosztowała tylko 25£.
Dzis po zamontowaniu przetwornicy moje zenki pięknie ożyły a kontrolka od poziomowania przestała "mrugać" tak więc myślę że dość tanim nakładem można przywrócić do życia ori przetwornice zamiast montować chińskie zamienniki. Swoją drogą ktoś kto napchał papier w kontrolkę żeby jej nie było widać albo był mało ogarnięty w temacie albo poprostu już nie pierwszy raz to robił. :lol:
Poniżej fotki.
W razie czego piszcie, w miare możliwość pomogę.
Załączniki
I tu Peugeot od środka, gołym okiem widać że trochę się różnią.
I tu Peugeot od środka, gołym okiem widać że trochę się różnią.
I tu od Peugeota
I tu od Peugeota
Przetwornica GM od środka
Przetwornica GM od środka
Przetwornica od GM
Przetwornica od GM
Tutaj jest uwalony tranzystor buk9628.
Tutaj jest uwalony tranzystor buk9628.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, 19:07 przez dany1107, łącznie zmieniany 1 raz.
:driver:

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#2 Post autor: oki »

Dany pytanie czy twoje Bi miały funkcję AFL doswietlania zakrętów. Moja przetwornica coś pada często nie potrafi się ponownie uruchomić i wali błędem. Żarówki mam nowe Philipsa i dalej mam ten problem.

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#3 Post autor: dany1107 »

oki pisze: 09 maja 2020, 21:17 Dany pytanie czy twoje Bi miały funkcję AFL doswietlania zakrętów. Moja przetwornica coś pada często nie potrafi się ponownie uruchomić i wali błędem. Żarówki mam nowe Philipsa i dalej mam ten problem.
Witam, też mają doświetlanie. Mi ostatnio zaczęła prawa lampa szwankować, raz się włączyła raz nie, a jak już działała to na dziurach się wyłączała, rozebrałem, kontakt spray, przeczyszczenie i już jest git.
:driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”