Problem z NCDR 1100

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pawlo1
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:33
Lokalizacja: Sandomierz
Model:

#166 Post autor: pawlo1 »

Witam mam mały problem radio ncdr 1100 przestało grać -błąd w radiu 37 może ktoś pomoże ?
Zafirka OPC

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#167 Post autor: Kocur »

Błąd 37 oznacza dokładnie "Antenna remote control not connected". Ale z tego, co mi wiadomo - problemy z tym radiem są częste z powodu zimnych lutów.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
pawlo1
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:33
Lokalizacja: Sandomierz
Model:

#168 Post autor: pawlo1 »

witam jak w temacie przestało grać ...
po podłączeniu kompa błędy :
00028
00037
00055
00013

może jakiś pomysł od czego zacząć ?????

a zapomniałem radio było u elektryka sprawdzono działanie i zimne luty ...
Ostatnio zmieniony 22 sie 2019, 10:25 przez pawlo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zafirka OPC

Buxtehude
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2021, 20:46
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A123AA

#169 Post autor: Buxtehude »

Dzień dobry wszystkim :witam: .
Też mam to nieszczęsne radio. U mnie po którymś z serwisów pojawiło się Radio Safe (pikało przez jakiś czas a potem przestało) i nie mogłem ustawić daty - za każdym razem po próbie zapisania danych, data wracała do roku 1999. Oprócz tego przestało działać sterowanie z kierownicy - przyciski są podświetlone i gasną po czasie po wyłączeniu zapłonu, ale radio nie reaguje na ich działanie. Dziś stwierdziłem, że odepnę klemę (-) i odczekam kilkadziesiąt minut. Sukces połowiczny, datę już mogę ustawić, ale znów pojawiło się pikanie, wyświetlanie radio safe, no i przyciski na kierownicy jak nie działały, tak nie działają. Widziałem, że już ktoś o to pytał w tym temacie, ale zostało to przemilczane (gównie chodzi mi o sterowanie z kierownicy), więc postanowiłem odświeżyć nieco temat, bo może informacje posiadacie też nowe?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#170 Post autor: Kocur »

Buxtehude pisze: 15 lut 2021, 20:59 Dzień dobry wszystkim :witam: .
Też mam to nieszczęsne radio. U mnie po którymś z serwisów pojawiło się Radio Safe (pikało przez jakiś czas a potem przestało) i nie mogłem ustawić daty - za każdym razem po próbie zapisania danych, data wracała do roku 1999. Oprócz tego przestało działać sterowanie z kierownicy - przyciski są podświetlone i gasną po czasie po wyłączeniu zapłonu, ale radio nie reaguje na ich działanie. Dziś stwierdziłem, że odepnę klemę (-) i odczekam kilkadziesiąt minut. Sukces połowiczny, datę już mogę ustawić, ale znów pojawiło się pikanie, wyświetlanie radio safe, no i przyciski na kierownicy jak nie działały, tak nie działają. Widziałem, że już ktoś o to pytał w tym temacie, ale zostało to przemilczane (gównie chodzi mi o sterowanie z kierownicy), więc postanowiłem odświeżyć nieco temat, bo może informacje posiadacie też nowe?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!
Nie znam akurat tego modelu, ale podejrzanym może być zużyty akumulatorek na płycie głównej radyjka. Niektóre modele mają coś takiego, aby zapewnić podtrzymanie zawartości pamięci EPROM. Stąd powracanie do roku 1999. Inną przyczyną może być po prostu uszkodzenie tej pamięci (są to dosyć delikatne scalaczki)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”