Problem z NCDR 1100

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sławomir

#121 Post autor: Sławomir »

nie chcę w błąd wprowadzać ale w ndcr chyba się wpisuje ten kod lub zmieniarka poprzednia byla przypisana z radiem, też mam to nieszczęsne radio i wylądowało pod siedzeniem w miejsce zmieniarki

sakumoto

#122 Post autor: sakumoto »

Akurat ta zafira nie miala zmieniarki. Musiala byc aktywowana. Kurcze w sumie googlowalem duzo w tym temacie ale nic nie znalezlem konkretnego o moim problemie.

Sławomir

#123 Post autor: Sławomir »

bo o ndcr pawie nic niema tez szukałem i nic nie znalazłem oprócz tego żeby pod siedzenie je włożyć .ogólnie to radio to porażka

Arczi

#124 Post autor: Arczi »

To i ja mam pytanko o NCDR 1100...
Wsiadam do auta, przekrecam kluczyk, wlancza sie radio ale w glosnikach jest cisza.
Przelanczam na CD, slychac ze plyta sie kreci i mechanizm dziala a an wyswietlaczu widac ze plyta jest odtwarzana ale jest cisza.
Radio nie jest wyciszone poniewaz przy probie krecenia galka "ciszej <> glosniej" albo na kierownicy niema zadnych efektow.
Po jakims czasie... (czas jest losowy) radio zaczyna grac i/lub CD odtwarzac plyte i slychac w glosnikach.

Ktos ma jakies sugestie gdzie szukac problemu ??

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#125 Post autor: Maciek »

kostian pisze:Miałem problem z wyciągnięciem - dorobiłem własne wyjmaki i udało się.
Płyty CD nie czytane, czyszczenie lasera pomogło.
Dla innych - zobaczcie jak skonstruowane są zaczepy i ile trzeba włożyć wyjmaki i jak je naciskać aby radio wyszło.
Te czarne kreski to miarka głębokości włożenia na przyszłość.
Zdjęcia radyjka po wyciągnięciu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed9 ... b394c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c8d ... 1e0d4.html

Czym czyściłeś laser?
Jakoś go wymontowałeś ze środka do czyszenia?
Ostatnio zmieniony 01 lis 2014, 19:38 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.

kostian
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:14
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#126 Post autor: kostian »

wystarczy zdjąć górną pokrywę- odkrecenie dwóch śrub (pośrodku tylnej części obudowy), potem odkręcić 4 śrubki od "pokrywy mechanizmu", wyciągnąć zieloną płytkę która trzyma się na białej taśmie (widoczny jest jej kawałek po prawej stronie na zdjęciu) i mamy dostęp do soczewki lasera :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cfd ... 99118.html
Czyszczenie alkoholem izopropylowym - nie wolno niczym innym bo można ją zmatowić.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#127 Post autor: Maciek »

A czym izopropyl nakładać? Patyczek do uszu nie zostawi syfu na laserze?

kostian
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:14
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#128 Post autor: kostian »

Patyczek do uszu - zawsze tak robiłem. musi być porządnie namoczony, ruchy okrężne i powinno byc ok.
Alkohol Izopropylowy kupisz w slepie z częściami elektronicznymi - mała buteleczka ok. 5zł , ale przyda się pewnie do innych rzeczy.

GHoST705

#129 Post autor: GHoST705 »

Witam.
Mam problem z w/w radyjkiem. A mianowicie włącza się normalnie po przekręceniu kluczyka lub naciśnięciu przycisku ale... po jakichś 4-5 sekundach trzask w głośnikach i wyłącza się i tak co chwilę ( co te 5sek. ) normalnie słychać muzykę z radia czy tam CD w tym czasie ale to strzelanie/pstrykanie doprowadza mnie do szału...

co to może być ?? pomocy :D

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#130 Post autor: twardypt91 »

Tak jakby coś nie stykało. We wszystkich głośnikach tak jest?
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

GHoST705

#131 Post autor: GHoST705 »

To jest tak jak by radio się resetowało co chwilę...
ale nie gasi się bo jest cały czas podswietlone. Co dziwne był bezpiecznik w radiu 5A mysłałem że przez to i wsadziłem 10A ale dalej to samo... drugie radio na tych samych kostkach ISO ( ale nie oryginalne ) działa ok... ;/ wiec coś z radiem musi być nie tak

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#132 Post autor: Maciek »

Wygląda na jakieś przepięcie w radiu.

GHoST705

#133 Post autor: GHoST705 »

no trudno chyba wyląduje pod fotelem... żeby bylo sterowanie kompa. Tylko tu bym miał jeszcze pytanie co muszę podączyć żeby działało ... zasilanie i minus i co jeszcze całą 3cią kostkę ?? tą górną ??

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#134 Post autor: twardypt91 »

Czy w momencie naciskania jakiegokolwiek przycisku lub poruszania gałką coś się dzieje?
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

GHoST705

#135 Post autor: GHoST705 »

wszystkie przyciski działają normalnie... jak pogłaśniam muza leci głośniej jak pociszam wycisza... zauważyłem dzisiaj że jak pocisze na max-a to wtedy nie słychac tego pstrykania/strzelania ale muzyki też nie... poza tym wszystko działa normalnie. może to końcówka mocy w radiu padła ?? ale czy w takim wypadku grało by wogóle ?? wydaje mi się że nie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”