Nie czyta nowo nagranych płyt CD-a wcześniejsze owszem...

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kibic997
Mieszkaniec
Posty: 223
Rejestracja: 15 kwie 2013, 10:42
Lokalizacja: wałbrzych
Model:

#31 Post autor: kibic997 »

a co myślicie o zmieniarkach MP3 ?
jak z jakoscią jeżeli nawet już się podłączy?

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: miodzik »

Co masz Tomek na myśli mówiąc o zmieniarce mp3? Ja do ten pory sądziłem, ze mp3 to taki format, ze nagrane ileś set utworów na jedna kartę pamięci czy inny nośnik jest nie do przesłuchania jednorazowo w czasie podroży, a co do tego kilka płyt w zmieniarce, jeżeli myślimy o tym samym...
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
kibic997
Mieszkaniec
Posty: 223
Rejestracja: 15 kwie 2013, 10:42
Lokalizacja: wałbrzych
Model:

#33 Post autor: kibic997 »

miodzik pisze:Co masz Tomek na myśli mówiąc o zmieniarce mp3? Ja do ten pory sądziłem, ze mp3 to taki format, ze nagrane ileś set utworów na jedna kartę pamięci czy inny nośnik jest nie do przesłuchania jednorazowo w czasie podroży, a co do tego kilka płyt w zmieniarce, jeżeli myślimy o tym samym...
no cóż-jak już wiadomo poszedł CD wiec szukam alternatywnych żródeł zasilania głośników :P
mowa o jakosci zmieniarki mp3-bo z doświadczenia wiem że mp3 gra duuuuzo gorzej niż CD.
a nie da sie ot tak dostac mp3 w jakosci dla CD-no chyba ze samemu sie przerabia płyty,ale to juz inna bajka...
zasugerowałem elektronikowi przerobienie mojego radia CCR 600 na gniazdo AUX(bo go nie posiada),mam zamiar w trasie mp3 słuchac ze smartfona-widziałem na you tube że sie da ale czy elektryfikus da rade?

http://www.youtube.com/watch?v=kF7kvYTfWiw

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: miodzik »

kibic997 pisze:z doświadczenia wiem że mp3 gra duuuuzo gorzej niż CD.
Tomek to nie jest tak aż tragicznie. Musiałbyś mieć słuch absolutny, żeby zauważyć różnicę pomiędzy CDA a Mp3. Skompresowane CDA różni się bitratem, uciętymi czasami najniższymi i najwyższymi częstotliwościami, co w głośnikach samochodowych przy włączonym silniku, szumie powiewu powietrza wokół jadącego auta jest serio nie do wychwycenia. Sam na studiach przerabiałem masę CDA na Mp3, z różnymi konfiguracjami, z różnymi częstotliwościami etc. A możliwość podłączenia smartfona ma nawet mój pioonier jaki mam w aucie. Jest tego na dzisiejszym rynku od groma. Więcej oczywiście współpracujących z Applem, ale już też są na rynku kompatybilne z Adnroidem w wersji 2.1 i młodszej.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”