Problem z NCDR 1100

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sasza

#151 Post autor: Sasza »

Czyli nikt nic nie wie :( :( :( :( :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#152 Post autor: gRZENIU »

Sasza, A świecą Ci się przyciski od sterowania w kierownicy???

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#153 Post autor: gRZENIU »

Sasza, Z tego co się oczytałem to musisz w radiu na nowo zaprogramować eprom . Objawy idealnie wpasowywują się w Twoje . Radio działa normalnie dopóki nie wciśniesz guzika ( mogą być różne ), no i sterowania z kierownicy brak ...
Nie znam się więcej , może koledzy podpowiedzą , którzy znają się na programowaniu ... ;) Powodzenia :mrgreen:

Sasza

#154 Post autor: Sasza »

Przyciski są podświetlone ale nie działają

Programowanie :?: :?: Jak :?: Czym :?:

z góry dzięnx

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#155 Post autor: gRZENIU »

Nie wiem czym ,ale kolega drahe ma doświadczenie w programowaniach z tego co czytałem , może Ci pomoże ...

pleho

#156 Post autor: pleho »

Witam wszystkich i przepraszam za błędy, mało korzystam z forum.
Wymieniłem radio NCDR 1100 (kolorowy wyświetlacz został), na inne sklepowe i po podłączeniu nastąpiło niemiłe zaskoczenie. Radio zamilkło tzn. cisza w głośnikach. Podłączyłem inne i ten sam efekt. Oryginał Oplowski grał normalnie. Żeby być pewnym co do stanu technicznego podłączanych odbiorników, sprawdziłem w innym samochodzie i tam grają że aż miło. Moje pytania są następujące: czy możliwe jest aby głośniki blokował komputer, czy jest taka możliwość że głośniki w jakiś dziwny sposób są sparowane z radiem, ewentualnie jest gdzieś na przewodach jakich moduł, który blokuje głośniki.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#157 Post autor: Rybka »

Zobacz czy przypadkiem w kostce od radia przewód odpowiadający za "MUTE" nie zwiera do masy. Najlepiej odetnij go. ;)

pleho

#158 Post autor: pleho »

Dzięki, pomogło :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 23:43 przez pleho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dikeys
Przeglądacz
Posty: 57
Rejestracja: 27 lis 2017, 17:45
Imię: Daniel
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Zafira A 2.0 T OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#159 Post autor: dikeys »

Witam.
Mam pytanie do szanownych forumowiczów,mianowicie od kilku dni jestem w gronie posiadaczy Zafiry OPC i jak to w kilkunastoletnim autku nie wszystko działa. Chodzi o zmieniarkę. W samochodzie fabrycznie jest odbiornik NCDR 1100, zakupiłem do niego fabryczną zmieniarkę PHILLIPS CDC 03 bodajże i po podłączeniu tej zmieniarki nie dzieje się nic,radio jej nie widzi. Nie wiem również jak wbić kod do zmieniarki. Może problem jest prosty,może nie. Siedzę już drugi dzień na necie i rozwiązania nie widzę.
POMOCY !!! :help: :help: :help:

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#160 Post autor: tomzam »

nie każda zmieniarka cdc03 jest dedykowana do tego radia
aby wpisać kod na włączonym zapłonie wyłączasz radio, naduszasz i trzymasz przycisk cdc i trzymając go włączasz radio - trzymasz przycisk włączania aż pipnie (kilka sek) i pokaże się na wyświetlaczu pole do wpisywania kodu
a poza tym NCDR chyba już potrzebuje zalogowania do radia poszczególnych elementów - wyświetlacz i radio na pewno są ze sobą parowane więc i zmieniarka pewnie też
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 15:06 przez tomzam, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtekmarchewka

#161 Post autor: wojtekmarchewka »

Witajcie
Ja mam problem z kolorowym wyświetlaczem od NCDR 1100, mianowicie pojawiają się pasy lub obraz migoce, pomaga dotknięcie ekranu, ale nie na długo. Zaglądał tam elektryk przy okazji naprawy w warsztacie, myśląc że to "zimne luty", niestety nie udało mu się naprawić, dodatkowo od tamtej pory podczas jazdy mruga mi kontrolka security. Radio jak i jego funkcje działają mi bez problemu. Myślałem że być może coś elektryk rozkodował, mam kod do radia, ale nie wiem jak go wpisać, niestety metoda kolegi @tomzam u mnie nie zadziałała, nic mi nie pika i się nie pojawia.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#162 Post autor: Janus »

Wyswietlacz do magika do regeneracji. Dopiero jak wszystko bedzie ok z wyswietlaczem mozna wyrokowac, czy cos jest nie tak z samym radiem.
Janusz

Lukaseklkr83

#163 Post autor: Lukaseklkr83 »

Panowie jezeli pisze w zle miejsce to przepraszam! Czytam czytam i nic nie wyczytałem. Zafira 2003 r 2.2 klekocik, mam NCDR1100 radio dzialalo bylo wszystko w jak najlepszym porządku. od jakiegos czasu ginie dzwiek (nic bloga cisza), Odpalam rano samochod radio sie wlacza i wszystko super, otwiera kolega drzwi wsiada zamyka drzwi a w radiu cisza, jade 100m np i dzwiek sie pojawia, jade km i slychac dzwiek, zaznaczam ze radio caly czas wlaczone i takie cuda.... dzwiek w transmitera rowniez nie ma. ja juz glupieje nie mam pojecia czym to jest spowodowane... pomocy

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#164 Post autor: Rybka »

Urwane kable w przelotce gumowej drzwi robią zwarcie na głośniki.
https://zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6168&start=150

Lukaseklkr83

#165 Post autor: Lukaseklkr83 »

Rybka pisze: 01 lut 2018, 18:45 Urwane kable w przelotce gumowej drzwi robią zwarcie na głośniki.
https://zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6168&start=150
No tak zastanawiałem sie nad tym ale jak by tak było nie wyskakiwały by jakies błedy czy cuuus takiego??

Dodano po 49 sekundach:
z centralnym mam problem w jednych drzwiach i to na bank przez stare pewnie kable ale radia nie podejrzewałem... ;/

Dodano po 14 minutach 8 sekundach:
Dzieki bardzo Rybka jutro bede spr :)

Dodano po 22 sekundach:
Dzieki bardzo Rybka jutro bede spr :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”