rejestrator trasy

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pablo2374

#16 Post autor: pablo2374 »

Może ktoś się wypowie w sprawie tej kamerki, czy warto?
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-re ... 70099.html

Skasowany użytkownik 16629

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Przejrzałem filmy nagrane tą kamerką i jeżeli chodzi o nagrania w dzień-to samo, a może nawet gorzej niż w mojej (później napiszę czego używam). Jeżeli chodzi o drugą kamerę-jest wbudowana w urządzenie, więc nagrywanie tego, co się dzieje za autem-jeśli masz zagłówki w tylnych siedzeniach to i tak nic nie będziesz widział. Pytanie tylko o diody doświetlające-jeżeli to ledy to i tak nic nie dają, jeżeli światło podczerwone to będzie lepiej. Oglądałem filmy nagrywane w nocy i nie wygląda to na światło podczerwone, ale jakość jest dobra jak na kamerkę, bo moja gorzej wypada w nocy (jedyne oświetlenie to światła samochodu). Teraz powiem czego używam-MyEye ProHD z Biedronki na 70zł-jakość w dzień lepsza, kamerka tylna niepotrzebna jeżeli nie jest na kablu osobno to i tak nic nie da, w nocy jest odrobinę gorzej, widać co trzeba... Pytanie czy warto zapłacić 250zł za coś bardzo podobnego wartego 70. Osobiście-jeżeli byłoby mnie stać to inwestuję w Mio... niestety najtańsza opcja to 400zł, ale jakość bardzo dobra...

ps. do uwiecznienia nie daj Boże wypadku wystarczy tania opcja ;)

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#18 Post autor: sergiu »

W swojej historii posiadania przerobiłem już 3 kamerki. Jedna z Chin, jak jeszcze nie było to urządzenie popularne w naszym kraju. Nagrywała w VGA, kolejna z marketu za ~100pln, też VGA. coś było widać na nagraniu ale... :/ aktualnie jeżdżę na RoadRunner 550 z http://allegro.pl/show_item.php?item=4700264305
I tą kamerkę mogę polecić. Choć cena w sumie nie mala
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Luko »

Czy ktoś z Was korzysta/miał w rękach/testował kamerkę Tracer SJ4000 ?
TU OPIS
Tu porównanie z GoPro3
Co o tym sądzicie? Podobno rewelacja.
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Pawel
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wągrowiec
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#20 Post autor: Pawel »

Odświeżę temat.

Jeżeli ktoś ma telefon na Androidzie to polecam aplikację - Daily Roads Voyager.Używam od ponad roku w firmowym i prywatnym aucie.Więcej można poczytać tu:

https://play.google.com/store/apps/deta ... ds.v&hl=pl

Oczywiście podstawa to porządny uchwyt do telefonu,aplikacja dostępna w Sklepie Play i oczywiście darmowa.


Witam.Gdy ktos zadzwoni odbierasz normalnie -kamera działa w tle,tak samo jak gdy używasz nawigacji w telefonie to aplikacja działa w tle.Jeżeli chodzi o jazde nocą to działa ...powiedzmy dostateczny +.Ma kilka trybów pracy "słoneczny dzien,pochmurny dzień,światło księżyca" itp.Dużo zależy od twojego telefonu- czyli od parametrów aparatu,u mnie działa dobrze w dzien jak i w nocy - uzywam Samsunga Note 3 .

scaliłem - Sebu$
Ostatnio zmieniony 02 paź 2017, 18:41 przez Pawel, łącznie zmieniany 2 razy.
Każdemu zdarza się być głupcem przynajmniej przez 5 minut dziennie.
Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu.

MuzzyCo

#21 Post autor: MuzzyCo »

Podczepię się pod temat.

Czy we wszystkich zafirach jest tak, że gniazdo zapalniczki ma napięcie niezależnie od zapłonu? Używam videorejestratora, ale wkurza mnie że muszę go włączać za każdy razem kiedy ruszam (czyli wtykac wtyczkę do gniazda zapalniczki).
Czy da się jakoś zaprogramować autko aby napięcia w gnieździe nie było jak nie ma zapłonu?

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Czesław »

I ja podczepię się pod temat, na jakie napięcie są kamerki czy koniecznie musi być wtyczka czy może w niej jest małe trafo jak w nawigacji :|
wolał bym się podpiąć bezpośrednio pod bezpiecznik :P
Na kamerce ani w instrukcji nie ma tych danych :(
czesiek_ze

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#23 Post autor: Rybka »

Kamerka jest zasilana przeważnie napięciem 5V.
Jeśli chcesz zasilić kamerkę prosto z bezpieczników to kup sobie rozdzielacz gniazda zapalniczki.
Np taki.
Obrazek
Odetnij wtyczkę od tego rozdzielacza i podepnij się pod bezpieczniki.
Ja mam tak zrobione. Rozdzielacz podpięty pod bezpiecznik a kamerka i nawigacja podpięta normalnie wtykami w gniazdo rozdzielacza.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2016, 20:12 przez Rybka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Czesław »

Właśnie tak chyba zrobię bo już kiedyś udało mi się skopcić nawi podłanczając ją bezpośrednio pod bezpieczniki :/
Dzięki :piwo:
czesiek_ze

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: Czesław »

Rybka pisze:Kamerka jest zasilana przeważnie napięciem 5V.
Jeśli chcesz zasilić kamerkę prosto z bezpieczników to kup sobie rozdzielacz gniazda zapalniczki.
Np taki.
Obrazek
Odetnij wtyczkę od tego rozdzielacza i podepnij się pod bezpieczniki.
Ja mam tak zrobione. Rozdzielacz podpięty pod bezpiecznik a kamerka i nawigacja podpięta normalnie wtykami w gniazdo rozdzielacza.
No i tak zrobiłem kabelek puściłem za podsufitką potem na dół po słupku a tam już są bezpieczniki,
wtyczkę od rozdzielacza odciąłem i podłączyłem to pod bezpiecznik od oświetlenia wnętrza :D
czesiek_ze

krzysqbacq

#26 Post autor: krzysqbacq »

Pawel pisze:Odświeżę temat.

Jeżeli ktoś ma telefon na Androidzie to polecam aplikację - Daily Roads Voyager.Używam od ponad roku w firmowym i prywatnym aucie.Więcej można poczytać tu:

https://play.google.com/store/apps/deta ... ds.v&hl=pl

Oczywiście podstawa to porządny uchwyt do telefonu,aplikacja dostępna w Sklepie Play i oczywiście darmowa.
to podobnie jak ja na huawei p8 śmiga elegancko, tylko ładowarka musi być na stanie, bo bida :> . no i uchwyt żeby w poziomie nie zasłaniał kamerki.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: violator »

Pawel pisze:Odświeżę temat.

Jeżeli ktoś ma telefon na Androidzie to polecam aplikację - Daily Roads Voyager.Używam od ponad roku w firmowym i prywatnym aucie.Więcej można poczytać tu:

https://play.google.com/store/apps/deta ... ds.v&hl=pl

Oczywiście podstawa to porządny uchwyt do telefonu,aplikacja dostępna w Sklepie Play i oczywiście darmowa.
Testowałem ten program,dla mnie żadna rewelacja, telefon mam dobry motorola x play 21 mpx i stwierdzam ze żadna aplikacja nie daje rady,brak stabilizacji obrazu a uchwyt mam dobry i oparty w dodatku z dołu (usztywniony) .

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#28 Post autor: opelmen »

Czy w złączu nad lusterkiem wew. znajdę zasilanie po stacyjce?
Chodzi mi o to aby zmieścić pod zaślepką w lampce ośw. wnętrza zmieścić zasilacz do kamerki i aby ona załączała się po stacyjce...
Obrazek
Obrazek

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#29 Post autor: Zdenek2007 »

Czarny przewód to + po stacyjce, niestety nie wiem czy w wszystkich wersjach występuje, jest na pewno z lusterkiem fotochrom.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#30 Post autor: opelmen »

Zdenek2007, dzięki :piwo:
Ja mam fotochrom to pewno będzie. Już się cieszę :-)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”