Problem z radiem SONY DSX-A42UI

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dariuszpigu
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2013, 22:07
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

Problem z radiem SONY DSX-A42UI

#1 Post autor: dariuszpigu »

Witam. Od jakiegoś czasu mam kłopoty z radiem. Moje radio wariuje przy otwieraniu drzwi przednich i tylnich oraz szyb radio wyłącza się miga wyświetlacz radia i komputera. moje radio to SONY DSX-A42UI. Gdy wymieniłem go na orginalne z opla to radio grało normalnie. Mam pytanie czy to złe podłączenie jest przyczyną takiego zachowania radia? Czy może problem to jakieś zwarcie? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, 19:48 przez dariuszpigu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#2 Post autor: Flora »

Co rozumiesz przez 'otwieranie drzwi'? Odchylenie drzwi czy użycie pilota do odblokowania zamków?
Podczas pracy zamka centralnego oraz silników przy mechanizmach szyb, występuje spory pobór prądu. Jeżeli masz gdzieś uszkodzone kable (nadgniłe, przetarte) to takie obciążenie może powodować spore spadki napięcia w samej instalacji i poziom napięcia przy radiu obniża się do poziomu, przy którym radio się wyłącza. Na początek sprawdź jakie jest napięcie przy radiu.

Awatar użytkownika
dariuszpigu
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2013, 22:07
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#3 Post autor: dariuszpigu »

Miałem na myśli całkowite otwieranie drzwi. Radio też czasami przerywa przy jeżdzie samochodem wyłącza się i włącza ale bywa też że przez jakiś czas działa poprawnie a po jakimś czasie wariuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”