Kod do zmieniarki i radia

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#91 Post autor: BajBus »

ok, sprawa kalkulatora do 300 załatwiona tylko problem z wyjęciem radia...

natomiast abram1_1, narazie nic nie poradzę, nie mogę znaleść do 400 ale widziałem ktoś jeszcze wcześniej rozkodowywał radia, trzeba by przejrzeć parę postów do tyłu...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

jeryyy

#92 Post autor: jeryyy »

Kolego dzarko. Zamykaj wszystkie szyby trzymając włączniki jeszcze kilka sekund po zamknięciu , następnie otwieraj do końca i też chwilę potrzymaj. Powinien zapamiętać

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#93 Post autor: dzarko »

OK, dzięki.

--scalone--

Wyciągnąłem radio, wrzuciłem numer do generatora i podaje mi ten sam kod, co wczoraj wpisywałem. CO jest grane? Czy mam wpisać RADIO CODE czy SECURITY CODE po odłączeniu aku? Pomoże ktoś?

EDIT: Walka wygrana. Poniżej podzielę się, po kolei, co i jak trzeba robić. Mój kod okazał się dobry, ale napiszę w wersji z brakiem kodu (plus w wersji z kodem)

//uprasza się o edytowanie postów //BajBus
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, 23:19 przez dzarko, łącznie zmieniany 1 raz.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#94 Post autor: MieHor »

Trzeba wprowadzić RADIO CODE zgodnie z procedurą zawartą w instrukcji, o ile mnie pamięć nie myli jest na forum ten fragment instrukcji

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#95 Post autor: dzarko »

Już mi się udało, właśnie zmieniam mój post na tutorial dla potomnych. Za chwilę będzie gotowy.

TUTORIAL:

Załóżmy, że odpiąłeś akumulator, w tym czy w innym celu. Nie istotne. Włączasz samochód a tam na wyświetlaczu radia CAR 300 (ponoć też CAR 400) pojawiają się literki SAFE. W głośnikach cisza. Jeśli nie masz CAR PASS z kodami, robisz co następuje:

1. Schodzisz do samochodu z kluczem imbusowym 1,5mm
2. Odkręcasz 4 zaślepki z zewnętrznym gwintem
Obrazek
3. W powstałe otwory wkładasz gwoździe. Mi przypasowały 2,5x70mm (4 sztuki kosztowały 15grosz) lub specjalny klucz do zdejmowania (do kupienia na Allegro za 15 zyla)
Obrazek
Powinno się poczuć lekkie kliknięcie.
4. Wyciągasz radio
Obrazek
5. Odczytujesz numer seryjny radia mający postać GM$$$X$$$$$$$ - gdzie $ to cyfry, a X to liter. GM to GM.
6. Wpisujesz do generatora GENERATOR i spisujesz kod
7. Wkładasz radio na miejsce
8. Przekręcasz stacyjkę do na ostatni ząbek przed zapłonem.
9. Radio ma być WYŁĄCZONE (widać datę)
10. Wciskasz przycisk AS i cały czas go trzymając włączasz radio, aż do usłyszenia w głośnikach BEEEP
11. Pojawia ci się $ SAFE, gdzie $ to liczba pozostałych prób.
12. Następnie pojawi ci się SAFE - - - -
13. Używając klawiszy 1 - 2 - 3 - 4 wprowadzasz kod. Każde naciśnięcie odpowiedniego klawisza powoduje przeskok odpowiadającej mu pozycji kodu o oczko do góry
14. Naciskasz i przytrzymujesz AS aż do takiego samego BEEP
15. Czaaaduuu!!!

Jeśli masz CAR PASS (taka karteczka w karcie serwisowej) zaczynasz od punktu 8. Kod do wpisania jest na karteczce w miejscu oznaczonym RADIO TYPE/CODE i jest to czterocyfrowy kod po /.

Mam nadzieję, że komuś pomogę. Jeśli ktoś to uzna za dobre proponuję skopiowanie w widoczne miejsce.

PS> Zdjęcia pochodzą z zewnętrznego portalu, którego adres na nich widać.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#96 Post autor: ekmir »

Szanowni Koledzy czy możecie pomóc w ustaleniu kodu radia CCRT 700. Narazie wszystko gra ale mam zamiar je wyciągnąć aby sprawdzić jaki mam wyświetlacz, a przy okazji wymienić żaróweczki podświetlające wskaźniki.
Radio na bank ma wprowadzony kod po po przekręceniu kluczyka w stacyjce na chwilkę pojawia się na wyswietlaczu napis code.

ssstefan1

#97 Post autor: ssstefan1 »

Witam, mam pytanie czy odblokowanie funkcji zmieniarki cdc3 w radyjku ccrt700 musi się odbyć w serwisie przy pomocy tech2, czy op-com i odpowiedni interface też da sobie radę?

jeryyy

#98 Post autor: jeryyy »

Witam.Ja również przez przypadek straciłem możliwość posłuchania sobie radia. Nie posiadam kodu a serwisowi nie chciałbym dać zarobić, chociaż moim zdaniem powinni te dane udostępniać bezpłatnie. Potrzebuję kod do VDO 500 GM 050011042378 . Może akurat ktoś pomoże chociaż to podobno problem z tym modelem.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#99 Post autor: MieHor »

Kod do CDR500 tylko w serwisie GM lub w dobrych serwisach car-audio. Nie można skorzystać z żadnego kalkulatora, trzeba wyciągnąć go z epromu radia

X-MAN

#100 Post autor: X-MAN »

Wyjąłem zmieniarkę i nie mogę jej uruchomić
pomoże ktoś mi z kodem bo nie posiadam
zmieniarka to
philips CDC3 TA nr GMCDC311107778

jeryyy

#101 Post autor: jeryyy »

Dzięki MieHor , tego się właśnie obawiałem ale zawsze warto pytać.

Moncik

#102 Post autor: Moncik »

Kupiłam Zafirkę i "straciłam radyjko" :( Nie mam kodu do radia ;(
Jak się uporać z radiem Siemens NCDR 1100 ?? Nawigacja nie działa, radio nie działa ..
Nawet salonu opla nie ma ...

Todek

#103 Post autor: Todek »

Moncik pisze:Kupiłam Zafirkę i "straciłam radyjko" :( Nie mam kodu do radia ;(
Jak się uporać z radiem Siemens NCDR 1100 ?? Nawigacja nie działa, radio nie działa ..
Nawet salonu opla nie ma ...
Z tego co jest mi wiadome, to niestety, kod do tego radia tylko w salonie. W Lublinie za całą PassCard życzą sobie 150 zł. :(

Moncik

#104 Post autor: Moncik »

Todek pisze: Z tego co jest mi wiadome, to niestety, kod do tego radia tylko w salonie. W Lublinie za całą PassCard życzą sobie 150 zł. :(
I to jedyny sposób? W jakimś zakładzie nie zdejmą mi tego? :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#105 Post autor: MieHor »

W dobrych warsztatach Car Audio powinni Ci pomóc odzyskać kod do radia.
W tej np. ofercie (dot. innej sprawy, ale poczytaj do końca - usuwanie DISPLAY SAFE, RADIO SAFE !!!) chwalą się, że takie rzeczy też można u nich http://moto.allegro.pl/lcd-opel-omega-v ... 37558.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”