Ktore radio polecacie

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eXxs
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 19 lip 2016, 08:48
Lokalizacja: Koszalin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#16 Post autor: eXxs »

Coś do 500pln obecnie polecacie?
Obrazek

Skasowany użytkownik 16629

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Zależy czy szukasz radia nowego czy używanego. Jak używka to starszy model Sony z wysokiej półki lub coś JVC z serii EXAD, oczywiście wysoki Alpine da radę. Zależy też jakie masz głośniki, bo bez sensu pakować kupę kasy w radio jeżeli masz zwykłe głośniki (nie Bose). Jeżeli chcesz dobry dźwięk to najpierw zainwestuj w wytłumienie drzwi, ewentualnie podłogi i dachu. Zobaczysz, że nawet oryginalne radio i głośniki ładnie zagrają. U mnie siedzą głośniki oryginalne Bose i z oryginalnym radiem bez wygłuszenia bardzo ładnie grały. Zmieniłem radio na stare Sony F7750 czyli coś starego z wyższej półki i głośniki ożyły. Dźwięk o niebo lepszy, ale przydałoby się wygłuszenie i może jakiś sub.

Ogólnie, Grzesiu musisz sprecyzować czego pragniesz, bo jeżeli chcesz tylko mieć usb to kup najtańszy Sony czy Pioneer za ok. 200zł, nie poczujesz różnicy w dźwięku, a usb będzie. Jeżeli chcesz lepszego dźwięku to kup używany odtwarzacz z wyższej półki, a jeżeli chcesz super dźwięku to te 500zł najpierw zainwestuj w wygłuszenie, dobre kable, potem zaoszczędź pieniążki na dobre głośniki, później znowu odłóż 2x tyle na odtwarzacz i suba

Niestety dobre car audio jest drogie. Ja uwielbiam dźwięk starego sprzętu, w domu mam wieżę Diory i głośniki Alton... stary dobry sprzęt, czysty i piękny dźwięk i żeby taki uzyskać w aucie to trzeba wielu poświęceń lub kredytu ;)

Powodzenia

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#18 Post autor: Janus »

kacza1982 pisze:(...)
Ogólnie, Grzesiu musisz sprecyzować czego pragniesz, bo jeżeli chcesz tylko mieć usb to kup najtańszy Sony czy Pioneer za ok. 200zł, nie poczujesz różnicy w dźwięku, a usb będzie(...)
Blaupunkt Tokyo 110. Sam nie testowałem, ale z półki cenowej 200-300zł, z białym podświetleniem i w miarę normalnym panelem - brałbym to radio. U mnie wszystko jest uzależnione od tego, czy CDR 500 zagra ze wzmacniaczem i głośnikami Bose z Omegi, czy nie... Jak zagra - kupuję tego Blaupunkta. Jak będą zniekształcenia - zostaję przy CCR800 dedykowanym jako Bose z Omegi.
Janusz

Awatar użytkownika
eXxs
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 19 lip 2016, 08:48
Lokalizacja: Koszalin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#19 Post autor: eXxs »

Wygluszeniem drzwi się oczywiste zajmę. Do tego poprowadzę nowe kable zasilania do środka i wzmacniacz pod siedzenie. Dostałem ori głośniki bose od kolesia gdzie kupuje części. Dał za przysłowiowe piwo bo mu zaległy a i tak u niego już sporo wydałem to dał na zachętę.
Wiadomo, że radio to baza więc chciałbym używke z wyjściem na wzmacniacz i remote do kierownicy.
Tu kolejne pytanie. Z której strony są otwory serwisowe aby spokojnie puścić +/-. Nie będę bawił się w masę itd. Kupię nowe klemy i zrobię przy okazji elektryke przy aku.
Uziemienie silnika, zerowanie do karoserii i przewód ladowania od alternatora. Mam alternator 100A więc do normalnego CA wystarczy tylko trzeba zadbać o dobry prąd.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2016, 08:14 przez eXxs, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Dawid9
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2018, 22:23
Imię: Dawid
Auto: Opel Zafira A 1.8 Njoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#20 Post autor: Dawid9 »

Hej. Odkopie trochę temat. Odnośnie Pioneera DEH-x3500UI czy da się go podłączyć przez adapter/moduł do sterowania z kierownicy? Zafira A 2004 r.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: Sebu$ »

Dawid9 pisze: 29 cze 2018, 07:06 Hej. Odkopie trochę temat. Odnośnie Pioneera DEH-x3500UI czy da się go podłączyć przez adapter/moduł do sterowania z kierownicy? Zafira A 2004 r.
nie powinno być problemu

poczytaj tu :
viewtopic.php?t=13750

viewtopic.php?f=96&t=4485
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”