Problem z NCDR 1100

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zymek

#106 Post autor: zymek »

twardypt91 pisze:Czy u Was też tak jest, że po zgaśnięciu lampki koło lusterka pod dachem (jak się wyłączy silnik i zamknie drzwi) przyciski sterujące radiem na kierownicy są podświetlane przez dłuższą chwilę?
TAK

Michallot

#107 Post autor: Michallot »

U mnie też tak jest, jak kupiłem auto myślałem że jest coś nie tak, odczekałem chwilę i podświetlanie po jakimś czasie zgasło.

Bieniek

#108 Post autor: Bieniek »

Jest jakas mapa Polski do tej navi?

Michallot

#109 Post autor: Michallot »

Bieniek pisze:Jest jakas mapa Polski do tej navi?
Navteq nie wypuszczał mapy na europę wschodnią a tym samym nie można mieć w nim polskiego języka.Przeczytaj cały temat a dowiesz się więcej.

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#110 Post autor: twardypt91 »

Dlaczego nie mogę odtworzyć płyty audio, na którą skopiowałem wybrane utwory z innej płyty? Na wieży płyta działa bez problemu, a radio ją wypluwa :evil: Zanim wypluję słyszę tylko mechanizm odtwarzacza: trym pyk pyk pyk trym...
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Anony Mous

#111 Post autor: Anony Mous »

twardypt91 pisze:Dlaczego nie mogę odtworzyć płyty audio, na którą skopiowałem wybrane utwory z innej płyty? Na wieży płyta działa bez problemu, a radio ją wypluwa :evil: Zanim wypluję słyszę tylko mechanizm odtwarzacza: trym pyk pyk pyk trym...
Mam czasami tak z moim CD500. Niestety ale niektóre nagrywarki mają małą "siłę nagrywania" i płyty później są przez niektóre odtwarzacze nie widziane. Głównie mam tak z nagrywarką w lapku, ta w stacjonarnym lepiej nagrywa. Czasami pomaga nagranie w mniejszej prędkości.

kmsony

#112 Post autor: kmsony »

Mam Simensa NCDR 1100 i kolorowy wyświetlacz sterowanie z kierownicy czy ktoś wie czy po wymianie radia na inne, dane z komputera będą wyświetlane czy tylko zostanie znaczek opelka data i temperatura.

dymonmarek

#113 Post autor: dymonmarek »

Witam.

Miałem ten sam dylemat i po eksperymentach, doszłem do wniosku że komputer działa temperatura też tylko że brak nam sterowania( sterowanie leci po szynie CAN na pinach 32 i 33 natomiast sterowanie z kierownicy do radia jest na pinach 2 (SWC) 8 (GND)) , bo to idzie przez radio. Ja siemensa wywaliłem pod siedzenie pasażera przedłużyłem kable zasilające i sterujące wyświetlaczem, a miejsce starego zamontowałem nowe. Teraz ciesze się że na każdej dziurze i wyboju nie wywala mi muzyki z płytki( czyszczenie lasera nie pomogło) a jednocześnie mam możliwość sterowania komputerem z kierownikcy. :D

Pozdrawiam.

Marek

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#114 Post autor: twardypt91 »

A ja się zastanawiam dlaczego u mnie CID ma tło czarne, a u innych tło jest szare. I nie ma opcji do zmiany koloru tła :mysli:
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

dymonmarek

#115 Post autor: dymonmarek »

Witam ponownie.

Do "twardypt91" mam pytanie o jakie tło Ci chodzi ? (podczas normalnej pracy wyświetlacza przy włączonym radiu czy na wyłączonym radiu kiedy wyświetla się tylko logo i data oraz temperatura) Może masz ustawiony kontrast na maximum. Ewentualnie nie wiem czy menu siemensa z systemem BOSE nie ma troche innej kolorystyki.

Pozdrawiam.
Marek.

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#116 Post autor: twardypt91 »

Kontrast mam "pośrodku". Ekran zawsze ma czarne tło i białe litery.
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

dymonmarek

#117 Post autor: dymonmarek »

twardypt91 pisze:Kontrast mam "pośrodku". Ekran zawsze ma czarne tło i białe litery.
To niestety nic nie poradze może ktoś inny coś zaradzi.

sakumoto

#118 Post autor: sakumoto »

Witam

Nie chcialem zakładac nowego tematu wiec podepne sie pod ten.
Mianowicie sprawa dotyczy zmieniarki(CDC3 PHILIPS) ktora podlaczylem do mojego NCDR 1100.
Zmieniarka chodzi, sprawna w 100%. Została aktywowana w serwisie. Lecz niestety
po aktywacji wyglada to tak. Jak uruchamiam radio to pojawia sie elegancko menu
zmieniarki na jakies 10s, po czym zmieniarka sie wylącza. Po ponownym wyłączeniu
i właczeniu radia zmieniarka dziala lecz bez menu. Wyswietla tylko "CDC Safe" w menu zmieniraki.Moge ja sterowac, ale na slepo...
Nie mam bladego pojecia co zrobic dalej.
Ponizej zamieszczam film, ktory dokladnie prezentuje moj problem.
http://www.youtube.com/watch?v=VovRxBskorw
Wszelka pomoc mile widziana.

Sławomir

#119 Post autor: Sławomir »

musisz wpisać kod zmieniarki którego pewnie nie masz ale poszukasz jakiegoś fachmana to ci rozkoduje za niewielkie pieniżki

sakumoto

#120 Post autor: sakumoto »

Tylko jak to zrobic skoro nie wyswietla sie nic co moglo by przypominac wpisywanie kodu. Kreski ---- lub cos podobnego. Pisze CDC Safe i tyle. I nic wiecej nie mozna zrobic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”