Nawigacja - Zafira A

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Nawigacja - Zafira A

#1 Post autor: Anony Mous »

Są Zafiry A, które posiadają w wyposażeniu fabrycznym nawigację. Czy można coś takiego zamontować w aucie z komputerem pokładowym. Ten post z wstawieniem nawigacji w miejsce wyświetlacza czytałem ale nie o to mi chodzi ponieważ autko ma komputer i nie chciałbym się pozbawić możliwości korzystania z niego. Co ewentualnie muszę dokupić aby to zrobić??

Michallot

#2 Post autor: Michallot »

Ja ma zafirkę z ''nawigacją''. W jej zestaw wchodzą radio NCDR1100 oraz kolorowy wyświetlacz. O ile funkcja navi jest to na mapę polski liczyć nie można :/ . Mimo to polecam zainstalowanie tego w swoich zochach ponieważ wyświetlacz jest dużo bardziejprzejrzysty i łatwy w obsłudze.

Anony Mous

#3 Post autor: Anony Mous »

Michallot, gdzie taki zestaw kupić??, na allegro nie ma.

Michallot

#4 Post autor: Michallot »

Ja miałem fabryczny. Radyjko jest mało popularne i dość trudno je będzie kupić. Z tego co wiem w ten wyświetlacz jest wiele omeg i vectr wyposażonych więc popytaj na ich forach internetowych,może ktoś sprzedaje.
Dla przykładu dołączam zdjęcia:
Wyświetlacz:
Obrazek
Radio SIEMENS NCDR 1100:
Obrazek

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#5 Post autor: BajBus »

krasnal pisze: ale nie o to mi chodzi ponieważ autko ma komputer i nie chciałbym się pozbawić możliwości korzystania z niego. Co ewentualnie muszę dokupić aby to zrobić??
musisz tak czy tak kupić cały zestaw, bo sam wyświetlacz Ci nic nie da, manetką od CID'a też nim nie posterujesz, sterowanie kolorowym wyświetlaczem jest tylko za pomocą radia, można go podłączyć jako główne radio w aucie a można też jako dodatkowe tylko do sterowania komputerem... a i nie zapomnij o wtyczce do wyświetlacza, bo instalacje do niego trzeba przeszczepaić...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Woytas

#6 Post autor: Woytas »

No tak...tylko po co Ci navi, bez możliwości wgrania map polski (NCDR1100)?
Bardzo fajną alternatywę wymyślił H,Łajszczak ( http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8904 )
Pomysł z wpakowaniem jakiejś Navi w miejsce fabrycznego wyświetlacza i przeniesienie oryginału na konsolę przy drążku zmiany biegów...fajny pomysł... i może kolega wykonałby Ci taką usługę wykonania takiej konsoli pod fabryczny wyświetlacz. Warte przemyślenia

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

Woytas, :piwo: nie zwróciłem uwagi na info o polskiej mapie. Masz słuszną rację. Nadal nawigację będę mocował do szyby czołowej :)

banderaz

#8 Post autor: banderaz »

Koleżko, taki właśnie zestaw miałem w swojej Zosi, jednak brak map na nasz kraj spowodował, że zdecydowałem się go zamienić. Prawdą jest, że wyświetlacz CID się świetnie prezentuje ale wkurzało mnie to, że nie mogłem posłuchać MP3, a fabryczne DVD które mam pod sufitem działało tylko ze słuchawkami. Sprzedałem więc radio i wyświetlacz, a w to miejsce wstawiłem MID-a-manetkę do sterowania i radio MP3 Kenwooda KDC-W6534( to model z roku 2007). Dziś mogę słuchać płyt, MP3 z usb podłączyć telefon przez bluetooth, słuchać DVD na głośnikach i to przy lepszej jakości dźwięku. I tak naprawdę to nie przeszkadza mi Navi na szybie. PZDR

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#9 Post autor: Dziadek13 »

krasnal pisze:Nadal nawigację będę mocował do szyby czołowej :)
to nie przejdzie w Czechach,Słowacji i może w innych krajach posypią sie kary.

TUX

#10 Post autor: TUX »

Dziadek13 pisze:o nie przejdzie w Czechach,Słowacji i może w innych krajach posypią sie kary.
tam nie wolno do czołowej ?? :(

Mihó

#11 Post autor: Mihó »

http://allegro.pl/nawigacja-philips-car ... 52230.html
http://allegro.pl/radioodtwarzacz-z-naw ... 99362.html

Polecam któreś z tych rozwiązań. W VB mam zamontowany CARIN 520 (monitor LCD na kopycie NAVI KUDA). Jestem bardzo zadowolony

Anony Mous

#12 Post autor: Anony Mous »

Pierwsze słysze o takich przepisach :oops:

Michallot

#13 Post autor: Michallot »

To gdzie mam przymocować jak nie do czołowej?

Anony Mous

#14 Post autor: Anony Mous »

Dziadek13, zła interpretacja :)
Wyjaśnienie:
"Oto oficjalna odpowiedż z Ambasady Republki Słowackiej z dzisiejszego maila. Okazuje się,że nabzdurzyli nasi
"Zgodnie z § 4 ustęp 6 Rozporządzenia Ministerstwa Transportu, Poczty i Telekomunikacji Republiki Słowackiej nr. 464/2009, które weszło w życie 20 listopada 2009 r. systemów nawigacyjnych i podobnych do nich urządzeń, przymocowanych do przedniej szyby za pomocą przyssawki lub innego podobnego urządzenia nie wolno umieszczać w polu widzenia kierowcy."

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#15 Post autor: twardypt91 »

U mnie ekran ma czarne tło. Wie ktoś jak można je zmienić? W "setingach" nie znalazłem nic, jedynie regulacja kontrastu :mysli:
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”