Auto wyłączanie radia

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Auto wyłączanie radia

#1 Post autor: Anony Mous »

Witam,

problem polega na tym że, od dłuższego czasu zauważyłem że po wyłączeniu zapłonu radyjko nie wyłącza się samoczynnie. Wcześniej po wyciągnięciu kluczyka radio samo gasło a teraz muszę je wyłączać na pokrętle.

Może ktoś ma na to radę :>

radyjko cdr500

olo018

#2 Post autor: olo018 »

Hej,zał stacyjkę w poz zapł ,na wył radiu wciśnij i przytrzymaj razem 1i3 i wyswietli się
IGNI ON to zn że wył po wyciągnieciu kluczyka, i IGNI off to znaczy że nie wył po wyjęciu klucza ,jesli masz w poz On a wył to coś nie tak , ale co to trudno powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2010, 08:54 przez olo018, łącznie zmieniany 1 raz.

giant19s

#3 Post autor: giant19s »

Obstawiam że coś nie tak jest z kablami w kostce. Trzeba by sprawdzić czy coś się nie poprzecierało etc. Raczej chyba tu bym szukał przyczyny. Jednak radzę poczekać za wypowiedziami reszty klubowiczów których wiedza jest większa ;)

ps. zostałem uprzedzony

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#4 Post autor: Harry200 »

Ja mam tak jak opisał olo018 ,jak jest IGNI off to radio po wyjęciu kluczyka się nie wyłącza a przy IGNI on wyłącza sie,ja kiedyś nieświadomie przestawiłem tę funkcje przy czyszczeniu i też poszukiwałem rozwiązania problemu..

Naza4

#5 Post autor: Naza4 »

Ja mam takie same radyjko i nie wiem jak sie je włącza mógłby ktoś pomóc ??

olo018

#6 Post autor: olo018 »

Włącza się poprzez naciśnięcie gałki od gł tej po lewej,taka gruba.

zymek

#7 Post autor: zymek »

Witam
Ja też miałem podobny problem i też zakładałem podobny temat, ale ja mam ncdr 1100 i tam w opcjach jest taka funkcja.
pozdr

Anony Mous

#8 Post autor: Anony Mous »

ok, dziękuje za odpowiedzi. Dzisiaj jak będe miał chwilę to się tym pobawię. Dam znać co i jak.


//scalone// - proszę - edytuj swoje posty, jeśli jeszcze to możliwe


problem w tym że taki komunikat na moim radiu się nie wyświetla, chwilę się "zastanawia" i potem włącza się stacja FM.

sprawdzałem kabelki i niby wszystko jest git, może jest jakiś bezpiecznik od tego? już sam nie wiem.



-----------scalone


problem rozwiązany

rozwiązanie problemu z radiem


Moderatora proszę o scalenie :piwo:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 18:02 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 2 razy.

maximus9293418

#9 Post autor: maximus9293418 »

Anony Mous, cześc czytałem twój post o radiu w zafirze ze nie wyłączało sie po wyjeciu kluczyka ale na końcu nie było napisane czy udało ci sie to naprawic bo ja mam ten sam problem moze mi podpowiesz z góry dziekuje

maximus9293418

#10 Post autor: maximus9293418 »

może ktoś mi pomoże bo mam ten sam problem co kolega wyżej kupiłem niedawno zafire b 2006 1.9 cdti i zauważyłem ze po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nie wyłącza sie automatycznie musze je włączać i wyłączać pokrętłem regulacji głośności . metoda z trzymaniem guzików 1 i 3 też nie działa bo tak jak kolega wyżej pisał radio chwile sie zastanawia i zmienia stacje i to wszystko może ktoś miał taki przypadek i zna rozwiązanie mojego problemu z góry dziekuje za szybka odpowiedz Maximus

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Bodek »

maximus9293418 pisze:może ktoś mi pomoże bo mam ten sam problem co kolega wyżej kupiłem niedawno zafire b 2006 1.9 cdti i zauważyłem ze po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nie wyłącza sie automatycznie musze je włączać i wyłączać pokrętłem regulacji głośności . metoda z trzymaniem guzików 1 i 3 też nie działa bo tak jak kolega wyżej pisał radio chwile sie zastanawia i zmienia stacje i to wszystko może ktoś miał taki przypadek i zna rozwiązanie mojego problemu z góry dziekuje za szybka odpowiedz Maximus
sprawdź ustawienia w tej zakładce:

Obrazek

tam są opcje kiedy radio ma się wł/wył
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8148
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: Sebu$ »

thel pisze:Witam,
próbowałem dziś podłączyć nowe radio do Zafirki i trafiłem na pewien problem, teoretycznie masa to brązowy czerwony gruby to 12V stałe, a czerwony cienki 12V po zapłonie (próbowałem tak i odwrotnie) jednak radio działa nie ważne czy zapłon jest włączony czy nie. Za każdym razem przed przełączeniem odłączałem klemę z akumulatora.
Nie wiem już co robić bo chciałbym aby radio działało tylko po zapłonie.
Może ma z tym coś wspólnego to, że auto piszczy po otwarciu drzwi kierowcy mimo wyjętego kluczyka, lub to, że nie działają elektryczne szyby tylne z przełącznika z tyłu (z przodu działa) tu akurat połączyłem wszystkie kable pomiędzy drzwiami, a autem bo było porwane totalnie.
Szukam co tu może jeszcze być nie tak. Co najlepsze centralny z pilota przestał działać na dowolnym kluczyku, działa tylko po ręcznym przekręceniu kluczyka w drzwiach.
Mam zerowe doświadczenie z Zafirą ponieważ mam ją niecałe 2 tygodnie i mimo, że czytam ciągle coś o niej to nie mam pojęcia jak ugryźć temat.
Będę wdzięczny za każdy trop.



sprawdź czy stacyjka "odbija" po wyjęciu kluczyka.

piszczenie i brak możliwości zamknięcia poprzez pilota to objaw "kluczyka w stacyjce"
Ostatnio zmieniony 02 cze 2017, 22:18 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

thel

#13 Post autor: thel »

Tu strzał w dziesiątkę, nie odbija. Czy da się to jakoś naprawić?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#14 Post autor: SD72 »

Ostatnio zmieniony 02 cze 2017, 13:03 przez SD72, łącznie zmieniany 2 razy.

thel

#15 Post autor: thel »

Ok czytam, boję się, że jak rozbiorę plastiki przy kierownicy to już równo tego nie założę :D w Vectrze naprawiałem kiedyś manetkę od kierunków i owszem działała, ale obudowy już mi się ładnie złożyć nie udało i żona mi to wypominała do czasu śmierci silnika w Vectrze i pójścia jej do "kupię każde auto" :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”