Problemy związane z radioodtwarzaczem CDR 500

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
cieniassss

#226 Post autor: cieniassss »

krzysztof77 pisze:Witam wszystkich może ma ktoś podobny problem jak ja po prostu od jakiegoś czasu wyłacza mi się samoczynnie radyjko pogra gdzieś minutę i samo się wyłacza model CDR500. Nic nie majstrowałem do tej pory działało normalnie.
u mnie CDR500 się samo wyłączało bo czasem nie łączył bezpiecznik, ten z tyłu radia

krzysztof77

#227 Post autor: krzysztof77 »

Przepraszam wszystkich za pomyłkę ale mój model radia to PHILIPS CAR400 sprawdzałem ten bezpiecznik z tyłu przy kostce jest cały i dobrze siedzi,objaw jest taki że radio działało cały czas normalnie a od kilku dni samo się wyłączyło i jak je włączę to pogra ok. minuty i się wyłączy i włączam je znowu i pogra minutkę i się wyłącza.

Woytas

#228 Post autor: Woytas »

krzysztof77, a może końcówka mocy pada??

krzysztof77

#229 Post autor: krzysztof77 »

A jak to sprawdzić !!!

Woytas

#230 Post autor: Woytas »

jeżeli nic nie grzebałeś, radio jak jest zimne to gra, a potem jak się nagrzeje milknie w 90% jest to końcówka mocy
krzysztof77 pisze:A jak to sprawdzić !!!
Jeżeli nie jesteś elektronikiem to nie dotykaj, oddaj do diagnozy.
Przed odłączeniem zasilania sprawdź czy na radiu masz, oznaczenia Oplowskie GM i inne numery, bo jeżeli nie masz kodów do radia, będzie problem, kod bez tych numerów będzie nie do ustalenia.
Co do metody sprawdzenia samemu, ja się nie wypowiem, bo elektronik ze mnie marny...

Kuniarz

#231 Post autor: Kuniarz »

Jeśli to końcówka mocy, to objaw będzie taki, że na wyświetlaczu wszystko będzie normalnie, podświetlanie radia też, tylko po prostu nagle cisza w głośnikach. Tak to u Ciebie wygląda, czy jak się radio wyłącza to znikają też napisy na LCD ?

krzysztof77

#232 Post autor: krzysztof77 »

Wyłącza się radio i gasną mi napisy na LCD i w to miejsce normalnie wyświetla się data.

Zyjon

#233 Post autor: Zyjon »

Obiecałem, że dam znać po usunięciu usterki włączania radia. "Elektronik" wlutował mi nowy impulsator, który okazał się wadliwy. By móc korzystać z radyjka przez czas oczekiwania na nowy wlutował mi z powrotem ten stary. I tu niespodzianka - wszystko jest OK. Radio się włącza i wyłącza ile razy mi się tylko podoba. Dla osób z podobnym problemem - może wystarczy tylko on nowa przelutować impulsator? Powodzenia.

Kuniarz

#234 Post autor: Kuniarz »

Impulsator zwany też enkoderem to chyba słaba strona tych radyjek, regulacja głośności słabo działa, wolę guziki na kierownicy. Może być faktycznie tak, że od częstego wciskania gałki któreś styki na płytce się obluzowują i ponowne przelutowanie załatwi sprawę na jakiś czas.

Lennarn

#235 Post autor: Lennarn »

Witam.

Ostatnio kupiłem Zafirę A z 2004 roku. Ma fabryczne radio Siemens VDO CDR 500 jednak ktoś ukradł panel sterujący do niego. Czy będą pasowały panele od innych modeli np DELCO CDR 500? I czy ewentualnie nie ma ktoś do sprzedania takiego panelu?

Pozdrawiam.

kula

#236 Post autor: kula »

ja mam prośbę z innej beczki, ma ktoś może i czy mógłby przesłać instrukcję do radyjka:
Delco Electronics cdr 500
wszędzie gdzie szukam, znajduję do modelu vdo.
Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#237 Post autor: Maciek »

Lennarn pisze:Witam.

Ostatnio kupiłem Zafirę A z 2004 roku. Ma fabryczne radio Siemens VDO CDR 500 jednak ktoś ukradł panel sterujący do niego. Czy będą pasowały panele od innych modeli np DELCO CDR 500? I czy ewentualnie nie ma ktoś do sprzedania takiego panelu?

Pozdrawiam.
Nie będzie pasował, musisz szukać od Siemens VDO.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#238 Post autor: Maciek »

kula pisze:ja mam prośbę z innej beczki, ma ktoś może i czy mógłby przesłać instrukcję do radyjka:
Delco Electronics cdr 500
wszędzie gdzie szukam, znajduję do modelu vdo.
Z góry dzięki za pomoc :)
To prawie takie same radia to kolejna instrukcja nie będzie podobna :) zresztą w ustawieniach nie ma za dużo opcji, więc powinieneś się bez problemu połapać.

kula

#239 Post autor: kula »

aha ok dzięki :)

podbiel

#240 Post autor: podbiel »

panowie małe pytanko: czy ktoś wie jak oznaczone ewentualnie jakimi kolorami sa poprowadzone kable od sterowania kierownicy do kostki w radyjku cdr 500 delco? Nie chcę ściągać poduszki a mam założoną stacje multi w astrze (a to chyba to samo co zafira) i tam jest funkcja programowania sterowania z kiery i nie wiem które to są kabelki. Chodzi mi o masę, i dwa sterujące.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”