Logowanie i wylogowywanie radia

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#91 Post autor: ryba1 »

Ostap pisze: 04 lut 2019, 11:00 A ja wchodzę codziennie po 10x i patrzę co tu nowego. Niestety ostatnio nic nie ma. Żadnych nowości. Przepychanki i dziwne akcja kto ile na forum.

Wydaje mi się, że Zafira jest zbyt starym już trupem i nikt tu nic nowego nie wymyśli bo niby co można jeszcze? Jedynie moduł LWPM wnosi świeżość do tego auta.

Ja np mam lusterko od brata z paska b5 i będę testował opuszczanie I podnoszenie przy wstecznym.
Mi się w takie bzdury juz nie chce bawić. Jak mialem wolnossaka były różne pomysły

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#92 Post autor: Ostap »

Niby tak ;) jak sprzedam tego szropla to kupię dużą benzynę z dużą mocą i nie będę kombinował. Seria i tak zostanie. Może podtlenek LPG wpadnie, zobaczymy ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Przemol
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2018, 13:14
Imię: Przemysław
Auto: Zafira B 1.9cdti cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#93 Post autor: Przemol »

Witam forumowiczów :)
:help: Wydaje mi się, że przeczytałem już wszystkie tematy nt problemu ze swoim CIDem, a mimo to do końca nie znalazłem na niego odpowiedzi.
Wszędzie jest mowa na temat wyświetlacza jako pojedynczego elementu, a on składa się przecież z dwóch modułów. Proszę podpowiedzcie mi czy wymieniając sam wyświetlacz (moduł z matrycą), a zostawiając moduł do którego podłączane są kable/wtyczki z radia (ten który łączy się z panelem matrycy za pomocą taśmy) też trzeba przeprowadzić wylogowanie/logowanie? Czy wystarczy sama wymiana uszkodzonej matrycy (szkła). Pytam, bo zastanawiam się, w którym module wyświetlacza zapisywane faktycznie są dane (radia, auta), no chyba że te dwa elementy też są jakoś parowane. :help:
Z góry serdecznie dziękuję za okazaną pomoc :piwo:
Z19DT 2010r. automat

Przemol
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2018, 13:14
Imię: Przemysław
Auto: Zafira B 1.9cdti cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#94 Post autor: Przemol »

:help: Pomoże ktoś :?: Mogę bezkarnie do swojej elektroniki "BN" podłączyć moduł matrycy z "KS" bez konieczności logowania :?:
Pozdrawiam
Z19DT 2010r. automat

Deleted User 21664

#95 Post autor: Deleted User 21664 »

Poszukaj na forum kontaktu do kol. Irka nick drahe - on jest magikiem w tych sprawach

Przemol
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2018, 13:14
Imię: Przemysław
Auto: Zafira B 1.9cdti cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#96 Post autor: Przemol »

bardzo dziękuję za info :uklon: , bardzo chciałbym skontaktować się z kolegą Irkiem lecz niestety nie mam możliwości (opcja kontaktu z Drahe mam nieaktywną :evil: )
pozdrawiam
Z19DT 2010r. automat

Emil111
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2019, 14:35
Imię: Emil
Lokalizacja: Polska
Auto: Zafira B 1.8 140km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XER

#97 Post autor: Emil111 »

Cześć,

już przy zakupie na radiu wyświetla się display safe - więc nie zalogowane/wylogowane radio - niestety nie mam car passa

czy znacie jakiegoś magika który to zrobi w Warszawie/okolicach?
google nie pomogło, a jedyne oferty były z południa Polski - wolałbym nie robić wysyłek

z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#98 Post autor: dany1107 »

Łukasz Przyszła taśma, i bajer do lutownicy, i już wszystko pięknie bangla. Dzięki serdeczne za pomoc. :ok: :ok: :ok: :ok:
Pozdrawiam
:driver:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#99 Post autor: Ostap »

Dobre wieści ;) u mnie znowu licznik zgubił cyfry więc też będę rozbierał. U mnie doszło już jakiś czas temu, niestety brak czasu znowu mnie dopadł.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#100 Post autor: dany1107 »

Ostap pisze: 13 mar 2019, 09:06 Dobre wieści ;) u mnie znowu licznik zgubił cyfry więc też będę rozbierał. U mnie doszło już jakiś czas temu, niestety brak czasu znowu mnie dopadł.
Pomijając demontaż zegarów, to ok10-15 min pracy. Czysta przyjemność ☺️☺️☺️☺️☺️👍👍👍👍👍
:driver:

Karol_M
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2019, 23:18
Imię: Karol
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira B 2.2 Direct
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z22YH

#101 Post autor: Karol_M »

Witam
Koledzy specjaliści proszę o pomoc. Od czwartku jestem posoadaczem Zośki B i mam małego zgryza. Zośka posiada radio Cdc 40 opera i.na wyswietlaczu cały czas widnieje "Display SAFE". Radio nie gra, do BC nie idzie się dostać etc. Posiadam kod do odblokowania radia, tylko jakby mi ktoś na miłość Zośką powiedział jak to zrobić? Na YT są filmiki ze wszystkim radiami tylko nie z cdc 40, chyba że ślepy jestem. Albo czy istnieje opcjaz, ze radio to przeszczep i nie wylogowane?

P.S
Na wyswietlaczu pokazują sie jakieś szczątkowe info takie jak siła nadmuchy, temp, info o rezerwie więc domniemam, że radio i wyswietlacz są zalogowane. Tylko jak to zakodować
Pozdro :-)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 09:50 przez Karol_M, łącznie zmieniany 1 raz.

Emil111
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2019, 14:35
Imię: Emil
Lokalizacja: Polska
Auto: Zafira B 1.8 140km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XER

#102 Post autor: Emil111 »

Karol_M Twoje radio prawdopodobnie nie jest wylogowane, jeśli napis jest ciągły. Należy je wylogować, a potem zalogować.

Ja ciągnę swój temat, bo byłem w http://anmar.warszawa.pl/ i udało się jedynie wylogować radio i teraz co kilkanaście sekund mi pika. Op-comem nie dało się zalogować, podobno trzeba to zrobić techem2. Znacie kogoś kto ma takie urządzenie? Warszawa lub okolice?

przem444
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2014, 22:44
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Kontakt:

#103 Post autor: przem444 »

Mam ten sam problem, mijający display safe. Radio cd30 mp3 z innego auta wyświetlacz oryginalny. Kod do radia jest. Teraz tylko pytanie czy bez interfejsu cos zdziałam ale z tego co tu czytam to domyślam sie że nie. Więc czy ktoś, oczywiście odpłatnie pomoże w temacie w Warszawie lub okolicach?😎

Emil111
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2019, 14:35
Imię: Emil
Lokalizacja: Polska
Auto: Zafira B 1.8 140km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XER

#104 Post autor: Emil111 »

W Warszawie polecam wyłącznie: https://opel-elektronika.business.site/

Co prawda mialem już car pass, ale jeden gość nie umial techem zalogować radia przez 1,5h. Temu Panu zajęło to mniej niż 5 min.
Zrobione od ręki. Bardzo dobry kontakt telefoniczny, profesjonalne podejście. Będę tam stałym bywalcem :-)

przem444
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2014, 22:44
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Kontakt:

#105 Post autor: przem444 »

Trafilem tam przez Aso. Tzn pojechalem do Aso z tym wlasnie problemem a oni do mnie. Jedź na Jana Kazimierza tam Ci ogarną. I trafilem dokładnie do tego warsztatu. Wszystko co związane z elektroniką już działa jak należy🙂

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”