Co myślicie o tym radyjku - pytania dot. wymiany na niefabr.

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#211 Post autor: marwisn »

Nie wiem czy jest sens dublowania informacji na wyświetlaczach.

Ja wypiołem pin 12 z MID'a i mam na stałe datę. Dla mnie to rozwiązanie jest bardziej użyteczne - ale to moja opinia ;) .

Wyższe modele poszczególnych marek nie obsługują oploskiego wyświetlacza, więc tym samym ograniczamy się w doborze sprzętu. Rozumiem, że sa różne priorytety - moim zawsze było to by radyjko dobrze grało :piwo: .

Grzesiek

#212 Post autor: Grzesiek »

No ja wlasnie sie szykuje do zakupu. Co byscie polecili? POtrzebuje radyjko i sterowanie z kierownicy. Dzieki za info :)

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#213 Post autor: marwisn »

Ja miałem na początku ALPINE (9882 Ri), teraz mam JVC (KD-AVX 77). Obydwa rewelacyjnie grały pod fabrycznymi głośnikami i do każdego dostaniesz moduł sterowania.

Jak planujesz wymieniać głośniki to szukaj radia z mocnym wzmacniaczem wewnętrznym
(jeszcze na takie nie trafiłem ;)) lub wyjściem na wzmak zewnętrzny. Radia z mocą 4x50 to teoria :lol: .
Tyle one mają w szczycie, a RMS (moc ciągła) jest na poziomie około 20 W na kanał.

Średniej klasy głośniki mają około 60 - 70 W RMS. Przy słabej końcówce mocy i głośniejszym graniu możesz słyszeć specyficzne zakłócenia tzw. "pierdzenie" :P .

Ja w zośce wymieniłem tylko tylne głośniki (PB 5-SC) bo przody grają ładnie. Meloman ze mnie żaden, ale góra ma grać czysto, a basik miękko i nie natarczywie (ale musi być słyszalny jak gram cicho - co nie jest takie oczywiste).

Grzesiek

#214 Post autor: Grzesiek »

dzieki za info
£400 raczj nie wydam :

Anony Mous

#215 Post autor: Anony Mous »

Ktoś ma jakieś doświadczenie z firmą Peiying? Kusi mnie taki sprzęt:

PY9903 2DIN
http://allegro.pl/peiying-2din-tv-mp3-m ... 93504.html
mamy:
-muzyke
-filmy, każdy możliwy format
-nawigacja dotykowa 7 cali
-wejście pod kamere cofania
-blueooth pod zestaw głośnomówiący

czyli chyba wszystko...

tico0

#216 Post autor: tico0 »

kaliope pisze:jakieś doświadczenie z firmą Peiying?
Ładniej ubrany sprzęt z serii alegrowego Canva, DALCO, NAVIHEAVEN..... troszkę lepiej rozwinięty serwis, zależy na jaką sztukę trafisz tak będzie działać, co do dzwięku to cudów się nie spodziewaj.

p.s. nic nie mam do tej marki, montowałem kilka takich radyjek (niższych modeli) i głośników....

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#217 Post autor: marwisn »

Miałem NAVIHAVEN'a z wysuwanym monitorem 7". Nawalił po dwóch dniach :lol: .

Na szczęście kupiłem go w Media Markt więc go oddałem i zamieniłem na ALPINE'a. Nie byli zaskoczeni że wraca po dwóch dniach.

Anony Mous

#218 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:Ktoś ma jakieś doświadczenie z firmą Peiying? Kusi mnie taki sprzęt:

PY9903 2DIN
http://allegro.pl/peiying-2din-tv-mp3-m ... 93504.html
mamy:
-muzyke
-filmy, każdy możliwy format
-nawigacja dotykowa 7 cali
-wejście pod kamere cofania
-blueooth pod zestaw głośnomówiący

czyli chyba wszystko...
Peiying to Polska firma, której wyroby mintowane są m.in. w VW, Fordzie, Toyocie, w firmie mamy 2 nawigacje sprawdzają się doskonale

Anony Mous

#219 Post autor: Anony Mous »

irecki pisze:
Peiying to Polska firma
To już bardziej chińskiej nazwy nie mogli sobie wymyślić :lol:

Anony Mous

#220 Post autor: Anony Mous »

celius pisze:
irecki pisze:
Peiying to Polska firma
To już bardziej chińskiej nazwy nie mogli sobie wymyślić :lol:
Gdyby się nazwali w stylu Diora czy Unitra, Tonsil to obecnie na zachodzie europy by się nie sprzedawali, a tak w VW B5 masz ich sprzęt.

tico0

#221 Post autor: tico0 »

irecki pisze:Peiying to Polska firma
Tak jak TOYA jest Polska..... Peiying bierze towar z Chin, Hong Kongu czy Tajwanu i daje tylko swoją nazwę :mrgreen: .

Po za tym nie wprowadzaj ludzi w błąd bo:
irecki pisze:wyroby mintowane są m.in. w VW, Fordzie, Toyocie
nie są montowane tylko firma Peiying ma w swojej ofercie sprzęt dedykowany do tych marek jak i do skody oraz forda a między tymi dwoma pojęciami montowany a dedykowany jest spora różnica :lol: .

Anony Mous

#222 Post autor: Anony Mous »

No tak tico0 wie lepiej - przepraszam za wprowadzenie w błąd.

ronin

#223 Post autor: ronin »

irecki pisze:No tak tico0 wie lepiej - przepraszam za wprowadzenie w błąd.
To oczywista oczywistość, zobacz na jego avatar :lol:

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#224 Post autor: marwisn »

tico0 pisze:
irecki pisze:Peiying to Polska firma
Tak jak TOYA jest Polska..... Peiying bierze towar z Chin, Hong Kongu czy Tajwanu i daje tylko swoją nazwę :mrgreen: .

Po za tym nie wprowadzaj ludzi w błąd bo:
irecki pisze:wyroby mintowane są m.in. w VW, Fordzie, Toyocie
nie są montowane tylko firma Peiying ma w swojej ofercie sprzęt dedykowany do tych marek jak i do skody oraz forda a między tymi dwoma pojęciami montowany a dedykowany jest spora różnica :lol: .
Zgodze sie z tico0. Peiying to chińszczyzna (jak i większość sprzętu sygnowanego przez znane marki :lol: ).

Pytanie jak z jakością takiego radyjka. Wyprodukowanie w chinach to nie zbrodnia pod warunkiem, że trzymamy pewne standardy jakościowe.

Zakładałem sobie ostatnio wzmacniacz w polo. Po lekturze kilku forów postawiłem na chiński produkt BLOW TL-X407.
Obrazek
I naprawde daje radę. Stosunek jakości do ceny naprawdę dobry.

siewicz

#225 Post autor: siewicz »

Witam
Mam pytanie czy idzie podłączyć inne radio żeby można było sterować nim z kierownicy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”