rejestrator trasy

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

rejestrator trasy

#1 Post autor: kamil12luty »

Witam !
Mam pytanko chciałbym kupić rejestrator trasy. Na allegro jest ich od groma. NIgdy nie miałem z nimi do czynienia i proszę o pomoc.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
Może ktoś ma coś takiego zamontowane i może mi polecic/odradzić .
Chciałbym wydać ok 300zł.
Z tego co sie przeglądałem aukcje to są rejestratory które włączaja sie automatycznie po uruchomieniu silnika ( i taki by mi najbardziej pasował) ale nie wiem jak wygląda w rzeczywistości obraz z nich. NIech chciałbym wydac kasy na cos co okaże sie nie przydatnym urządzeniem. Dlatego BARDZO prosze osoby które sie znaja na rejestrator o wypowiedzenie sie na ich temat

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#2 Post autor: Mattai »

A na telefon się nie znajdzie...jaki android i po temacie...później google i wio :-)
Ważne aby telefon był klasy ciut wyższej bo procka wymaga...ale do tego starczy i sofcik tani jak barszcz. Nawet nie trzeba nic więcej poza uchwytem posiadać... sam testowałem ..ale mam tel troszkę za słaby (htc wildfire) i szukam softu który da rade... Kwestia potrzeb...prosty soft..pociągnie nawet na tym...ale nie ma bajerów typu ostrzeganie o zbliżaniu się do obiektu.... mi akurat nagrywanie nie jest potrzebne. Bardziej pomoc ze strony detekcji kolizji i alarmowanie mnie cieki.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Rysiek13

#3 Post autor: Rysiek13 »

Musisz uważać, bo te same obudowy, a nawet podobne nazwy kryją bardzo różne "wkłady", a za tym idzie jakość nagrania. Ja kupiłem Omegę w hipermarkecie i przeżyłem szok jaki szajs, a kolega kupił Omegę na Allegro i nagrywa o niebo lepiej.
Teraz używam kamery o nazwie Carkam, jest dużo lepsza od tej hipera pod wieloma względami chociaż o połowe droższa :). Jej wada to to, że nie można wyłączyć głosu
chociaż jest taka opcja - jakiś błąd w oprogramowaniu - tak mają wszystkie z tej serii.
Kupiłem ją u gościa w Tychach - nie będę reklamował firmy. Jak jesteś zainteresowany to na priw.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Tunio999 »

Podpinam się pod temat :P

Mam ochotkę na taki rejestrator :mrgreen: ale jak pisał kamil12luty jest ich do groma :>
Proszę o jakąś podpowiedź (może być na PW) z góry dziękuję :piwo:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#5 Post autor: cns80 »

Zdaje się że mówicie o rejestratorze jazdy, bo rejestrator trasy to takie urządzenie oparte na GPS w dużych flotach (coś jak lo-jack tylko offline).

Jeśli chodzi o coś na telefon to wystarczy włączyć kamerę i nagrywać. Wsadzam telefon w dobry uchwyt (żeby nie drgał) i jadę, a po zakończeniu wyłączam i kasuję albo zgrywam.

Gruka

#6 Post autor: Gruka »

cns80, nie do końca z tym nagrywaniem, chyba że masz mega dużą pamięć żeby mieć plik długi i dobrej jakości

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#7 Post autor: cns80 »

Gruka pisze:cns80, nie do końca z tym nagrywaniem, chyba że masz mega dużą pamięć żeby mieć plik długi i dobrej jakości
Kartę mam 32 zawaloną od góry do dołu zdjęciami i filmami. Nawet nie wiem ile na niej miejsca pozostało. Ale ponad godzinny przejazd wchodzi bez trudu, a zwykle dłuższych nie robię.
Obrazek

łysy72
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 25 paź 2012, 21:06
Imię: Marek
Lokalizacja: Nowy Sącz - KN
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: CDTI

#8 Post autor: łysy72 »

Posiadam taką kamerkę od 7 miesięcy Prestigio RoadRunner 500,cena około 400 zł,jakość obrazu HD,można wł/wył nagrywanie dzwięku,włącza się po uruchomieniu silnika(ja mam prąd w gnieździe non stop więc nie mogę z tego korzystać )obraz ma stabilizację więc nie drga na wybojach,jest też czujnik ruchu więc jak złodziej jej nie ukradnie to może się ładnie uśmiechnąć do zdjęcia ;) ....więcej można poszukać, w necie jest sporo tego.Ważne żeby kupić szybką kartę taką jak do lepszych aparatów(ja mam 32GB)....polecam ten sprzęcik :)

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#9 Post autor: marwisn »

Na chwilę obecną to chyba tylko Prestigio i Mio są warte zainteresowania. Gwarantują stabilność i bezawaryjnośc pracy oraz dobrą jakość zapisywanego obrazu.

Wszystkie omegi i tym podobne to typowa, chińska szmira działająca jak chce i kiedy chce.

Ciekawym rozwiązaniem i atrakcyjnym cenowo (około 100 pln jak kupimy bezpośrednio w chinach) jest kamerka z tego
tego tematu.

Ale trzeba w niej trochę podłubać ;) .

Skasowany użytkownik 10013

#10 Post autor: Skasowany użytkownik 10013 »

Witam. Odświeżę trochę temat. W zeszłym tygodniu kupiłem rejestrator SmartGPS DriveCam DVR-300. Po pierwszych testach stwierdzam, że w dzień jakość nagrań jest bardzo dobra, w nocy w terenie oświetlonym też, gorzej jest tam gdzie nie ma lamp ulicznych, bo prawie w cale nic nie widać, ale co mogą oświetlić takie diodki. Ja swoją kamerkę zamocowałem za lusterkiem wewnętrznym od strony pasażera. Przy takim umiejscowieniu nie wchodzi w pole widzenia kierowcy, jest jednak mały problem, wycieraczki w tym miejscu nie docierają szyby, prawa wycieraczka jest za krótka. Przy następnej wymianie wymienię ją na trochę dłuższą. Mam do was pytanie, gdzie umieściliście swoje kamerki, może macie jakieś lepsze miejsce, np takie, żeby nie rzucała się w oczy i nie trzeba było zabierać ze sobą?

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#11 Post autor: kamil12luty »

a ja Wam pokaze jak nagrywa najtańsza kamerka, przy okazji zobaczcie sobie jak zgubiłem prawie 250L ropy ( udało sie uratować ok 100ml, które i tak poszły w krzaki, na droge poszło ponad 300kg sorbentu)
http://kamil12luty.wrzuta.pl/film/5AIwy ... iek_paliwa
http://kamil12luty.wrzuta.pl/film/63t6G ... k_paliwa_2
jakoś nie powala ale dla policji starczy.
Z przesyłka kosztowła mnie ok 55zł

to juz nagranie telefonu
http://kamil12luty.wrzuta.pl/film/5GQUqCUql9h/wyciek_3

i jazda w nocy
http://kamil12luty.wrzuta.pl/film/4MxY0 ... zda_w_nocy

teraz myśle nad jakąś mini kamerką z prawdziwym HD do zamontowania na stałe w przedni grill

albo takie za lusterko
http://www.ebay.com/itm/New-HD-720P-Sma ... 3cd8dd2238

tom.tom
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2014, 07:58
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Zafira B 1.7 CDTI Zafira Life 2.0 HDI
Model: ZBZD
Oznaczenie silnika: Z17DTR
Gender:

#12 Post autor: tom.tom »

Używam MIO Mivue 338 i jestem bardzo zadowolony z kamerki. Mała, ładna, montowana pod sufitem obok lusterka prawie niewidoczna. Jakość nagrania w dzien bdb w nocy słaba, ale i tak lepsza od wiekszości modeli. Co ciekawe, model 338 ma większy rzeczywisty kąt widzenia niż droższe modele MIO. Generalne cechy dobrej kamerki:
1. Jak największy kąt widzenia, jak najbardziej zbliżony do 180 stopni (chodzi przecież o to, żeby nagrać np. gdy ktoś z boku wyjedzie lub wyjdzie, kamera musi ogarniać to co przed nami i to co z boku)
2. Jak najczulsza optyka - właściwie wszystkie modele z diodami led które niby mają podświetlać tarsę to wielka kupa. Dobra kamerka nie potrzebuje żadnych dodatkowych podświetleń - ma mieć czułą optykę która pozwala na nagrywanie w nocy w świetle reflektorów.
3. Dobra rozdzielczość minimum HD.
4. Brak przerw nawet 0,5 sekundowych pomiędzy nagrywanymi filmikami - kamerki nagrywają filmiki w kilkuminutowych odcinkach. Gdy pomiędzy nimi sa przerwy, ważne zdarzenie może nie zostac nagrane.
Pozdrawiam - tom.tom

krzybia5
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2014, 09:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: X18XE

#13 Post autor: krzybia5 »

Polecam G1WH sam mam taki. Stosunek jakości do ceny - ok. Wystarczy wygooglować nazwę i wszystkiego się o nim można dowiedzieć bo jest dość popularnym rejestratorem.
Pozdro.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#14 Post autor: glonik21 »

krzybia5 pisze:Polecam G1WH sam mam taki. Stosunek jakości do ceny - ok. Wystarczy wygooglować nazwę i wszystkiego się o nim można dowiedzieć bo jest dość popularnym rejestratorem.
Pozdro.
Również polecam , z tym że G1W zakupiony na alliexpres za 170 zł. Nagranie w dzień rewelacyjne a z nocy zadowalające.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#15 Post autor: tOmki »

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_16927.html

G1WH za 39,99$ z kuponem G1WHDVR
ZB Obrazek
ZC Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”