Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
damir0603

#391 Post autor: damir0603 »

od niedawna posiadam Zofie wyposażoną w Navi CD 70 w schowku znalazłem pudełko z 2 płytami ale.... Navi nie chce nawet połknąć płyty ... poprostu nie reaguje jak wkładam płytke

Awatar użytkownika
WodzuKW
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 03 lis 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Model:

#392 Post autor: WodzuKW »

Witam,
Mam pytanko, czy może ktoś spolszczał swoją navi CD70 i mieszka/bywa w okolicach Wilanowa/Mokotowa/Wawra w Warszawie ? Jakiś czas temu, po zakupie Zośki postanowiłem spolszczyć sobie navi softem Wołka. Teoretycznie wsio poszło poprawnie, teksty są PL, jednak gorzej z mową. Kilkukrotne próby zgodnie z instrukcją nie przyniosły efektu. Język lektora jest bliżej nieokreślony. Na nieszczęście tłumaczenie usuwa język angielski. Dotąd po prostu mam wyciszoną navi, ale kilka razy już mi się zdarzyło przejechać zjazd i wtedy przychodzi chęć spolszczenia navi poprawnie. Ewentualnie może ktoś potrafi powrócić do oryginalnego firmware ? Piszę z prośbą o pomoc, być może moja wersja płyty jest felerna, ale boje się eksperymentować, żeby nie utrupić radia.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#393 Post autor: Zdenek2007 »

WodzuKW pisze:Witam,
Mam pytanko, czy może ktoś spolszczał swoją navi CD70 i mieszka/bywa w okolicach Wilanowa/Mokotowa/Wawra w Warszawie ? Jakiś czas temu, po zakupie Zośki postanowiłem spolszczyć sobie navi softem Wołka. Teoretycznie wsio poszło poprawnie, teksty są PL, jednak gorzej z mową. Kilkukrotne próby zgodnie z instrukcją nie przyniosły efektu. Język lektora jest bliżej nieokreślony. Na nieszczęście tłumaczenie usuwa język angielski. Dotąd po prostu mam wyciszoną navi, ale kilka razy już mi się zdarzyło przejechać zjazd i wtedy przychodzi chęć spolszczenia navi poprawnie. Ewentualnie może ktoś potrafi powrócić do oryginalnego firmware ? Piszę z prośbą o pomoc, być może moja wersja płyty jest felerna, ale boje się eksperymentować, żeby nie utrupić radia.
Spróbuj ustawić język angielski i jeszcze raz wgrać tłumaczenie od Wołka.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#394 Post autor: miałczyk76 »

WodzuKW pisze:Witam,
Mam pytanko, czy może ktoś spolszczał swoją navi CD70 i mieszka/bywa w okolicach Wilanowa/Mokotowa/Wawra w Warszawie ? Jakiś czas temu, po zakupie Zośki postanowiłem spolszczyć sobie navi softem Wołka. Teoretycznie wsio poszło poprawnie, teksty są PL, jednak gorzej z mową. Kilkukrotne próby zgodnie z instrukcją nie przyniosły efektu. Język lektora jest bliżej nieokreślony. Na nieszczęście tłumaczenie usuwa język angielski. Dotąd po prostu mam wyciszoną navi, ale kilka razy już mi się zdarzyło przejechać zjazd i wtedy przychodzi chęć spolszczenia navi poprawnie. Ewentualnie może ktoś potrafi powrócić do oryginalnego firmware ? Piszę z prośbą o pomoc, być może moja wersja płyty jest felerna, ale boje się eksperymentować, żeby nie utrupić radia.
Zajedź do Mnie na Białołękę to to ogarniemy ;)
mechanika,elektryka,elektronika OPEL .TECH2,MDI Warszawa tel.512956438

k830713

#395 Post autor: k830713 »

Witam, jestem posiadaczem Zafiry B 2005 od niedawna, posiadam polską nawigację, z tego co wyczytałem, to komputera nie da się spolszczyć, ale może być i angielski. Dodam, że moje radio to DVD90. Pewnego razu na Youtube znalazłem ciekawy filmik, w którym do radia jest podłączony Video Converter Unit VCU-01, można ten filmik obejrzeć na wspomnianym portalu. Zaciekawiło mnie kilka rzeczy w tym filmiku:
1. AUX - u mnie nie ma ale da się zrobić (widziałem aukcje z tym)
2. Przez konwerter jest podłączona kamera cofania, jak również jakieś urządzenie do odtwarzania filmów i bodajże tuner dvbt (co ciekawe opcja video jest w menu) do tego dochodzi pilot.
3. Podłączona jest również kamera cofania.
4. W menu jest również zakładka filtra DPF.
Na koniec pytanko, ile z tych rzeczy da się zrobić, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#396 Post autor: Flora »

k830713 pisze:Witam, jestem posiadaczem Zafiry B 2005 od niedawna, posiadam polską nawigację, z tego co wyczytałem, to komputera nie da się spolszczyć, ale może być i angielski. Dodam, że moje radio to DVD90. Pewnego razu na Youtube znalazłem ciekawy filmik, w którym do radia jest podłączony Video Converter Unit VCU-01, można ten filmik obejrzeć na wspomnianym portalu. Zaciekawiło mnie kilka rzeczy w tym filmiku:
1. AUX - u mnie nie ma ale da się zrobić (widziałem aukcje z tym)
2. Przez konwerter jest podłączona kamera cofania, jak również jakieś urządzenie do odtwarzania filmów i bodajże tuner dvbt (co ciekawe opcja video jest w menu) do tego dochodzi pilot.
3. Podłączona jest również kamera cofania.
4. W menu jest również zakładka filtra DPF.
Na koniec pytanko, ile z tych rzeczy da się zrobić, pozdrawiam
Wszystkie z tych rzeczy można zrobić. Jest co prawda problem z dostępnością konwertera wideo, ale jak dobrze poszukasz na eBayu to znajdziesz. Od tych samych osób zakupisz pewnie moduł komfortu pokazujący stopień zapytania DPFa czy szczegółowe dane z czujników parkowania, ale nie działa on jednocześnie z modułem telefonu. Wejście Aux możesz zrobić samodzielnie - zerknij do działu "modyfikacje własne"

k830713

#397 Post autor: k830713 »

Spoko, dzięki za info, po czasie przejrzę te modyfikacje własne. Z tego co poczytałem, to zapewne będę musiał zmienić wersje oprogramowania do tego Auxa, jak również DPF czy Convertera( może orientujesz się jaka cana tego Convertera i modułu komfortu). Potrzebny będzie pewnie w tym celu kabelek ?? tech2?? op-com?? czy jakiś inny typu auto-com?? jaki kabelek najlepiej tym celu zadobyć (bym poprosił o stronkę z kabelkiem, jaka cena tego kabelka)??
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 10:47 przez k830713, łącznie zmieniany 2 razy.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#398 Post autor: Zdenek2007 »

k830713 pisze:Spoko, dzięki za info, po czasie przejrzę te modyfikacje własne. Z tego co poczytałem, to zapewne będę musiał zmienić wersje oprogramowania do tego Auxa, jak również DPF czy Convertera( może orientujesz się jaka cana tego Convertera i modułu komfortu). Potrzebny będzie pewnie w tym celu kabelek ?? tech2?? op-com?? czy jakiś inny typu auto-com?? jaki kabelek najlepiej tym celu zadobyć (bym poprosił o stronkę z kabelkiem, jaka cena tego kabelka)??
Dużo na temat CarPC (tak to się nazywa) można się dowiedzieć tu niestety trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem.
Super projekt ale jest jeden minus, CarPC korzysta z zakładki portalu telefonu (UWB/UWA) więc nie można użyć fabrycznego zestawu głośnomówiącego, w moim wypadku to dyskwalifikacja.

_model_

#399 Post autor: _model_ »

Hey.
Albo ja jestem tępy albo coś moja navi coś odwaliła.
Auto mam 2 tygodnie. Raz udało mi się wybrać cel podróży. Navi spolszczona.
Aktualnie jak daję wprowadzenie celu to przechodzi do następnego menu, ale mogę tylko zrobić "return" lub "main". Nie mogę najechać na wybranie kraju, miasta itp. To samo po wystartowaniu nawigacji.
Nie wiem czy ja coś źle robię, ale wszystko robię dużym pokrętłem z radia lub lewym pokrętem z kierownicy.
Czytałem już 3 razy instrukcję obsługi navi i dalej nie potrafię wprowadzić nowego celu podróży.
Tak wiem, są inne nawigacje i mam taką, ale czasem może zdarzyć się sytuacja, że innej navi nie będę miał a będzie potrzeba skorzystać z navi wbudowanej.
Płyta z mapami włożona (nawet pobrałem sobie najnowszą 204/2015). Płytę wczytuje i generalnie nawigacja działa, ale nie mogę wybrać nowego punktu docelowego...
Jakiś reset navi zrobić czy jak?
Z góry dziękuję za odpowiedź...
Pozdrawiam

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#400 Post autor: Zdenek2007 »

_model_ pisze:Hey.
Albo ja jestem tępy albo coś moja navi coś odwaliła.
Auto mam 2 tygodnie. Raz udało mi się wybrać cel podróży. Navi spolszczona.
Aktualnie jak daję wprowadzenie celu to przechodzi do następnego menu, ale mogę tylko zrobić "return" lub "main". Nie mogę najechać na wybranie kraju, miasta itp. To samo po wystartowaniu nawigacji.
Nie wiem czy ja coś źle robię, ale wszystko robię dużym pokrętłem z radia lub lewym pokrętem z kierownicy.
Czytałem już 3 razy instrukcję obsługi navi i dalej nie potrafię wprowadzić nowego celu podróży.
Tak wiem, są inne nawigacje i mam taką, ale czasem może zdarzyć się sytuacja, że innej navi nie będę miał a będzie potrzeba skorzystać z navi wbudowanej.
Płyta z mapami włożona (nawet pobrałem sobie najnowszą 204/2015). Płytę wczytuje i generalnie nawigacja działa, ale nie mogę wybrać nowego punktu docelowego...
Jakiś reset navi zrobić czy jak?
Z góry dziękuję za odpowiedź...
Pozdrawiam

Spróbuj zmienić płytę z mapą, być może pobrałeś mapę z inną częścią europy.

_model_

#401 Post autor: _model_ »

Spróbuj zmienić płytę z mapą, być może pobrałeś mapę z inną częścią europy.
Właśnie pobrałem mapę z tą częścią gdzie niby jest Polska. Nie wiem jakim sposobem, ale kiedyś udało mi się ustawić wszystko, a teraz nie potrafię tego zrobić...
Ale spróbuje na innej płytce...

EDIT:
Problem rozwiązany, zobaczymy czy na długo.
Ponowny update software radia (od nowa wgrane spolszczenie) i wybieranie adresów działa bez problemu...
Ostatnio zmieniony 01 mar 2015, 16:53 przez _model_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#402 Post autor: Flora »

fredas pisze:witam próbuję coś zdziałać ale nic nie mogę wskórać w tej sprawie. Czarna rozpacz mnie bierze spotkałem się z Florą i próba wgrania polskiego menu i navi legła w gruzach Marcin mówi że problem jest ukryty w kwestji telefonu który posiada moja zocha ma ktoś jakiś pomysł!!!! :cry: próbowałem nawet projektnvi.pl ale nie mogę tam się zalogować brak mi sił :?:
Pierwszy problem to oprogramowanie nawigacji, ktore jest nowsze niż to, na którym bazuje spolszczenie Wołka. Dlatego po włożeniu plyty pojawia się napis SW-CD i nie ma możliwości aktualizacji.

Drugi problem to zainstalowany portal telefonu komórkowego, który nie posiada obsługi jezyka polskiego i blokuje takie ustawienie w pozostałych modulach. Czyli komputer pokładowy przez chwilę pokaże polskie komunikaty, ale po chwili wyrówna wszystko do angielskiego/niemieckiego, ponieważ może w pełni skonfigurować jezyka polskiego.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2015, 23:33 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

Daniel94

#403 Post autor: Daniel94 »

Witam. Mam taki problem wgrywałem Polski lektor do nawigacji pobrałem go razem z mapami z chomikuj. Instalacja przebiegła pomyślnie a nadal lektor jest po francusku. Ogolnie BC mam spolszczone ale ten lektor... A w opcjach ustawiony jest jezyk angielski. Mam Navi CD70 z kolorowym wyswietlaczem, Zafira B 2006r. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

bolek1822
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2014, 16:42
Lokalizacja: Sochaczew
Model:

#404 Post autor: bolek1822 »

Witam! Zakupilem na allegro spolszczenie nawigacji oraz mape. Problem pojawil się gdy chciałem wlozyc plyte do napedu nawigacji. Radio wogole nie pobralo plyty jakby wogole nie dzialal naped. Chodzi o navi 90

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#405 Post autor: rafant4011 »

bolek1822, obie płyty powinny trafić jedna po drugiej do górnego napędu, pierwsza ze spolszczeniem a druga z mapami, z czego ona już tam zostaje
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 19:34 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”