[TUT/A] Montaż/Wymiana głośników w tylnych drzwiach

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
cieniassss

#16 Post autor: cieniassss »

toka pisze:ja zawsze używałem bitumicznych mat, ale są bardzo ciężkie i w porównaniu do mojego byłego samochodu, teraz mam więcej furtek i nie chcę tak obciążać samochodu.
to ile te maty ważą 100kg??

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#17 Post autor: toka »

cieniassss pisze:
toka pisze:ja zawsze używałem bitumicznych mat, ale są bardzo ciężkie i w porównaniu do mojego byłego samochodu, teraz mam więcej furtek i nie chcę tak obciążać samochodu.
to ile te maty ważą 100kg??
nie ważyłem, ale jak kupiłem 5 kawałków, to ok 15kg. zafira ma trochę więcej do wygłuszenia niż astra cabrio. poza tym od bitumicznej ze względu na wagę musiałem raz na pół roku wymieniać trzpienie w drzwiach i je regulować. tu mam lekki drzwi i wolałbym żeby tak zostało

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: GOTI »

Nie no bez przesady ja miałem rolke maty i nie była ona aż tak ciężka - bo ja wiem może z max. 10kg miała albo nawet mniej (cała rolka).

Wygłuszenie nie jest aż tak ciężkie, a różnice daje - w przyszłości chce jeszcze zmienić przód i dodać jakieś fajne radyjko (może apline) ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#19 Post autor: toka »

Ja wziąłem clariona, bo alpiny miały puszki sterujące. Tam jest wszystko w kupie.
Wracając do tematu wagi. Nie wiem ile to rolka i jaką matą robiłeś. Bitum nie jest lekki

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: GOTI »

Co do radia to sie jeszcze zastanowie.
Wymiary rolki masz na początku poradnika i uwież mi jest on lekki - rolka ciężka nie była może przez swoją grubość (nie pamiętam teraz ale stawiam na jakieś 1,5 albo i mniej)
Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#21 Post autor: toka »

To chyba kleiłeś na inną matę :)

matix-184

#22 Post autor: matix-184 »

Też wygłuszałem drzwi matami bitumicznymi i też jestem zdania że lekkie to one nie są.
Co do radia w starym samochodzie tez miałem Clarion i było naprawde super polecam wszystkim ustawień o wiele wiecej niż w innych radiach i dość mocny wzmacniacz, podlaczone miałem głosniki hertza grało super.

cieniassss

#23 Post autor: cieniassss »

mata do wyciszania ma 3-4 kg/m^2, a na drzwi idzie ok 1m^2

Awatar użytkownika
aneta
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 26 lut 2014, 15:43
Lokalizacja: ok.łomży
Model:

#24 Post autor: aneta »

kolego czy te dystanse z mdfu są zawsze potrzebne?.mam założyć głośniki 130 czy będzie jakiś problem bez tych dystansów proszę o odpowiedż i może jakieś porady :?:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: GOTI »

aneta pisze:kolego czy te dystanse z mdfu są zawsze potrzebne?.mam założyć głośniki 130 czy będzie jakiś problem bez tych dystansów proszę o odpowiedż i może jakieś porady :?:
Oryginalne głośniki są idealnie dopasowane do płaszczyzny drzwi, a nieoryginalne mają jeden "wzór" i są płaskie, więc dlatego należy zastosować dystanse.

Jakie dystanse założysz to już twoja wola, dostępne są z MDFu i plastikowe - moim zdaniem lepiej dopłacić troche i kupić te z MDF, ponieważ lepiej dopasują sie do drzwi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
aneta
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 26 lut 2014, 15:43
Lokalizacja: ok.łomży
Model:

#26 Post autor: aneta »

dzięki za szybką odpowiedz zamówię z mdfu :piwo:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: GOTI »

aneta pisze:zamówię z mdfu :piwo:
Najlepszy wybór :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#28 Post autor: toka »

tak jak mówi GOTI, tylko MDF. Ja jestem zadowolony z moich głośników, tylko wysoko tonowe bym zmienił...

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: GOTI »

Jeżeli kupisz dobry zestaw odseparowany to jest on na tyle dobrze skonstruowany, że zwrotnice ograniczają w bardzo znacznym stopniu dźwięk na głośniki wysokotonowe.

Ja kupowałem taką podstawe można powiedzieć (bo do średniej półki to one sie raczej nie zaliczają), ale za to mam regulacje tonami w radiu więc wysokie tony są zmniejszone i jest :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#30 Post autor: toka »

Ja mam w Clarionie sporo ustawień, ale na serii już nic więcej nie zrobię.
W poprzednich samochodach po włożeniu zestawu separowanego Hertz-a trochę się poprawiło (nie na tyle żeby dać za niego prawie 400zł), ale jak wkładałem czarną serię Blaupunkta, to wiedziałem, że nie było warto (też separowany). W zafirze najpierw chyba się zajmę syczkami i jeśli nie będzie szału, to zmienię też dół. Na niskie tony mam inny patent, ale nie będę na razie mówił, bo nic z tym nie robię.
aneta, co do tych dystansów z MDF. Zaopatrz się jeszcze w silikon w wyciskanej tubie, bo nie każdy dystans pasuje idealnie i czasami trzeba między blachę, a dystans troszkę wstrzelić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”