Problemy związane z radioodtwarzaczem CDR 500

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Meack

#256 Post autor: Meack »

Koledzy, odkopię odkopię temat, mianowicie ktoś z was słyszał o takim czymś jak emulator zmieniaki? Jak tak to czy jest w ogóle możliwość podłączenia takiego urządzenia do naszego radia? Żeby mieć fabryczne radio i centrum muzyki w schowku.

rubin

#257 Post autor: rubin »

Witam.
Aktualnie mam w Zafirce podłączone niefabryczne radio. Postanowiłem wstawić jednak fabrycznego Siemensa vdo i tu jawi się problem. Nie ma w aucie oryginalnej kostki przez co nie mam możliwości połączenia się z wyświetlaczem.
Można nabyć gdzieś taką drogą kupna czy pozostało już tylko szukać rozbitka i ciąć kable? Oczywiście za zgodą właściciela:)
A może zna ktoś wprawnego elektryka samochodowego we Wrocławiu lub Opolszczyźnie, który podjalby się podłączenia?
Z gory dzięki za pomoc.
Robert.

Awatar użytkownika
Polaris
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 13 lip 2017, 07:36
Imię: Piotr
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira A Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#258 Post autor: Polaris »

rubin pisze: 11 gru 2017, 23:54 Można nabyć gdzieś taką drogą kupna czy pozostało już tylko szukać rozbitka i ciąć kable?
Spóźniłeś się niestety, miałem Vectrę B rozbitą, i gdybyś odezwał się wcześniej to wyciąłbym Ci taką kostkę. Poszukaj na szrocie lub w ogłoszeniach jakiegoś opla z tamtych lat (VB lub AG czy ZA) wytnij kostkę wlutuj do swojej instalacji i temat z głowy.

Ja mam inne pytanie - w swojej zoście próbowałem wyjąć radio (VDO siemens cdr500) ale tak jakby było przykręcone z tyłu, boczne zamki pusiciły ale wyleźć nie chciało. Czy jest opcja że radio jest przykręcone na śrubie z tyłu?

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#259 Post autor: tomzam »

radio jest włożone w kieszeń i w żaden sposób do niej nie przykręcone, natomiast kieszeń jest przykręcona tylną ścianką do samochodu
jeżeli wyciągasz radio z kieszenią to będzie trzymało, jeżeli wyciągasz z kieszeni samo radio to powinno wyjść, czasem kostki trzymają ale musi się udać jeżeli odblokowałeś zaczepy prawidłowo

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#260 Post autor: Cray123 »

Dokładnie tak jak Tomek pisze, jak zaczepy puściły, to może po prostu kostka z tylu siedzieć bardzo, ale to bardzo ciasno

rubin

#261 Post autor: rubin »

Ja mam inne pytanie - w swojej zoście próbowałem wyjąć radio (VDO siemens cdr500), ale tak jakby było przykręcone z tyłu, boczne zamki pusiciły ale wyleźć nie chciało. Czy jest opcja, że radio jest przykręcone na śrubie z tyłu ?

Radio siedzi bardzo ciasno w kieszeni. Mógłbyś dodatkowo wspomóc się jakimś zagiętym w "L" cienkim pręcikiem. Wsuń w kieszeń płyty cd i pociągnij do siebie ( ryzyko uszkodzenia panelu przedniego) albo wypchnij je od tyłu.


Udało mi się znaleźć na szrocie taką kostkę w starej Astrze, ma ona jednak tylko 4 przewody do wyświetlacza: jeden koloru brązowego i trzy brązowe z białym paskiem. Czy to wystarczy, żeby w Zoście poprawnie działało? Zauważyłem, że mam sporo więcej tych przewodów u siebie.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 08:09 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#262 Post autor: Sebu$ »

Radio raczej nie jest przykręcone. Po prostu mocno siedzi w ISO złączu.
Możesz sobie pomóc w wysunięciu radia poprzez zdemontowany schowek od pasażera.
Jest na tyle miejsca, że po włożeniu ręki dasz radę wypchać radio z kosti ISO.

Miałem podobny problem i tym sposobem udało się wyjąć fabryczne radio.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#263 Post autor: Cray123 »

Ide o zakład, że w fabrycznym radiu Opla nie ma możliwosci przykręcenia radia do ramki/obudowy deski rozdzielczej, zresztą idać na logike, jak można przykręcić radio od tylu? Wyciągać całą deske rozdzielcza i wtedy od strony komory silnika je dokręcic?
Tak jak pisałem wczesniej wraz z Sebastianem, radio może po prostu bardzo ciasno siedzieć w kostce.
Jeśli nie sposób ze zdemontowaniem schowka to może wykręc popielniczke, poźniej panel klimatyzacji i wtedy od spodu już powinieś dać rade.

Awatar użytkownika
Polaris
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 13 lip 2017, 07:36
Imię: Piotr
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira A Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#264 Post autor: Polaris »

Próbowałem właśnie ciągnąć za przedni panel ale poczułem że radio zaczyna się przerabiać na takie ze zdemontowanym całkowicie przodem i odpuściłem temat bo nie miałem akurat zdemontowanego schowka, a nadszedł czas spowodowania aby radio w końcu zechciało odtwarzać mp3. Dzięki za podpowiedźi.

rubin

#265 Post autor: rubin »

Polaris pisze: 16 gru 2017, 17:15 Próbowałem właśnie ciągnąć za przedni panel ale poczułem że radio zaczyna się przerabiać na takie ze zdemontowanym całkowicie przodem i odpuściłem temat bo nie miałem akurat zdemontowanego schowka, a nadszedł czas spowodowania aby radio w końcu zechciało odtwarzać mp3. Dzięki za podpowiedźi.
Mógłbyś zrobić zdjęcie wtyczki z widokiem na przewody jak uda Ci się wysunąć radyjko? Miałbym ściągę jak podłączyć je u siebie. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#266 Post autor: Sebu$ »

Robert,
tam jest standardowe ISO złacze plus dodatkowe dedykowane do sterowania funkcjami m.in. wyświtlacza

coś takiego :

Obrazek


Obrazek

do radia które posiadasz wystarczy wpiąć koste ISO i grać będzie.
Jedyne co możesz zrobić dodatkowo to zamienić przewody żółty z czerwonym, aby było podtrzymanie pamięciu ustawiń w radiu, które zamontujesz
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

rubin

#267 Post autor: rubin »

Dzięki Sebastian. Iso mam już podpięte, problem mam z wtyczką od wyświetlacza, wiszą gołe kable i nie wiem w które miejsca je powtykać :)

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#268 Post autor: Sebu$ »

Czy Ty chcesz ponownie zamontować fabryczne radio ?
Bo czytając Twojego posta teraz tak zrozumiałem ;)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

rubin

#269 Post autor: rubin »

Sebastian tak. :)
Mam aktualnie jakiegoś grajka Blaupunkta i nie podobają mi się dźwięki jakie z siebie wydobywa. Nabyłem Siemensa vdo i morduję się z przewodami.

Awatar użytkownika
Polaris
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 13 lip 2017, 07:36
Imię: Piotr
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira A Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#270 Post autor: Polaris »

W tygodniu powinienem dać radę zabrać się za ten temat to postaram się to jakoś rozpisać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”