Podłączenie rozgałęźnika

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dimsim

Podłączenie rozgałęźnika

#1 Post autor: dimsim »

Witam
Chciałbym podłączyć rozgałęźnik na dwie zapalniczki i zastanawiam się czy podłączyć sie normalnie pod zapalniczkę tą wbudowaną czy może pod iso od radia?
Podłączony będzie video rejestrator i nawigacja.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Prościej będzie podłączyć się pod instalację zapalniczki, przy instalacji radiowej są krótkie przewody i będzie to trochę kłopotliwe..

dimsim

#3 Post autor: dimsim »

Może pomińmy kwestię krótkich kabli.
Bardziej mi zależy na tym które miejsce z tych dwóch będzie lepszą opcją. Czy może to bez różnicy?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: GOTI »

Wepnij sie w przewody tuż przy samej zapalniczce (na końcówkach) - ja tak zrobiłem i mam oryginalną zapalniczke, a do tego rozgałęźnik podklejony pod popielniczką tylko bardziej na prawo tak aby popiołka tez była czynna ;)
Obrazek

dimsim

#5 Post autor: dimsim »

Dzieki, zaraz zabieram sie do podłączania. Bezpiecznik od zapalniczki wystarczy czy montować dodatkowy?
A rozgałęźnik wrzuce do schowka.

[ Dodano: Sob Cze 01, 2013 17:00 ]
odświeżę temat

podłączyłem się jakieś 2cm przed samą zapalniczką pod przewody (nie ucinałem ich tylko zdjąłem kawałek izolacji). po miesiącu przy którejś jeździe poleciał dym ze schowka gdzie jest rozgałeźnik. cały plus się przytopił.
co mogło to spowodować? wcześniej używałem go ale podłączony był bezpośrednio w zapalniczke.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”